استقلال وکلا اعتقاد قلبی دولت است

به گزارش وبلاگ بانیما، حسینعلی امیری امشب در مراسم کانون وکلای خوزستان با تبریک ولادت حضرت فاطمه و روز وکیل اظهار کرد: امروز یکی از شیوه هایی که درحکومت داری مورد توجه جدی قرار می گیرد، بحث حاکمیت قانون و حکمرانی خوب است.

استقلال وکلا اعتقاد قلبی دولت است

وی افزود: امروز در سایه حاکمیت قانون است که این مفاهیم ارزشی، عینیت پیدا می نماید

معلون حقوقی و پارلمانی رئیس جمهور گفت: وکیل و نهاد وکالت وجدان بیدار حاکمیت قانون است؛ حاکمیت قانون توسط نهادهای بی طرفی مثل کانون وکلا رصد می گردد.

امیری بیان نمود: در جامعه ای که حاکمیت قانون نباشد، صحبت از عدالت بی معنا است و در چنین جامعه ای قطعا صحبت از توسعه بی معنا و امنیت مفهومی دارد.

وی افزود: در جامعه ما نقش نهادهای مدنی و صنفی مستقلی آن هم مثل نهاد وکالت که برکت و به لطف اینکه این کانون از انسان های فرهیخته، فاضل و حقوقدان تشکیل شده در تضمین حقوق مردم یک نقش ویژه و اساسی دارد.

معاون حقوقی و پارلمانی رئیس جمهور یادآور شد: نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی بر اساس آموزه ها و ارزش های اسلامی شکل گرفته و برای کرامت ذاتی انسان و ارزش های والای انسانی و گوهر انسانیت صندلی بالایی درنظر گرفته است.

امیری ادامه داد: برای اینکه حکمرانی خوبی داشته باشیم باید نهادهایی با فعالیت خود در کنار حکومت بتوانند در جامعه تعادل ایجاد نمایند.

وی بیان نمود: مگر می گردد صحبت از دادرسی عادلانه کرد اما صحبت از حضور و وجود وکیل به میان نیاورد یا به نقش و اهمیت استقلال وکیل و نهاد وکالت را درنظر نگرفت.

معاون حقوقی و پارلمانی رئیس جمهور بیان نمود: وکالت مانند قضاوت هر دو بال های فرشته عدالت هستند؛ حضور وکلای مستقل در دستگاه قضائی آرای قضات را در سطح بالا و دارای اعتبار بین المللی می نماید.

وی ادامه داد: تا صندلیی که ضروری است و در شأن نظام جمهوری اسلامی باشد فاصله داریم اما همه باید کوشش کنیم به عنوان کسانی که اول باید خودمان را شهروند حساب کنیم.

امیری در سرانجام توضیح داد: دولت به استقلال کانون وکلا معتقد است و هر پیشنهادی در راستای دادرسی عادلانه، تضمین حقوق شهروندی و استقلال وکلا باشد، دولت از آن استقبال می نماید.

منبع: خبرگزاری مهر

به "استقلال وکلا اعتقاد قلبی دولت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقلال وکلا اعتقاد قلبی دولت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید