ماجرای آبگرفتگی و خمیر شدن اسناد آرشیو کتابخانه ملی ، ساختمان آرشیو در چاله هرز ساخته شده است!

به گزارش وبلاگ بانیما، مدیر کل حوزه ریاست و مشاور رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی به شایعاتی مبنی بر نابود شدن اسناد آرشیو کتابخانه ملی واکنش نشان داد.

ماجرای آبگرفتگی و خمیر شدن اسناد آرشیو کتابخانه ملی ، ساختمان آرشیو در چاله هرز ساخته شده است!

وبلاگ بانیما - آبگرفتگی یکی از مخازن ساختمان سازمان اسناد و از بین رفتن بخشی از اسناد نخست وزیری در دهه 60 در فضای مجاری دست به دست می چرخد و جنجالی شده است اما مدیران کتابخانه ملی آن را تکذیب می کنند.

هانیه گراییلی مدیر کل حوزه ریاست و مشاور رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی با رد اخبار منتشر شده درباره آسیب دیدن مخازن ساختمان آرشیو که محل نگهداری اسناد است گفت: انتقال اسناد از ساختمان آرشیو، حقیقت دارد اما این انتقال به دلیل پر شدن مخازن این ساختمان و پیش از آغاز بارندگی های آبان ماه اجرا شده است، همه اسناد نیز در سلامت کامل به ساختمان کتابخانه انتقال پیدا کرده اند. این شایعات بداخلاقی سیاسی و سیاست بازی است.

مشاور رئیس کتابخانه ملی افزود: ساختمان آرشیو در جایی بنا شده که خود مردم محلی به آن چاله هرز می گویند و با کمترین بارش ها، آب وارد ساختمان می شود، سازندگان این بنا به غلط فکر می کردند این مشکل با زه کشی حل خواهد شد اما متاسفانه این اتفاق نیفتاده است. هر ساله وقتی بارندگی زیاد می شود، ساختمان مشکل آب گرفتگی دارد و این مساله مربوط یک سال یا حتی 10 سال اخیر نیست، از روزی که این ساختمان ساخته شده با این مساله روبه رو بوده است.

وی به اقدامات اجرا شده در دوره مدیریت جدید کتابخانه ملی اشاره کرد و گفت: با تلاش های اجرا شده، سیستم اطفای حریق ساختمان آرشیو با بالاترین کیفیت راه اندازی شده است. مساله آب گرفتگی هم زمانی بسیار پیش تر از اینکه، بارندگی ها آغاز شود در دستور کار جلسه شورای معاونین قرار داشت.

گراییلی ادامه داد: به دلیل پر شدن مخازن ساختمان آرشیو، قرار شده است یک طبقه از پارکینگ در حال احداث کتابخانه ملی، برای مخزن اسناد در نظر گرفته شود، چون مخازن هر دو ساختمان محدود و همین حالا نیز پر شده است.

وی با بیان اینکه در فصل بارانی، ساختمان آرشیو و اسناد آن در خطر هستند و باید برای این مساله تمهیداتی اندیشده شود، گفت: برای ریلی کردن قفسه های مخزن، دو ماه پیش در شورای معاونان تصمیم گیری شد و بخشی از این انتقال نیز به همین دلیل بوده و صورت جلسه این نشست هم در دسترس است.

منبع: چمدان

به "ماجرای آبگرفتگی و خمیر شدن اسناد آرشیو کتابخانه ملی ، ساختمان آرشیو در چاله هرز ساخته شده است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای آبگرفتگی و خمیر شدن اسناد آرشیو کتابخانه ملی ، ساختمان آرشیو در چاله هرز ساخته شده است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید