کپسوله کردن داروی ضد انسداد عروق در نانوذرات

تهران- خبرنگاران- شرکت ارچسترا بیومد (Orchestra BioMed) پیروز به تجاری سازی یک داروی ضد انسداد عروق قلب با ویژگی کپسوله شده در درون نانوذرات شد.

کپسوله کردن داروی ضد انسداد عروق در نانوذرات

به گزارش روز دوشنبه گروه علمی خبرنگاران از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، سازمان غذا و داروی امریکا (FDA) محصول شرکت ارچسترا بیومد (Orchestra BioMed) را برای یاری به بیماران مبتلا به تنگی عروق تایید کرد.

در بعضی بیماران که دچار گرفتگی عروق قلب هستند از استنت هایی استفاده می گردد تا محل گرفتگی باز گردد. اما بعد از ایمپلنت این استنت ها ممکن است دوباره گرفتگی ایجاد گردد. برهمین اساس، شرکت بیومد محصولی به نام Virtue SEB ارائه نموده است که در آن داروی سیرولیموس درون نانوذرات کپسوله شده است.

سیرولیموس دارویی است که برای جلوگیری از انسداد عروق و دریچه ها استفاده می گردد.

با این روش می توان داروی سیرولیموس را در طول جراحی آنژیوپلاستی بالون در بدن رهاسازی کرد. گفته می گردد که این اولین سامانه رهایش سیرولیموس است که در آن از هیچ پوششی استفاده نشده و برای استفاده بالینی مناسب است.

در مطالعات غیربالینی، Virtue SEB عملکرد مشابه با استنت های حاوی دارو داشت.

دارن شرمن مدیرعامل شرکت بیومد می گوید: ما معتقدیم که Virtue SEB می تواند به نیازهای بالینی پاسخ دهد و گزینه مناسبی برای بیمارانی باشد که گزینه های درمانی اندکی پیش رو دارند. این فناوری اولین و تنها محصولی است که فاقد پوشش بوده و می تواند داروی سیرولیموس را در رگ ها رهاسازی کند.

این محصول برای استفاده در ادوات پزشکی خاص طراحی شده و می تواند اثربخشی بالایی داشته باشد و به عنوان یک جایگزین برای درمان بیمارانی که گزینه های محدودی دارند، قابل استفاده است. ویژگی های این محصول موجب شده تا تولیدکنندگان بتوانند ابزاری مناسب برای یاری به بیماران در اختیار پزشکان قرار دهند.

براساس برنامه ریزی صورت گرفته، شرکت بیومد باید با اولویت بالا به آنالیز کاربرد Virtue SEB بپردازد. شرمن می گوید: ما قصد داریم تا تمام مزایای این محصول را پیاده سازی کنیم و به دنبال این هستیم تا این محصول بتواند با دریافت مجوزهای لازم وارد بیمارستان ها گردد و پزشکان و بیماران بتوانند از این فناوری بهره مند شوند.

علمی ** 1836 ** 1055

منبع: ایرنا

به "کپسوله کردن داروی ضد انسداد عروق در نانوذرات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کپسوله کردن داروی ضد انسداد عروق در نانوذرات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید