تولیدات صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد شناسنامه دار گردد

به گزارش وبلاگ بانیما، نشست مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد با هنرمندان صنایع دستی برگزار گردید.

تولیدات صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد شناسنامه دار گردد

به گزارش وبلاگ بانیما به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، این نشست عصر دوشنبه 22 اردیبهشت 98 با حضور محمود باقری مدیرکل میراث فرهنگی، معاون صنایع دستی، رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان بویراحمد، هنرمندان و فراوریکنندگان صنایع دستی برگزار گردید.

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه وبویراحمد در این نشست با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید حمایت خوبی نسبت به هنرمندان صنایع دستی انجام داده است اظهار کرد: اعطای تسهیلات ارزان قیمت برای ایجاد کارگاهای بزرگ صنایع دستی در تمام نقاط کهگیلویه وبویراحمد یکی از اقدامات ارزشمند دولت به هنرمندان صنایع دستی است.

محمود باقری با بیان اینکه تمام کوشش کردیم تا تسهیلات در راستای فراوری هزینه گردد گفت: نظارت ها برای اجرای طرح هخای اشتغالزایی صنایع دستی در کهگیلویه وبویراحمد تشدید می گردد.

عضوکارگروه اشتغال و سرمایه گذاری در کهگیلویه وبویراحمد توضیح داد: دولت و ظیفه حمایتی از بخش خصوص را دارد بنا براین افزایش در آمد زایی احتیاج مند خلاقیت بالای کسب و کار است.

مدیرکل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه وبویراحمد خواهان فعال شدن انجمن صنایع دستی در استان شد و اضافه نمود: انجمن صنایع دستی می تواند مسائل صنفی فراوری کنندگان صنایع دستی را در استان دنبال کند.

باقری با ابراز گلایه از بعضی فراوریات صنایع دستی در استان گفت: در فراوریات صنایع دستی باید شنا سنامه فراوری و کفیت فراوری رعایت گردد.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کهگیلویه وبویراحمد نیز در این نشست با بیان اینکه اولین بازارچه دائمی استان در یاسوج افتتاح شده است گفت: این مکان فرصت خوبی برای فروش فراوریکنندگان ایجاد نموده است.

پریسا راد نبود خلاقیت، عدم شناخت هنرمندان به بازارهای فروش، نبود سایت اینترنتی فروش را مهم ترین مسائل حوزه صنایع دستی عنوان نمود و اضافه نمود: کهگیلویه وبویراحمد قابلیت بالایی در حوزه صنایع دستی دارد که با برنامه ریزهای لازم می تواند حضور فعال در بازارهای داخلی و خارجی داشته باشد.

وی از برگزاری نمایشگاه صنایع دستی در دهستان کاکان خبرداد و گفت: این نمایشگاه به منظور معرفی توانمنیدی های هنرمندان صنایع دستی در روستها و بخش های کهگیلویه وبویراحمد برگزار می گردد.

رئیس میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان بویراحمد نیز از ساماندهی بازارچه صنایع دستی یاسوج در آینده نزدیک خبرداد و گفت: با فراوری کنندگان صنایع دستی که قصد حضور فعال در بازاراچه صنایع دستی یاسوج را دارند قرار داد همکاری امضا می گردد.

محمد حسن زاده با بیان اینکه چنانچه هنرمندان طبق قرارداد تعهدات خود را اجرا نکنند قرار داد انها لغو می گردد گفت: هدف از ایجاد بازارچه رونق کسب و کار در حوزه صنایع دستی است.

وی توضیح داد: تا کنون اقدامات خوبی برای ایجاد فراوری همراه با اشتغالزایی صنایع دستی در شهرستان بویراحمد اجرا شده است.

منبع: میراث آریا

به "تولیدات صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد شناسنامه دار گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تولیدات صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد شناسنامه دار گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید