تکمیل زیرساخت سایت های گردشگری شبنم و زیتون تپه در آزادشهر

به گزارش وبلاگ بانیما، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان در نشستی با فرماندار آزادشهر و مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان، توسعه زیرساخت های دو سایت گردشگری شبنم و زیتون تپه و همچنین رفع مسائل آغاز به کار بازارچه صنایع دستی را از مهم ترین برنامه های سال جاری در آزادشهر گفت.

تکمیل زیرساخت سایت های گردشگری شبنم و زیتون تپه در آزادشهر

بهترین تجربه سفر را به کانادا تجربه کنید و با مجری مستقیم تورهای کانادا بهترین برنامه سفر را برای خود انتخاب کنید.

بهترین تجربه سفر را به کانادا تجربه کنید و با مجری مستقیم تورهای کانادا بهترین برنامه سفر را برای خود انتخاب کنید.

به گزارش وبلاگ بانیما به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان، احمد تجری در این نشست که روز پنجشنبه 25 اردیبهشت ماه 99 با حضور فرماندار آزادشهر، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان، جمعی از مدیران، سرمایه گذاران و هنرمندان صنایع دستی آزادشهر در خصوص اعتبارات سال 99 این شهرستان برگزار گشت، با آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان، گفت: آزادشهر به دلیل موقعیت جغرافیایی و وجود راستاهای ارتباطی و همچنین زیرساخت های شکل گرفته در حوزه گردشگری، می تواند همه ساله میزبان تعداد زیادی از گردشگران و مسافران باشد.

او گفت: برای ارتقای کیفیت ارائه خدمات به گردشگران و مسافران ورودی به شهرستان آزادشهر در سال مالی 1398 با مبلغ 4 میلیارد و 500 میلیون ریال از محل منابع ملی محوطه پایین دست سایت آبشار مصنوعی پارک شبنم ساماندهی و با مبلغ یک میلیارد و 500 میلیون ریال نیز محوطه سازی سایت گردشگری زیتون تپه آزادشهر اجرا شده است.

با همکاری فرمانداری مسائل شروع به کار بازارچه صنایع دستی شهرستان برطرف می شود

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان گفت: یکی از حوزه های حائز اهمیت در جهش تولید که باید با نگاه ویژه ای برای آن برنامه ریزی شود، صنایع دستی است، چراکه صفر تا صد تولیدات این هنر، تولید ملی و کاملا داخلی و بومی است. صنایع دستی در استان گلستان به واسطه تعداد هنرمندان و تنوع اقوام از لحاظ کمی و کیفی در جایگاه خوبی قرار گرفته است و باید با برنامه ریزی مناسب در راستای رونق تولید گام برداریم.

او با تأکید بر این که وجود بازارچه های صنایع دستی در هر شهرستان موجب تسهیل در فروش و بازاریابی تولیدات هنرمندان است، شرح داد: ایجاد بازارچه دائمی صنایع دستی در آزادشهر برای فروش محصولات، یکی از خواسته های هنرمندان است که مقرر شد با همکاری فرمانداری مسائل شروع به کار بازارچه صنایع دستی برطرف شود.

تجری از گردشگری به عنوان حوزه ای فرابخشی و محور اصلی توسعه استان یاد کرد و گفت: تمامی دستگاه های اجرایی باید با تعامل با یکدیگر راستا را برای سرمایه گذاران تسهیل و توسعه گردشگری را اولویت اقدامات و برنامه ریزی ها قرار دهند تا شاهد نقش محوری گردشگری باشیم.

سید رسول حسینی فرماندار آزادشهر در این جلسه با تأکید بر اهمیت گردشگری در توسعه استان گفت: امروزه با تحریم های ظالمانه و عدم فروش مناسب تولیدات نفتی، رونق صنعت پرسود گردشگری سبب افزایش ارزآوری برای کشورمان می شود و باید همه دست اندرکاران با درک موقعیت و اهمیت موضوع به یاری گردشگری و توریسم بیایند.

او گفت: آزادشهر با توجه به قرار دریافت در بین شاهراه حیاتی سه استان مازندران، سمنان و خراسان جنوبی و نزدیکی به مرز بین المللی اینچه برون پتانسیل و ظرفیت های توجه هرچه بیشتر به گردشگری را دارد.

حسینی در ادامه با اشاره به زیرساخت های مهیا شده گفت: آزادشهر با داشتن پنج هتل به شهر هتلینگ استان معروف است و می تواند در این زمینه پایلوت استانی برای برگزاری مراسم های ملی و استانی باشد.

در خاتمه این جلسه مدیرکل گلستان با همراهی فرماندار آزادشهر، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان و جمعی از مدیران شهرستانی از پروژه پارک شبنم نوده خاندوز، کارگاه صنایع دستی شاهزئی پور، پروژه گردشگری و تفریحی نگین سبز سوسرا و پروژه گردشگری حسین عباسی بازدید کرد.

منبع: میراث آریا

به "تکمیل زیرساخت سایت های گردشگری شبنم و زیتون تپه در آزادشهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکمیل زیرساخت سایت های گردشگری شبنم و زیتون تپه در آزادشهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید