سی ان ان از ترامپ شکایت می نماید

به گزارش وبلاگ بانیما، در پی ابطال کارت خبرنگاری یکی از خبرنگاران شبکه خبری سی ان ان که اخیرا با دونالد ترامپ جدال لفظی داشت، این شبکه آمریکایی احتمالا از کاخ سفید شکایت خواهد نمود.

سی ان ان از ترامپ شکایت می نماید

به گزارش وبلاگ بانیما، به گفته وکیل جیم آکوستا، خبرنگار شبکه خبری سی ان ان مدارکی مستدلی در حمایت از موکلش وجود دارد. کاخ سفید در اعتراض به آنچه رفتار غیر حرفه ای این خبرنگار دانسته، مجوز او را لغو نموده است. با این حال برخی وبلاگ بانیما در حال تهیه استشهادنامه ای هستند که در حمایت از سی ان ان است.

سم دونالدسون، خبرنگار سابق ای بی سی تصمیم کاخ سفید برای محروم کردن آکوستا را نه تنها غلط و غیر منصفانه دانست، بلکه تاکید نمود که این رویه برای تمامی مطبوعات خطرناک است.

سی ان ان در بیانیه ای اعلام نموده است: هنوز هیچ تصمیمی برای انجام اقدام حقوقی گرفته نشده است. ما با کاخ سفید تماس گرفتیم اما هیچ جوابی نگرفتیم.

آکوستا هفته پیش در کاخ سفید با دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در یک کنفرانس خبری جدال لفظی پیدا کرد. در همان حین یکی از کارآموزان کاخ سفید که قصد داشت میکروفن را از دست آکوستا بگیرد، با واکنش او روبرو شد.

کاخ سفید بعدا اقدام به انتشار ویدیویی کرد که نشان می دهد تماسی میان دست آکوستا با دست کارآموز کاخ سفید به وجود آمده بود. با این حال گفته می گردد که ویدیوی اصلی با ویدیویی که کاخ سفید منتشر نموده است، اندکی تفاوت دارد اما کاخ سفید بر اصالت این فیلم تاکید می نماید.

در همین حال دموکرات ها قصد دارند تا ژانویه درباره دونالد ترامپ بابت سوء استفاده از اختیاراتش در برخورد با سی ان ان، آمازون و واشنگتن پست تحقیق نمایند. به گفته آدام شف، از دموکرات های ایالت کالیفرنیا استفاده احتمالی ترامپ از ابزارهای قانونی در تنبیه رسانه ها مورد آنالیز قرار می گیرد.

جف بروس، موسس و مدیر اجرایی آمازون صاحب واشنگتن پست هم هست. ترامپ مکررا به پوشش رسانه ای در واشنگتن پست که منتقد دولت کنونی آمریکاست، انتقاد می نماید. به گفته آدام شف که رئیس آتی کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکاست، او درباره تعاملات ترامپ با آمازون و کوشش برای جلوگیری از الحاق ای تی &تی با تام وارنر با هدف مجازات سی ان ان تحقیق خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "سی ان ان از ترامپ شکایت می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سی ان ان از ترامپ شکایت می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید