طرح جامع توسعه گردشگری کرمان تا خاتمه سال 99 تدوین می گردد

به گزارش وبلاگ بانیما، سرپرست اداره کل میراث فرهنگی کرمان گفت: طرح جامع توسعه گردشگری استان کرمان تا انتها سال 1399 تدوین و آماده می گردد.

طرح جامع توسعه گردشگری کرمان تا خاتمه سال 99 تدوین می گردد

به گزارش وبلاگ بانیما به نقل از روابط عمومی اداره میراث فرهنگی کرمان، فریدون فعالی در جلسه کارگروه میراث فرهنگی کرمان با دستور کار آنالیز گزارش ابتدایی طرح های توسعه گردشگری این استان اظهار کرد: توسعه گردشگری این استان نیازمند طرح و برنامه است که تهیه طرح های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت در این بخش ضروری است.

وی با تاکید بر اینکه تدوین و تهیه طرح های توسعه گردشگری باغ موزه هرندی، خانه اوشیدری، بازار قلعه محمود، قلاع اردشیر و دختر کرمان و باغ شاهزاده ماهان را از اولویت های این اداره کل محسوب می گردد، بیان نمود: سامان دهی ارگ قدیم بم و موزه جیرفت نیز به زودی انجام می گردد.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان با تاکید بر اینکه باید موتور توسعه گردشگری این استان روشن گردد،اضافه نمود: شرایط برای اعطای تسهیلات به طرح های گردشگری فراهم است و متقاضیان می توانند برای هرگونه سرمایه گذاری و یا دریافت تسهیلات به این اداره کل مراجعه نمایند.

فعالی با بیان اینکه هرگونه سرمایه گذاری در گردشگری بسیار زودبازده است، بیان نمود: خوشبختانه ظرفیت های بسیار خوبی برای توسعه صنعت گردشگری استان کرمان وجود دارد که باید از حالت بالقوه به بالفعل تبدیل شوند.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی کرمان هدف از تهیه و تدوین طرح های توسعه گردشگری را ایجاد شرایط استفاده بهتر از بناهای تاریخی در چرخه صنعت گردشگری استان برشمرد و اظهار کرد: در آینده نزدیک برای دیگر بناهای تاریخی شاخص استان طرح های توسعه گردشگری تهیه و تدوین می گردد.

فعالی از سفر وزیر میراث فرهنگی به استان کرمان در هفته گردشگری اطلاع داد و اعلام کرد: در این سفر به صورت متمرکز چندین پروژه گردشگری افتتاح می گردد.

منبع: میراث آریا

به "طرح جامع توسعه گردشگری کرمان تا خاتمه سال 99 تدوین می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح جامع توسعه گردشگری کرمان تا خاتمه سال 99 تدوین می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید