عذرخواهی اپوزیسیون کره شمالی به خاطر زنده بودن کیم جونگ اون

به گزارش وبلاگ بانیما، اپوزیسیون کره شمالی طی 2 هفته گذشته مدعی مرگ و یا وخامت حال رهبر کره شمالی بودند اما حضور روز شنبه او در انظار عمومی به همه این شایعات انتها داد.

عذرخواهی اپوزیسیون کره شمالی به خاطر زنده بودن کیم جونگ اون

پس از آنکه رهبر کره شمالی شنبه این هفته با حضور در انظار عمومی به شایعات و اخبار نادرست درباره شرایط سلامت خود خاتمه داد، اپوزیسیون کره شمالی از انتشار و ادعای اخبار نادرست و گمراه کننده درباره شرایط سلامتی رهبر کره شمالی عذرخواهی کردند.

به گزارش وبلاگ بانیما به نقل از گاردین، کیم جونگ اون پس از 3 هفته غیبت در نهایت شنبه گذشته در مراسم عمومی افتتاح یک کارخانه فراوری کودشیمیایی حضور یافت و به 2 هفته شایعه و ادعا درباره شرایط سلامت خود خاتمه داد.

تائه یونگ هو سیاست مدار فراری کره شمالی که در انتخابات اخیر کره جنوبی به مجلس راه یافته امروز (15 فروردین 99) با صدور بیانیه ای از ادعاهای پیشین خود بابت شرایط سلامتی کیم جونگ اون عذرخواهی کرد.

تائه یونگ هو دیپلمات فراری از کره شمالی و نماینده منتخب مجلس در کره جنوبی/عکس:یونهاپ

او مدعی شده بود رهبر کره شمالی پس از عمل جراحی شرایط وخیمی دارد و نمی تواند راه برود.

اما حضور رهبر کره شمالی در شرایط خوب جسمی در مراسم روز شنبه آب پاکی را روی دست اپوزیسسیون کره شمالی که منشا ادعای شرایط وخیم جسمانی رهبر کره شمالی بودند، ریخت.

تائه یونگ هو با عذرخواهی از رای دهندگان به خودش در انتخابات مجلس کره جنوبی گفته است این اقدام (تحلیل نادرست) سبب ناامیدی رای دهندگان به او شده زیرا این رای دهندگان انتظار بالایی از توانایی او برای تجزیه و تحلیل و پیش بینی وقایع کره شمالی داشتند؛ اما این چهره اپوزیسیون کره شمالی که حالا سیاستمداری در کره جنوبی است، وعده داده از این پس با احتیاط بیشتر اظهار نظر نموده و فروتنانه به وظایف نمایندگی خود در مجلس عمل خواهد نمود.

او گفته است: من می دانم یکی از دلایلی که بسیاری از شما به عنوان یک قانونگذار به من رأی داده اید ، انتظار داشتن یک تحلیل و پیش بینی دقیق من در خصوص مسائل کره شمالی بوده است. من احساس گناه و مسئولیت سنگینی می کنم و از همه عذرخواهی می کنم.

او در توجیه اشتباه خود به ساختار به شدت بسته حکومت کره شمالی اشاره نموده و مدعی شده: وقتی در سال 2011 کیم جونگ ایل رهبر پیشین کره شمالی درگذشت تا زمان اعلام عمومی خبر مرگ او از تلویزیون دولتی کره شمالی حتی وزیر امور خارجه این کشور از خبر مرگ او خبر نداشت.

جی سئونگ هو دیگر چهره فراری کره شمالی که او نیز به نمایندگی مجلس کره جنوبی انتخاب شده در اظهار نظری با عذرخواهی از مردم کره جنوبی گفته است: او اطمینان 99 درصدی داشته که کیم جونگ اون پس از عمل جراحی قلب درگذشته است و روز شنبه گذشته دولت کره شمالی خبر مرگ او را با صدور یک بیانیه اعلام خواهد نمود.

این چهره اپوزیسیون کره شمالی روز آدینه گذشته در مصاحبه با رویترز با ادعای مرگ کیم جونگ اون گفته بود روز شنبه قرار است دولت پیونگ یانگ خبر مرگ او را اعلام کند.

اما روز شنبه نه تنها خبر مرگ کیم جونگ اون اعلام نشد بلکه او با حالی خوب و به صورتی غیرمنتظره در مراسمی عمومی شرکت کرد و به همه شایعات خاتمه داد.

حضور روز شنبه رهبر کره شمالی در مراسم افتتاح یک کارخانه فراوری کود شیمیایی در شمال پیونگ یانگ/ خبرگزاری رسمی کره شمالی

جی سئونگ هو نیز از مردم کره جنوبی عذرخواهی نموده و گفته باید بیشتر درباره موضوع فکر می نموده است.

عذرخواهی این دو نماینده مجلس کره جنوبی پس از آن صورت گرفت که حزب حاکم دموکرات کره جنوبی از آنها به خاطر بی دقتی و ارایه اطلاعات گمراه کننده انتقاد نموده است.

-

منبع: عصر ایران

به "عذرخواهی اپوزیسیون کره شمالی به خاطر زنده بودن کیم جونگ اون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عذرخواهی اپوزیسیون کره شمالی به خاطر زنده بودن کیم جونگ اون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید