فارین پالیسی: مرگ رهبر طالبان بر اثر ابتلا به کرونا

به گزارش وبلاگ بانیما، نشریه آمریکایی فارین پالیسی به نقل از چند مقام ارشد طالبان از مرگ هبت الله آخند زاده رهبر این گروه براثر ابتلا به کرونا اطلاع داد.

فارین پالیسی: مرگ رهبر طالبان بر اثر ابتلا به کرونا

به گزارش فارس، خبر ابتلای رهبر طالبان به کرونا روز دوشنبه از سوی فارین پالیسی و به نقل از چندین مقام ارشد این گروه از جمله مولوی محمد علی جان احمد از فرماندهان ارشد نظامی سابق افغانستان منتشر شد.

احمد پیش از این گفته بود که آخند زده بیمار بوده، اما در حال درمان است. اما به گفته 3 فرمانده ارشد دیگر طالبان که در شهر کویته پاکستان مستقر هستند، رهبر طالبان براثر این بیماری درگذشته است. تا به امروز خبر تایید شده درباره ابتلای بیماری آخند زاده منتشر نشده است.

این در حالی است که سخنگوی طالبان گزارش فارین پالیسی درباره ابتلای هبت الله آخند زاده رهبر این گروه به کرونا را تکذیب نموده بود.

مجاهد گفت: رهبری طالبان با هیچ نوع مشکل، بیماری و اختلاف روبرو نیست، پروپاگندای رسانه های غربی در این مورد بر اساس اطلاعات نادرست منتشر شده است.

فارین پالیسی در این باره اضافه نمود: یک مقام ارشد دولت افغانستان نیز اعلام نموده که بسیاری از مقامات مذاکره کننده طالبان در دوحه قطر به کرونا مبتلا شده و این موضوع مذاکرت بین الافغانی که قرار است چند هفته دیگر شروع گردد را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد.

نشریه آمریکایی فارین پالیسی گزارش داده بود رهبران ارشد طالبان به کرونا مبتلا شده و در حال حاضر پسر ملا عمر، بنیانگذار طالبان به عنوان رئیس موقت این گروه را رهبری و راهنمایی می نماید.

همچنین بعضی از مقامات ارشد طالبان اعلام کردند که طی 3 ماه گذشته آخندزاده در مناسبت های عمومی شرکت ننموده و حتی پیغام وی به مناسب عید فطر نیز ضبط نشده و صرفا متن آن منتشر شده است.

منبع: فرارو

به "فارین پالیسی: مرگ رهبر طالبان بر اثر ابتلا به کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فارین پالیسی: مرگ رهبر طالبان بر اثر ابتلا به کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید