پرواز ویرجین آتلانتیک با سوخت زیست سازگار

به گزارش وبلاگ بانیما، شرکت هواپیمایی ویرجین آتلانتیک، هواپیماهای خود را با یاری یک سوخت دوستدار محیط زیست به پرواز درمی آورد.

پرواز ویرجین آتلانتیک با سوخت زیست سازگار

به گزارش وبلاگ بانیما و به نقل از انگجت، شرکت انگلیسی ویرجین آتلانتیک(Virgin Atlantic) قصد دارد هواپیماهای خود را با یک سوخت دوستدار محیط زیست آزمایش کند.

در ماه اکتبر امسال، این شرکت برای نخستین بار در یک پرواز تجاری، از سوخت پایدار شرکت لانزاتک(LanzaTech) در هواپیمای بوئینگ 747 خود استفاده می نماید. هواپیمای ویرجین آتلانتیک با یاری این سوخت که مایعی با کربن کم است، از شهر اورلاندو به فرودگاه گاتویک(Gatwick) پرواز می نماید.

هدف از این سفر، آگاهی در مورد سوخت دوستدار محیط زیست و اثبات مطمئن بودن آن برای استفاده در این پروازهاست.

رویکرد خاص شرکت لانزاتک نسبت به ترکیب و به دست آوردن سوخت هواپیما، یاریی به حفظ زمین خواهد بود. این شرکت، گاز متصاعد گردیده از کارخانه های فولاد را می گیرد و آن را به اتانول تبدیل می نماید و کربنی که اتانول به جو وارد می نماید، تا 65 درصد کمتر است. این کار، نه تنها تاثیر سوخت را کاهش می دهد، بلکه آلودگی ناشی از کارخانه ها را نیز از بین می برد.

از آنجا که این سوخت، رقیبی برای سوخت های متداول به شمار می رود، برای اثبات کارآیی آن در سفرهای هوایی، هنوز باید آزمایش هایی صورت گیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "پرواز ویرجین آتلانتیک با سوخت زیست سازگار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرواز ویرجین آتلانتیک با سوخت زیست سازگار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید