آیا شهردار تهران از قانون منع بکارگیری بازنشستگان مستثنی می گردد؟

به گزارش وبلاگ بانیما، یک عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به روال مجلس برای آنالیز طرح های عادی گفت که در صورت درخواست نمایندگان و تصویب مجلس برای آنالیز اولویت دار مستثنی کردن شهردار تهران از قانون منع بکارگیری بازنشستگان این احتمال وجود دارد که تا پیش از خاتمه مهلت اجرای قانون تکلیف شهردار تهران تعیین گردد.

آیا شهردار تهران از قانون منع بکارگیری بازنشستگان مستثنی می گردد؟

علی اصغر یوسف نژاد در گفت وگو با وبلاگ بانیما، اظهارکرد: با توجه به مخالفت مجلس با فوریت طرح مستثنی کردن شهردار تهران از قانون منع بکارگیری بازنشستگان در حال حاضر این طرح به صورت عادی در مجلس در حال آنالیز است و در هفته جاری نیز در دستور کار کمیسیون های اجتماعی و شوراها قرار گرفته که روال عادی خود را طی می نماید.

وی اضافه کرد: در صورتی که این طرح در کمیسیون ها آنالیز و تصویب گردد در نوبت آنالیز در صحن علنی قرار می گیرد که البته طرح های یک فوریتی، دو فوریتی و برگشتی های شورای نگهبان و همچنین طرح های و لوایح نیمه کاره نسبت به این طرح اولویت خواهند داشت.

این نماینده مجلس اعلام نمود: در صورتی که 50 نماینده درخواست آنالیز با اولویت این طرح را مطرح نمایند و نمایندگان در صحن مجلس با این درخواست موافقت نمایند، در این صورت امکان آنالیز این طرح با اولویت وجود خواهد داشت و در این شرایط طرح می تواند خارج از نوبت مطرح گردد.

یوسف نژاد یادآور شد: با توجه به اینکه مهلت اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان دو ماه پس از ابلاغ قانون که 24 شهریور بوده به اتمام می رسد تکلیف شهردار تهران هم باید تا 24 آبان ماه معین گردد و تنها در صورتی که طرح مستثنی کردن شهردار تهران از قانون منع بکارگیری بازنشستگان با اولویت در دستور کار مجلس قرار گیرد، تصویب گردد و مورد تایید شورای نگهبان قرار گیرد، این احتمال وجود دارد که تا مهلت مذکور این روال طی گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "آیا شهردار تهران از قانون منع بکارگیری بازنشستگان مستثنی می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا شهردار تهران از قانون منع بکارگیری بازنشستگان مستثنی می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید