احتمال راه اندازی پروازهای ایران به ترکیه از 31 خرداد

به گزارش وبلاگ بانیما، دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی از احتمال بازگشایی مرز هوایی ترکیه و آغاز پروازهای مسافری به این کشور از شنبه هفته آینده (31 خرداد ماه) خبر داد.

احتمال راه اندازی پروازهای ایران به ترکیه از 31 خرداد

طی ماه های گذشته و در پی شیوع ویروس کرونا در کشورهای مختلف سفرهای هوایی، زمینی و دریایی بسیاری لغو شد و کشورهای مختلف مرزهای خود را به روی یکدیگر بستند تا بتوانند این ویروس را کنترل کنند، اما به تدریج و در روزها و هفته های گذشته مذاکرات بسیاری بین کشورها برای از سر گیری سفرهای هوایی، زمینی و دریایی آغاز شد و دولت ها به تدریج محدودیت های خود را در این زمینه کاهش می دهند. البته پیش از این حدس هایی در این باره مطرح شده بود مبنی بر این که احتمالا مرزهای هوایی ترکیه از نیمه خرداد ماه امسال بازگشایی می شود امااین اتفاق نیافتاد.

حالا مقصود اسعدی سامانی - دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی- درباره تقویم بازگشت به شرایط عادی در ترکیه اظهار کرد: با توجه به ادامه داشتن مذاکرات و صورت دریافت گشایش های جدید در کشور ترکیه، برخی اخبار غیر رسمی در این باره به دست ما رسیده است که احتملا مرز هوایی این کشور همسایه از شنبه هفته آینده (31 خرداد ماه) بازگشایی شده و پروازهای مسافری نیز آغاز شده است.

وی اضافه کرد: مذاکرات همه کشورها با یکدیگر برای از سرگیری پروازهای مسافری آغاز شده است و هر روز خبری از گشایش ها و کاهش محدودیت سفرهای هوایی منتشر می شود و ایران نیز مانند دیگر کشورها مذاکرات خود را آغاز کرده است. اما تا کنون به غیر از مقاصدی که برای پروازهای یکطرفه، دو طرفه و باری اعلام شده بود، مقصد دیگری برای انجام پروازهای خارجی نهایی نشده است.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی با بیان اینکه پروازهای خارجی اجرا شده غالبا یک طرفه یا برای است، گفت: در پی مذاکرات اجرا شده با ترکیه و هماهنگی های اجرا شده، احتمال بازگشایی مرزهای هوایی ترکیه در شنبه هفته آینده وجود دارد و در این صورت پروازهای خارجی مسافری به مقصد این کشور نیز به زودی راه اندازی خواهد شد.

منبع: ایسنا

منبع: چمدان

به "احتمال راه اندازی پروازهای ایران به ترکیه از 31 خرداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال راه اندازی پروازهای ایران به ترکیه از 31 خرداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید