درخواست پاکستان از هند با شیوع کرونا ، آزادی زندانیان و لغو محدودیت ها در کشمیر

به گزارش وبلاگ بانیما، دولت پاکستان روز یکشنبه با ابراز نگرانی از شیوع ویروس کرونا در منطقه کشمیر، از هند خواست تا ضمن لغو محدودیت های اعمالی در این منطقه تمام زندانیان از جمله فعالان سیاسی و رهبران مذهبی را آزاد کند.

درخواست پاکستان از هند با شیوع کرونا ، آزادی زندانیان و لغو محدودیت ها در کشمیر

وزارت امور خارجه پاکستان امروز در بیانیه ای اضافه نمود: شیوع کرونا در جامو و کشمیر (تحت کنترل هند) همزمان با تداوم محدویت ها در این منطقه موجب نگرانی است در حالی که گفته می گردد دو بیمار کرونایی نیز تا به امروز در کشمیر جان خود را از دست داده اند.

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و دنیا را اینجا بخوانید

در این بیانیه آمده است: دولت هند باید رهبران سیاسی دربند در زندان، فعالان سیاسی کشمیر، وبلاگ بانیما و روسای گروه های مذهبی و انجمن های زنان را آزاد نموده و ادامه اعمال محدودیت ها و اجرای قوانین سخت گیر انتها دهد.

وزارت امور خارجه پاکستان همچنین از جامعه دنیای و سازمان های بین المللی حقوق بشر خواست تا نسبت به شرایط کشمیر موضع گیری نموده و از دولت دهلی نو بخواهد تا ممنوعیت های ارتباطی را لغو و نیازهای درمانی و پزشکی برای مردم کشمیر را تامین کند.

دولت پاکستان تاکید نمود که این کشور به حمایت از مردم کشمیر ادامه می دهد و حل مناقشه کشمیر براساس قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل را نیز خواهان است.

تنش ها میان پاکستان و هند به عنوان رقبای سنتی در جنوب آسیا، که با تصمیم دهلی نو برای لغو امتیازات ویژه منطقه جامو و کشمیر، تشدید شده بود، در روزهای اخیر با تصویب لایحه شهروندی در هند که اسلام آباد آن را مغایر با قوانین بین المللی و خطری برای تشدید بحران پناهجویان می داند، وارد مرحله جدیدی شده است.

حدود 238 روز پیش دولت هند از تصمیم خود برای لغو خودمختاری نسبی و اختیارات ویژه منطقه جامو و کشمیر اطلاع داد. طبق اصل 370 قانون اساسی هند، این منطقه به جز در مسائل دفاعی و امور خارجی، در سایر موارد از اختیارات خاص برخوردار بود.

منابع خبری تا هفته گذشته اعلام کردندکه 14 مورد ابتلا به ویروس کرونا در کشمیر گزارش شده است. همچنین 2 نفر نیزبر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست دادند.

شیوع کرونا سبب شده تا حدود 8 میلیون کشمیری در خانه های خود باقی بمانند. همچنین محدودیت های شدید رفت و آمد در خیابان های شهرها و مسیرهای اصلی جامو و کشمیر اجرایی شده اند.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "درخواست پاکستان از هند با شیوع کرونا ، آزادی زندانیان و لغو محدودیت ها در کشمیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست پاکستان از هند با شیوع کرونا ، آزادی زندانیان و لغو محدودیت ها در کشمیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید