رکورد سوددهی هوآوی ، سود هوآوی از فروش تجهیزات و گوشی به 1.55 میلیارد دلار در نیمه اول سال 2019 رسید

به گزارش وبلاگ بانیما، انتشار گزارش های آماری جدید نشان می دهد که میزان سود تجارت گوشی های هوشمند هوآوی به 11 میلیارد یوآن معادل 1.55 میلیارد دلار در شش ماهه نخست 2019 رسیده است که از میزان کل سال 2018 بیشتر است.

رکورد سوددهی هوآوی ، سود هوآوی از فروش تجهیزات و گوشی به 1.55 میلیارد دلار در نیمه اول سال 2019 رسید

ماه گذشته هوآوی به صورت رسمی گفت میزان اثرگذاری محدودیت های دولت آمریکا بر عملکرد این شرکت بسیار کمتر از برآورد اولیه بوده و این شرکت با وجود تحریم های وضع شده توانسته به درآمدی در حدود 10 میلیارد دلار در امسال برسد.

به تبع این عملکرد و با انتشار گزارش اقتصادی شش ماهه نخست امسال نیز مشاهده شد که هوآوی توانسته یکی از بالاترین ضریب های رشد عملکرد و سود عملیاتی را در شاخه مشتریان خود (که بخش مربوط به موبایل، تبلت، رایانه شخصی، ابزار پوشیدنی و دیگر وسایل است) به ثبت برساند.

پیش از این هوآوی اعلام نموده بود که میزان فروش گوشی های هوشمند آن در نیمه اول امسال با رشدی 24 درصدی به 18 میلیون دستگاه رسیده است. یکی از مهمترین دلایل این فروش عالی تمایل بسیار بیشتر کاربران چینی به خرید محصولات فراوری ملی توسط هوآوی بوده که در پی رفتار ناعادلانه دولت ایالات متحده علیه این شرکت بزرگ، حالت فزاینده ای پیدا نموده است.

در عین حال تجارت هوآوی در سه ماهه دوم امسال میلادی با 10 درصد افزایش نسبت به سال گذشته، رشدی 38 درصدی را در چین که بزرگترین بازار مصرف گوشی های هوشمند در جهان محسوب می گردد، داشته است.

در ادامه با آنالیز ارقام اعلام شده از سوی شرکت سرمایه گذاری و هلدینگ هوآوی (کمپانی مادر بخش فروش تجهیزات هوآوی) در گزارش های اقتصادی این شرکت می توان به این نتیجه رسید که هوآوی به دنبال افزایش میزان سود خود تا سطح 20 میلیارد یوآن است.

میزان سود گزارش شده برای زیرمجموعه ابزارهای هوآوی که به صورت کامل تجارت گوشی های هوشمند شرکت را در دست دارد نیز در نیمه ابتدایی سال 2019 به رقم 11.2 میلیارد یوآن رسیده که از درآمد 211 میلیارد یوآنی این شرکت حاصل می گردد.

نکته مهم این است که میزان کل درآمد هوآوی در سال 2019 مبلغ 329 میلیارد یوآن بوده و حالا بخش اصلی هلدینگ بزرگ هوآوی تنها طی مدت شش ماهه ابتدایی امسال توانسته به سود خالص 30.27 یوآنی از درآمد 353 میلیارد یوآن برسد که از آمار کل هوآوی در سال گذشته بیشتر است.

عملکرد مجموعه هوآوی در هر سه بخش شبکه های مخابراتی، محصولات تجاری و تجارت محصولات رده مصرف کننده توانسته رکوردهای قبلی خود را شکسته و تنها در شش ماه ابتدایی امسال رشدی 58.12 درصدی را برای خود به ثبت برساند که بسیار بیشتر از رشد 52.02 درصدی است که در کل مدت دوازده ماهه سال 2018 به دست آمده بود.

منبع: همگردی

به "رکورد سوددهی هوآوی ، سود هوآوی از فروش تجهیزات و گوشی به 1.55 میلیارد دلار در نیمه اول سال 2019 رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رکورد سوددهی هوآوی ، سود هوآوی از فروش تجهیزات و گوشی به 1.55 میلیارد دلار در نیمه اول سال 2019 رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید