صندوق نوآوری از حضور در نمایشگاه ICT کربلا حمایت اقتصادی می نماید

به گزارش وبلاگ بانیما به نقل از اتحادیه صنعت مخابرات ایران، صندوق نوآوری و شکوفایی 70 درصد از هزینه های اجاره و ساخت غرفه در نمایشگاه ICT کربلا را تا سقف 25 میلیون تومان به ازای هر شرکت دانش بنیان به صورت بلاعوض پرداخت می نماید.

صندوق نوآوری از حضور در نمایشگاه ICT کربلا حمایت اقتصادی می نماید

سیاوش ملکی فر معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری در این باره گفت: تخصیص 25 میلیون تومان حمایت بلاعوض از هر شرکت دانش بنیان دارای توان صادراتی متقاضی حضور در اولین نمایشگاه تخصصی ارتباطات و فناوری اطلاعات در عراق-کربلا صورت می گیرد.

وی با اشاره به برگزاری اولین نمایشگاه بین المللی ارتباطات و فناوری اطلاعات عراق که در نهم تا دوازدهم مهرماه در کربلا و با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی، وزارت ارتباطات و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری صورت می گیرد، گفت: رابطه اقتصادی، صنعتی و خدماتی ایران و عراق از سال های گذشته بسیار چشمگیر بوده و اهتمام به توسعه روابط از سوی طرف ایرانی قابل ستایش است.

وی اضافه نمود: این موضوع در کنار همراهی و احتیاج دولت و اقتصاد عراق به اقتصاد، صنعت و خدمات ایران، می تواند بازاری مناسب برای شرکت های دانش بنیان و وضعیتی مطلوب برای آینده روابط اقتصادی فراهم آورد.

ملکی فر اضافه نمود: کشور عراق امروزه به عنوان یکی از کشورهای رو به رشد و توسعه شناخته می گردد اما متاسفانه بسیاری از بازرگانان ایرانی و تولیدنمایندگان نمی توانند یا نمی خواهند به صورت علمی و تخصصی امر صادرات را پیگیری نمایند و بازارشناسی و بازارسازی لازم برای حضور در عراق را انجام نمی دهند و همین موضوع باعث از دست دادن بازار بالقوه و بزرگ این کشور شده است.

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری از مهم ترین عناصر توسعه رابطه اقتصادی میان ایران و عراق را حمایت جدی دولت ها مطرح نمود و گفت: حمایت از شرکت های دانش بنیان و فن آور، توسعه صادرات، ایجاد زیرساخت های حمایتی و حضور قدرتمند در منطقه یکی از ارکان اقتصاد مقاومتی است. در این میان نقش حمایتی صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، دفتر توسعه کسب وکار بین الملل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و همچنین وزارت ارتباطات بسیار مهم است.

ملکی فر تاکید نمود: صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری به منظور تجاری سازی نوآوری ها و اختراعات، کاربردی کردن دانش و دستاوردهای پژوهشی و تکمیل زنجیره ایده تا بازار، از شرکت های دانش بنیان حمایت می نماید و خدمات اقتصادی و اعتباری از جمله یاری، تسهیلات و سرمایه گذاری را برای آن ها تامین می نماید. همچنین صندوق در راستای توانمندسازی این شرکت ها حضور آن ها در نمایشگاه های داخلی و خارجی را تسهیل نموده است.

وی با اشاره به خدمات توانمندسازی صادراتی این صندوق برای شرکت های دانش بنیان گفت: حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات یکی از حوزه هایی است که در سال های گذشته بیشترین خدمات توانمندسازی صادراتی را از صندوق نوآوری و شکوفایی دریافت نموده است و در امسال نیز ما حمایت های بسیاری برای حضور فعالان این حوزه در نمایشگاه های داخلی و خارجی در نظر گرفته ایم.

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری اعلام کرد: در نمایشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات عراق-کربلا حمایت های صندوق تا سقف 25 میلیون تومان و به صورت بلاعوض برای هر شرکت دانش بنیان که دارای توان صادراتی بوده و متقاضی حضور در نمایشگاه است، منظور شده که البته سقف کلی حمایت صندوق برای حضور در نمایشگاه های خارجی 60 میلیون تومان بلاعوض در سال به ازای هر شرکت است.

وی گفت: علاوه بر حضور در نمایشگاه و اجاره غرفه، شرکت ها می توانند از حمایت های صندوق برای اعزام هیئت های تجاری به نمایشگاه های خارجی و بازدید از این نمایشگاه ها نیز استفاده نمایند که در این خصوص هر شرکت می تواند تا سقف 10 میلیون تومان بلاعوض در سال دریافت کند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "صندوق نوآوری از حضور در نمایشگاه ICT کربلا حمایت اقتصادی می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صندوق نوآوری از حضور در نمایشگاه ICT کربلا حمایت اقتصادی می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید