وینفرد شفر: از عملکرد تیمم راضی هستم اما از نتیجه نه، شوت اسماعیلی گل می شد، می بردیم، داور را تشویق می کردم!

به گزارش وبلاگ بانیما، وینفرد شفر، سرمربی تیم فوتبال استقلال از عملکرد تیمش در دربی 88 تهران ابراز رضایت کرد، اما از نتیجه این بازی نه.

وینفرد شفر: از عملکرد تیمم راضی هستم اما از نتیجه نه، شوت اسماعیلی گل می شد، می بردیم، داور را تشویق می کردم!

به گزارش خبرنگار ورزشی وبلاگ بانیما, وینفرد شفر در نشست خبری بعد از دیدار تیم های استقلال و پرسپولیس که با نتیحه بدون گل به سرانجام رسید, گفت: بازی بسیار سختی برای هر دو تیم بود. هر دو تیم بسیار جنگیدند و با تمام وجود در زمین حاضر شدند. برای همین کار تاکتیکی برای هر دو تیم سخت شد. ما خوب کار کردیم و دو شانس هم داشتیم. در یک صحنه فرشید اسماعیلی نباید با توپ زیاد حرکت می کرد و باید شوت می زد. از عملکرد تیمم راضی هستم، اما از نتیجه نه.

جوان های استقلال قدم به قدم جلو می روند و بازی به بازی بهتر می شوند وی در ادامه اضافه کرد: یکی از بازیکنان پرسپولیس دچار مصدومیت شد؛ از این بابت متأسفم و برای او آرزوی موفقیت می کنم و امیدوارم زود به میادین برگردد. خوشحالم بابت بازیکنان جوانی که داریم، مانند الهیار صیادمنش و سجاد آقایی. این بازیکنان قدم به قدم بهتر می شوند. شاید در یک بازی 30 دقیقه بازی نمایند و در بازی بعدی یک نیمه، این بازیکنان قدم به قدم جلو می روند و بازی به بازی بهتر می شوند. ما بازیکنان جوان و با استعدادی خوبی داریم. طرفداران ما می دانند باید از این بازیکنان حمایت نمایند و همچنین می دانند چه زمانی باید از تیم حمایت نمایند و من بابت این موضوع از آنها تشکر می کنم.

داور عملکرد خوبی داشت و من او را تشویق می کردم سرمربی تیم فوتبال استقلال در مورد واکنش هایش به این موضوع که او همواره می گوید به داوری کاری ندارد، اما در این بازی اعتراض های زیادی به داوری داشته است، توضیح داد: یک اصطلاحی است که می گوید که شما شاید باید عینک تان را بیشتر تمیز می کردید. من هر موقع با داور صحبت می کردم بسیار خوب حرف می زدم و می گفتم تصمیمات خوبی گرفته ای و همیشه او را تشویق می کردم. داور امروز عملکرد خوبی داشت. همه می دانند داور این بازی یک داور در سطح بالای دنیای است. شاید شما یک مقدار از زمین فاصله داشتید به همین خاطر اینطور به نظر می آمده است. در بازی بعد کمی به نزدیکی زمین بیاید.

پرسپولیس بسیار بهتر از سال گذشته بازی می نماید شما می گویید از عملکرد تیمم راضی هستم، اما تماشاگردان یک بازی سرد و بی روح را دیدند.، شفر در واکنش به طرح این موضوع گفت: سؤال این است که شما می خواهید از بازی چه برداشتی داشته باشید. شاید کار تاکتیکی و فوتبال تک ضرب برای هر دو تیم غیر ممکن است. من الان می گویم و قبلاً هم گفته ام پرسپولیس بسیار بهتر از سال گذشته بازی می نماید. ما فصل گذشته پرسینگ بسیار خوبی داشتیم و الان هم می بینیم که خیلی از تیم ها این کار را انجام می دهند.

می توانیم فقط زیبا بازی کنیم، اما باید به فکر نتیجه هم باشیم وی ادامه داد: بازی چلسی و لیورپول نیز همین طور بود. ما می توانیم فقط زیبا بازی کنیم، اما باید به فکر نتیجه هم باشیم. بعضی وقت ها ما پاس بلند می دهیم، اما به ما گفته می گردد که چرا پاس بلند می دهید. ما باید با توجه به شرایط هر مسابقه هر کاری که در آن بازی ممکن است، انجام دهیم. با توجه به پرسینگی که پرسپولیس انجام می داد سخت بود که پاس کوتاه بدهیم، اما شما دیدید که ما موقعیت هم داشتیم و اگر شوت اسماعیلی تبدیل به گل می شد یک بر صفر پیروز می شدیم. زمانی که تیم حریف خوب پرس می نماید، پاسکاری کوتاه سخت است و باید با توجه به شرایط هر مسابقه همان کار را انجام داد.

انتظار داشتید که دروازه بان و مدافعان مان را تعویض کنیم؟! این مربی آلمانی درباره تعویض هایش در این مسابقه و اینکه بازیکنان تازه وارد نتوانستند تأثیری در جریان بازی داشته باشند، بیان کرد: من منظور سؤال شما را متوجه نمی شوم، آیا انتظار این بود که ما دروازه بان یا مدافعان مان را تعویض کنیم؟ مرتضی تبریزی دچار گرفتگی شد و نمی توانستیم او را تعویض نکنیم. روح الله باقری هم خسته بود که به جای او الهیار صیادمنش را آوردیم. ما می توانستیم بازیکن دفاعی هم به زمین بیاوریم، اما دنبال برد بودیم. صیادمنش خیلی خوب کار کرد و در یک صحنه از جناح راست نفوذ خوبی داشت و خطای خوبی هم گرفت. حتی داور می توانست به بازیکن پرسپولیس کارت زرد بدهد. ما دنبال این بودیم که روی دروازه حریف فشار بیاوریم. یک بار هم روی حرکت قائدی توپ به دست بازیکن پرسپولیس خورد، اما دیدن آن صحنه کار سختی بود. چیزی که ما می خواستیم این بود که مهاجمان مان در جلو محکم و سخت کار نمایند.

شوت اسماعیلی گل می شد دربی را می بردیم وی اضافه کرد: کار هجومی مان بد نبود، اما در کرنرها کارمان خوب نبود. ما به بازیکنان مان گفته بودیم که دروازه بان پرسپولیس روی کرنرها خوب عمل می نماید و آغاز مجدد خوبی دارد، اما بازهم کرنرهای ما به نحوی بود که دروازه بان حریف آنها را کنترل می کرد. ما تغییراتی ایجاد کردیم، چون بازیکنان مان خسته بودند و فکر می کردیم می توانیم در جناحین به حریف ضربه بزنیم. دلیل تعویض صیادمنش هم همین بود. الحاجی گرو را هم به زمین آوردیم تا توپ را برای ما کنترل کند. بازهم باید روی پاس و ضربات آخر تمرین و تمرین بیشتر داشته باشیم. مربعی که ما در وسط زمین خودمان داشتیم، عملکرد آنها بسیار مهم بود، چون در بازی که با السد در تهران داشتیم گل خوردیم، اما امروز این ضعف را پوشش دادیم و سعی کردیم بازی سازی پرسپولیس را تا حد زیادی متوقف کنیم واگر یک شوت اسماعیلی به گل می رفت شاید ما پیروز می شدیم، اما بازهم خیلی مهم نیست!

لبخند شفر به سؤال یک خبرنگار سرمربی تیم فوتبال استقلال در پاسخ به این سؤال که طرفداران استقلال از او برد می خواهند و چرا استقلال با وجود بهترین بازیکنان نتایج خوبی را کسب نمی نماید و در دربی نیز برنامه ای نداشته است و تنها 115 پاس صحیح داشته اند، گفت: فقط مقابل این سؤال باید لبخند بزنم! شما باید بازی های جام دنیای را یک بار دیگر ببینید. امیدوارم حرف من این سوءتفاهم را ایجاد نکند که به دنبال یاد دادن چیزی هستم، اما بازیکنان اسپانیا در یک بازی بیش از هزار پاس بین یکدیگر رد و بدل کردند، اما از جام دنیای حذف شدند. الان می توانم بگویم اسپانیا از تیم هایی که به مرحله بعد رفتند، بهتر بود. تیمی مثل بلژیک مقابل اسپانیا که بازیکنانش هزار پاس به هم می دادند تنها 400 پاس می داد، اما به مرحله بعد صعود کرد. کرواسی در هر بازی حدود 300 پاس می داد، اما به فینال صعود کرد و اسپانیا با 1000 پاس باعث می شد تا دروازه بان حریف برود داخل دروازه بخوابد.

مهم پاس خوب آخر است که به مهاجم می رسد نه تعداد پاس شفر خاطر نشان کرد: اگر شما جام دنیای را یک بار دیگر نگاه کنید کرواسی بیشتر از فرانسه پاس می داد، اما در نهایت فرانسه قهرمان شد. چطور می گویید پرسپولیس بازی را بیشتر کنترل کرد، در حالی که روی ضربه کرنر و ایستگاهی توپ روی دروازه ما می آمد. آنها هیچ شوتی روی دروازه رحمتی نداشتند. ما دو شوت داشتیم آن هم روی دفاع فشرده هر دو تیم بود. تعداد پاس مهم نیست، چیزی که مهم است پاس خوب آخر به مهاجم است. درصد در اختیار داشتن توش مهم نیست، یک تیمی مثل اسپانیا می تواند بارها پاس بدهد، اما دروازه بان حریف بایستد و نگاه کند، چون خطری روی دروازه اش نیست. تعداد پاس مهم نیست و مهم موقعیت نهایی مهاجمان است. چرا مودریچ بهترین بازیکن دنیا گردیده است؟ چون بهترین پاس آخر را به مهاجمان می رساند. شاید اگر دو دفاع وسط ما تمام طول بازی را به هم پاس بدهند آن موقع بگویند استقلال بازی را کنترل نموده است، اما آیا می گردد این طور گل زد و برنده شد؟ این صحبت من در مورد پرسپولیس نیست و کلی است. پاس آخر مهم است، کنترل کردن بازی مثمرثمر نیست. در جام دنیای روسیه بهترین تیم، تیمی بود که 300 پاس می داد، اما اسپانیا با یک هزار پاس حذف شد و به تعطیلات رفت!

وی در پایان گفت: می توانید به تمرین بیایید تا مفصل تر در این باره صحبت کنیم. قبل از اینکه صحبت هایم را تمام کنم. از اصحاب محترم رسانه تشکر می کنم که روز گذشته و امروز با من صحبت کردند و ناراحتی خود را بابت سؤالی که یکی دو روز پیش در تمرین ما مطرح شد، ابراز کردند. از شما تشکر می کنم. ما تعامل و همکاری بسیار خوبی با هم داریم که این خیلی مهم است. ممکن است خبرنگاری با رفتارش به وجهه همه وبلاگ بانیما لطمه ای وارد کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "وینفرد شفر: از عملکرد تیمم راضی هستم اما از نتیجه نه، شوت اسماعیلی گل می شد، می بردیم، داور را تشویق می کردم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وینفرد شفر: از عملکرد تیمم راضی هستم اما از نتیجه نه، شوت اسماعیلی گل می شد، می بردیم، داور را تشویق می کردم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید