اتحادیه اروپا به دونالد ترامپ هشدار داد

به گزارش وبلاگ بانیما به نقل از وستنیک، مایا کوتسیانچیچ سخنگوی روابط خارجی اتحادیه اروپا امروز دوشنبه در واکنش به لفاظی رئیس جمهوری آمریکا علیه ایران به ترامپ هشدار داد.

اتحادیه اروپا به دونالد ترامپ هشدار داد

مایا کوتسیانچیچ سخنگوی روابط خارجی اتحادیه اروپا در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره موضع اتحادیه اروپا در قبال توئیت تهدیدآمیز اخیر رئیس جمهوری آمریکا علیه ایران تأکید کرد که خاورمیانه خود به اندازه کافی دچار تنش و بی ثباتی است و نباید به این تنش ها دامن زده گردد.

سخنگوی روابط خارجی اتحادیه اروپا در این خصوص توضیح داد: من در خصوص یک توئیت خاص اظهار نظر نمی کنم اما به طور کلی باید بگویم که این منطقه احتیاج به عوامل بی ثبات کننده بیشتری ندارد.

وی در این باره تأکید کرد: این چیزی است که ما همواره بر آن تأکید داشته ایم. ما معتقدیم باید از هرگونه اقدامات یا اظهارات تنش زا اجتناب شده و از هیچ تلاشی برای کاهش تنش ها فروگذاری نگردد.

لازم به ذکر است، ترامپ ساعاتی پیش در مصاحبه ای به تکرار موضع گیری خصمانه خود علیه تهران پرداخت.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان نیز در واکنش به تهدید اخیر ترامپ رئیس جمهوری آمریکا علیه ایران، در پیامی در فضای مجازی تاکید نمود: دونالد ترامپ به تحریک تیم ب، امید دارد به چیزی دست یابد که اسکندر، چنگیز و دیگر متجاوزین در آن ناکام بوده اند.

وی در ادامه آورده است: ایرانیان هزاران سال سربلند ایستاده اند و متجاوزین همه رفته اند. تروریسم مالی و رجزخوانی ها برای نسل کشی، ایران را سرانجام نخواهد داد. هرگز یک ایرانی را تهدید نکن. احترام را آزمایش کن، جواب خواهد داد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "اتحادیه اروپا به دونالد ترامپ هشدار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتحادیه اروپا به دونالد ترامپ هشدار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید