پاکستان دوباره خواهان لغو تحریم های آمریکا علیه ایران شد

به گزارش وبلاگ بانیما، وزیر خارجه پاکستان در تبادل نظر با همتای اسپانیایی خود خواهان لغو تحریم های آمریکا علیه ایران شد.

پاکستان دوباره خواهان لغو تحریم های آمریکا علیه ایران شد

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان وبلاگ بانیما، در ادامه درخواست های بین المللی برای برداشته شدن تحریم های آمریکا علیه ایران به منظور یاری به مقابله با ویروس کرونا، شاه محمود قریشی در تماس تلفنی با آرانچا گونزالس وزیر خارجه اسپانیا بار دیگر این خواسته را تکرار کرد.

وی در این تماس تلفنی ضمن قدردانی از فداکاری جامعه پزشکی اسپانیا در مبارزه با کرونا، بر لزوم لغو تحریم های آمریکا علیه ایران تاکید نمود و خواهان یاری های انسادوستانه جامعه بین الملل به تهران برای مبارزه با کرونا شد.

عمران خان نخست وزیر پاکستان روز (یکشنبه) از دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا خواهان لغو تحریم های ایران در بحبوحه شیوع کرونا شده بود.

نخست وزیر پاکستان ضمن تأکید بر اینکه مردم ایران در شرایط فعلی با وجود تحریم های آمریکا که کوشش های تهران برای مقابله با کووید-19 را مختل نموده است، با رنج غیرقابل توصیفی روبرو شده اند، از ترامپ خواست تا به دلایل انساندوستانه تا زمان از بین رفتن ویروس کرونا، تحریم های ایران را لغو کند.

در حالیکه ایران تمامی کوشش خود را برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در پیش گرفته است اما ترامپ و مقام های دولت وی از هیچ گونه کوششی برای تشدید فشار علیه ایران فروگذاری نمی نمایند.

/

منبع: خبرگزاری فارس

به "پاکستان دوباره خواهان لغو تحریم های آمریکا علیه ایران شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاکستان دوباره خواهان لغو تحریم های آمریکا علیه ایران شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید