اخبار سیاسی

وزیر دفاع آمریکا: پنتاگون باید برای جبهه جنگ بسیار بزرگتری آماده باشد

سنگ بنای دفاع آمریکا بازدارندگی است، اینکه اطمینان حاصل گردد که دشمنان ما قباحت درگیری صریح را درک می نمایند. رئیس جمهور جان اف کندی در سال 1961 گفت: فقط وقتی نیروهای ما کاملاً کافی باشند، بدون شک می توان اطمینان داشت که هرگز آنها به کار نخواهند آمد. ...

18 خرداد 1400

کاهش 147 میلیون متر مکعبی ذخیره آب سد های تهران

خبرگزاری خبرنگاران- مدیر دفتر بهره برداری از تاسیسات آبی و برقابی آب منطقه ای تهران از کاهش 147 میلیون متر مکعبی ذخیره آب سد های تهران اطلاع داد.

6 خرداد 1400

گلکسی S22 اولترا ممکن است دوربین 200 مگاپیکسلی داشته باشد

با توجه به جدیدترین اخبار منتشر شده پیرامون برنامه های سامسونگ برای آینده، به نظر می رسد شرکت کره ای قصد دارد گوشی گلکسی S22 اولترا را به سنسور دوربین جدید 200 مگاپیکسلی خود مجهز کند.

4 خرداد 1400

آیا کرونا برساخت اجتماعی در ایران است؟

کووید 19 به مثابه یک ویروس در حوزه مطالعاتی اپیدمیولوژیست ها است و من در باب ساختار این ویروس عصر پسا-جدید سخنی ندارم ولی کووید 19 به مثابه امر اجتماعی یک برساخت اجتماعی هم هست که از حیطه فهم جامعه پزشکی خارج است.

30 اردیبهشت 1400

خاتمه نشست کمیسیون مشترک برجام در وین؛ توافق برای ادامه گفتگوهای فنی در نشست های کارشناسی

نشست کمیسیون مشترک برجام در وین دقایقی قبل در حالی انتها یافت که طرف های حاضر در نشست بر سر ادامه گفتگوهای فنی در نشست های کارشناسی توافق کردند.

16 اردیبهشت 1400

فرمان برگزاری زودهنگام انتخابات پارلمانی عراق امضا شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روسیا الیوم، برهم صالح رئیس جمهور عراق با صدور حکمی برگزاری زودهنگام انتخابات پارلمانی کشورش را تأیید کرد.

14 اردیبهشت 1400

امیدواریم نشست وین نقطه عطفی در ارتباط با برجام باشد خبرنگاران

نماینده روسیه در سازمان های بین المللی ابراز امیدواری کرد نشست برجامی در وین، آغازی بر فرایند رفع تحریم های آمریکا علیه ایران و بازگشت کامل تهران به تعهدات خود ذیل این توافق باشد.

7 اردیبهشت 1400

آمریکا صنایع دفاعی ترکیه را تحریم کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، وزارت خارجه ایالات متحده روز دوشنبه از تحریم ریاست صنایع دفاعی ترکیه به همراه چهار مقام بلندپایه آن از جمله اسماعیل دمیر طبق قانون مقابله با دشمنان آمریکا به وسیله [وضع] تحریم ها اطلاع داد.

4 اردیبهشت 1400

سال 1400 سال جهش و تمایز بانک دی است

غلامرضا خلیل ارجمندی، رییس هیئت مدیره بانک دی در نشست هم اندیشی مدیران و رؤسای شعب بانک با تأکید بر تحولات ایجاد شده در ساختار مدیریتی و نظام تصمیم سازی این بانک، سال 1400 را سال جهش و تمایز بانک دی در نظام بانکی دانست.

29 فروردین 1400

سازمان ملل اوضاع انسانی در یمن را وخیم تر کرد خبرنگاران

دبیر کل شورای عالی هماهنگی امور بشردوستانه در صنعاء تاکید نمود که سازمان ملل طی شش سال تجاوز ائتلاف سعودی علیه یمن، هیچ اقدام جدی برای توقف تجاوز و محاصره علیه یمن انجام نداده است.

23 فروردین 1400

وزیر رفاه: سن مدیریت عالی را 12 سال کاهش دادم

تهران (پانا) - وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در سه سال گذشته جوانان را در مسئولیت های سنگین وزارت جامع تعاون کار و رفاه اجتماعی به کار گرفتم، گفت سن مدیریت عالی را 12 سال کاهش دادم.

21 فروردین 1400

مقاومت قلب انقلاب ایران است

به گزارش خبرنگاران، جواد ترک آبادی سفیر جمهوری اسلامی ایران در دمشق در تبادل نظر با خبرنگار روزنامه سوری الوطن ضمن تأکید بر این موضوع که مقاومت تصمیم بازگشت ناپذیر ایران و قلب انقلاب اسلامی است، گفت که هیچکس نمی تواند ایران را به زمان سلطه جویی آمریکا...

2 فروردین 1400

خبرنگاران ورزش اسکیت استان همدان جهش چشمگیری در عرصه قهرمانی داشته است

همدان- خبرنگاران- مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان گفت: ورزش اسکیت به عنوان یکی از رشته های پیروز استان، جهش چشمگیری در راستای کسب پیروزیت و عناوین قهرمانی در میادین ملی و بین المللی داشته است.

27 اسفند 1399

مجوز مشروط مجلس به دولت برای برداشت از منابع ذخیره ارزی

نمایندگان مجلس به دولت اجازه دادند تا در صورت کاهش منابع حاصل از درآمد های نفتی از حساب ذخیره ارزی برداشت کند.

25 اسفند 1399

وزیر ارشاد برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان به مجلس می رود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز دوشنبه هفته جاری برای پاسخگویی به سئوالات 10 نماینده در کمیسیون فرهنگی مجلس حضور می یابد.

21 اسفند 1399

کودتای نظامی در میانمار؛ ملکه دیگر برای نظامیان مهره جذابی نیست

میانمار کشوری است که ارتش مالک اصلی قدرت است و با پیروزی حزب آنگ سان سوچی در انتخابات به نظر می رسد نظامیان این کشور دوره مصرف این برنده نوبل را که با رسیدن به قدرت، خودش به یک سرکوبگر منتقدان تبدیل شد، تمام شده می بینند.

10 اسفند 1399

ثبت نام انتخابات1400 به وسیله اپلیکیشن انجام می گردد

تهران(پانا) - سخنگوی ستاد انتخابات کشور عنوان نمود مرحله اولیه ثبت نام در انتخابات در 1400 به وسیله اپلیکیشن صورت می گیرد و فرد بعد از طی مرحله اولیه ثبت نام برای نهایی شدن ثبت نامش در وزارت کشور، فرمانداری ها و بخشداری ها حضور می یابد.

9 اسفند 1399

کشمکش دولت و مجلس بر سر بودجه؛ تاوان افزایش هزینه ها را چه کسی خواهد داد؟

دبیر کمیسیون تلفیق مجلس می گوید، این کمیسیون کوشش خواهد نمود که بودجه عمرانی سال آینده که در حال حاضر 104 هزار میلیارد تومان است، بیش از 50 درصد افزایش دهد تا صرف توسعه متوازن زیرساخت ها گردد، این در حالیست که هم اکنون نیز دولت با کسری بودجه بسیار شدیدی...

2 اسفند 1399

ششمین کاروان روایت فتنه به همت جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران برگزار می شود

ششمین کاروان دانشجویی روایت فتنه، با عنوان یادمان شهید راه روشنگری و راوی مقاومت هسته ای، شهید مطلبی فردا سه شنبه 9 دی برگزار می شود.

15 بهمن 1399

اولین واکسن وبا و طاعون را چه کسی ساخت؟

هافکین ساعت ها و روز ها همراه پزشکان هندی در این بیغوله ها کار می کرد. او واکسیناسیون را صبح قبل از اینکه مردم سر کار بروند شروع می کرد و عصر که مردم از کار بر می گشتند در آلونکی با یک چراغ موشی می نشست و کار را ادامه می داد.

14 بهمن 1399
تعداد: (195)