اخبار سیاسی

روزی که اشرف پهلوی بستنی فروشی اکبر مشتی را تعطیل کرد!

سال ها قبل، وقتی اکبر جعفری برای یافتن کسب وکار آبرومندانه پا به تهران گذاشت، کسی تصورش را هم نمی کرد که مرد جوان ملایری بعد ها یکی از مشهورترین ساکنان پایتخت شود. او بعد از فرازونشیب های بسیار، نخستین بستنی ساز ایران لقب گرفت و این خوراکی خوشمزه فرنگی...

25 شهریور 1399

بولتون:رهبر کره شمالی به حرف های ترامپ و نشان دادن نامه های او به شدت خندیده است

ایسنا نوشت: جان بولتون در کتاب جنجالی خود عنوان نموده که عقیده دارد رهبر کره شمالی به تلقی دونالد ترامپ از روابطشان به شدت خندیده است.

14 شهریور 1399

آسیب پذیری خطرناک در سرویس مایکروسافت

مرکز افتا نسبت به سوءاستفاده گسترده از آسیب پذیری سرویس مایکروسافت Exchange هشدار داد و از سازمان ها خواست سرورهای خود را به روزرسانی نمایند.

13 شهریور 1399

اشرف غنی: افغانستان هیچ نگرانی و ملاحظه ای درباره خروج نظامی آمریکا ندارد

رئیس جمهور افغانستان اظهار داشت: هیچ ملاحظه و نگرانی درباره خروج نظامیان آمریکایی نداریم بلکه مقامات واشنگتن باید نگران آن باشند.

6 شهریور 1399

فیفا شرکت عربستانی را به خاطر دزدی حق پخش محکوم کرد

به گزارش خبرنگاران و به نقل از روزنامه الرایه قطر، فیفا گزارش نهایی سازمان تجارت جهانی را در مورد دزدی حق پخش شرکت بی.اوت.کیو عربستان تصویب کرد.

1 شهریور 1399

ارتقای آموزش تخصصی و تربیتی از افتخارات ارتش است

معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: آموزش های تخصصی و تربیتی نیروهای آجا در مراکز آموزشی ارتش ارتقاء یافته است.

27 مرداد 1399

تأیید عضویت غیردائم هند در شورای امنیت سازمان ملل و افزایش مسائل در کشمیر

هند از فردا به صورت رسمی جزو اعضای غیر دائم شورای امنیت سازمان ملل خواهد شد و این موضوع نگرانی ها را در خصوص کشمیر افزایش می دهد.

23 مرداد 1399

خبرنگاران مسافران مترو شیراز، ماسک اجباری بدون ساز و کار اجرایی

شیراز-خبرنگاران- زدن ماسک برای استفاده از مترو در شیراز اجباری شده اما هنوز کسانی هستند که از مترو این کلانشهر بهره می برند بی آنکه به این اجبار توجهی بکنند؛ ضمن اینکه سازوکار اجرای قاطعانه این دستور هنوز معین نشده است.

21 مرداد 1399

جمع آوری زنان معتاد متجاهر توسط پلیس کلید خورد

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران از ورود پلیس به موضوع جمع آوری زنان معتاد متجاهر در پایتخت اطلاع داد.

15 مرداد 1399

گل محمدی: 80 درصد فعالیت های ورزشی استان تهران از سرگرفته شده است

رضا گل محمدی در مصاحبه با خبرنگاران با تاکید بر اینکه کرونا تأثیر مستقیم برای روی فعالیت تمام عرصه های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی و … داشت، گفت: البته ورزش جزو بخش هایی بود که بیشترین تأثیرگذاری را از کرونا و بحران ایجاد شده از شیوع و گسترش آن داشته است...

12 مرداد 1399

اعلام نرخ سود سپرده گذاری و اعتبارگیری بانک ها از بانک مرکزی

بر اساس دستورالعمل عملیات بازار باز و اعطای اعتبار در قبال وثیقه توسط بانک مرکزی و مصوبه هیات عامل بانک مرکزی، نرخ سود سپرده گذاری بانک ها نزد بانک مرکزی 10 درصد و نرخ سود اعتبارگیری از بانک مرکزی در قبال وثیقه کافی 22 درصد خواهد بود.

11 مرداد 1399

کلینتون خطاب به ترامپ: دست از دکتر بازی بر سر بیماران کرونایی بردارید

هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه اسبق آمریکا با انتقاد از تجویز داروهای ضد مالاریا توسط ترامپ به بیماران کرونایی در تلویزیون گفت: خواهشند دست از دکتر بازی بردارید.

4 مرداد 1399

موزه هایی برای برابری

با توجه به شعار سال جاری روز جهانی موزه ها مبنی بر موزه ها برای برابری: تنوع و فراگیری، ترویج برابری و تأکید بر این امر اجتماعی با وجود اختلافات موجود در شرایط کنونی جوامع، از جمله وظایف موزه است که موجبات القای برابری در جامعه را با وجود تنوعات بسیار،...

1 مرداد 1399

امارات خبر مرگ وزیر خارجه خود را تکذیب کرد

وزیر مشاور در امور خارجه امارات متحده عربی گزارش برخی رسانه ها درباره مرگ وزیر امور خارجه این کشور را تکذیب کرد.

22 تیر 1399

بانک مرکزی انگلیس: بریتانیا در آستانه بدترین رکود 300 سال اخیر است

بانک مرکزی انگلیس با اشاره به اینکه ضربه ناشی ازکرونا می تواند بزرگ ترین رکود 300 سال اخیر را در سال2020 برای بریتانیا رقم بزند، برای اتخاذ تدابیر تازه اعلام آمادگی کرد.

15 تیر 1399

برنده جایزه نوبل اقتصاد: دنیا شاهد سوء مدیریت ترامپ در دوران کرونا است

یک اقتصاد دان برجسته آمریکایی با اشاره به اینکه نه سیستم اقتصادی و نه سیاسی آمریکا برای وقوع چنین بحرانی (کرونا) آماده نبود گفت: دنیا شاهد سوء مدیریت ترامپ در دوران کرونا است.

13 تیر 1399

عذرخواهی اپوزیسیون کره شمالی به خاطر زنده بودن کیم جونگ اون

اپوزیسیون کره شمالی طی 2 هفته گذشته مدعی مرگ و یا وخامت حال رهبر کره شمالی بودند اما حضور روز شنبه او در انظار عمومی به همه این شایعات انتها داد.

12 تیر 1399

خبرنگاران نیاز به هزار هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری برای جهش تولید

تهران- خبرنگاران- وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: برای دستیابی به جهش تولید، حداقل نیاز به 1000 هزار میلیارد تومان، سرمایه گذاری از سوی دولت، بخش عمومی و بخش خصوصی در بازار سرمایه داریم.

11 تیر 1399

سناریوی برگزاری دو آزمون برای داوطلبان علوم پایه اسفند 98 در حال آنالیز است

دبیر شورای آموزش دندانپزشکی گفت: سناریوی برگزاری دو آزمون برای داوطلبان علوم پایه اسفند 98 در تیر و شهریور ماه را به مرکز سنجش و آموزش پزشکی داده ایم.

7 تیر 1399

شمار تلفات کووید-19 در دنیا از 200 هزار نفر گذشت

آخرین ارقام نشان می دهد شمار افرادی که به علت دچار شدن به ویروس کرونا در سراسر دنیا درگذشته اند از 200000 نفر گذشته است.

6 تیر 1399
تعداد: (151)