امارات خبر مرگ وزیر خارجه خود را تکذیب کرد

به گزارش وبلاگ بانیما، وزیر مشاور در امور خارجه امارات متحده عربی گزارش برخی رسانه ها درباره مرگ وزیر امور خارجه این کشور را تکذیب کرد.

امارات خبر مرگ وزیر خارجه خود را تکذیب کرد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ بانیما، انور قرقاش وزیر مشاور در امور خارجه امارات متحده عربی روز شنبه گزارش رسانه ها درباره مرگ عبدالله بن زاید وزیر امور خارجه امارات را رد کرد.

وی در پیامی در توئیتر نوشت: من امروز با عبدالله بن زیاد صحبت کردم که هر روز آن را انجام می دهم. ما درباره دروغی که توسط اکانت های قطری انتشار یافته خیلی خندیدیم.

وی در ادامه پیام توئیتری خود برای دیپلمات ارشد امارات عمر طولانی و سلامتی آرزو کرد و برای رسیدن همسایگان امارات به عقل و منطق نیز دعا کرد.

چهار کشور عربی امارات، عربستان سعودی، بحرین و مصر خرداد 96 با متهم کردن قطر به حمایت از تروریسم، روابط سیاسی خود را با این کشور قطع کردند و تحریم های اقتصادی بر دوحه وضع نموده و آسمان و مرزهای خود را به روی قطری ها بستند.

تابستان سال گذشته تلاش هایی از سوی عربستان سعودی برای عادی سازی روابط با قطر صورت گرفت ولی دوحه با بیان اینکه این تلاش ها جدی نیست، از مذاکرات مقدماتی با ریاض دست کشید.

محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، وزیر امور خارجه قطر چندی پیش در مصاحبه ای گفته بود: ما همچنان معتقدیم که راه حل های مثبتی مبتنی بر احترام به حاکمیت کشورها برای حل بحران های کنونی وجود دارد. (جزئیات بیشتر)

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "امارات خبر مرگ وزیر خارجه خود را تکذیب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امارات خبر مرگ وزیر خارجه خود را تکذیب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید