برانکو: این رفتار با نایب قهرمان آسیا شرم آور است، هرکاری می نمایند تا ما قهرمان نشویم

به گزارش وبلاگ بانیما، سرمربی پرسپولیس به شدت از داوری دیدار تیمش مقابل ذوب آهن انتقاد کرد.

برانکو: این رفتار با نایب قهرمان آسیا شرم آور است، هرکاری می نمایند تا ما قهرمان نشویم

به گزارش وبلاگ بانیما، پندار خمارلو، مدیر رسانه ای پرسپولیس در ابتدای نشست خبری پس از دیدار تیمش مقابل ذوب آهن با اعتراض به عملکرد داور گفت: باشگاه به طور رسمی نسبت به عملکرد داور معترض است و من مامور شدم این موضوع را بیان کنم. اگر قرار است پیروز نشویم، بگویند که هزینه نکنیم و به شهرستان ها نرویم و بازیکنان هم خسته نشوند. از سازمان لیگ می خواهیم به این موضوع رسیدگی نمایند. به کمیته داوران مراتب اعتراض رسمی خودمان را اعلام می کنیم. ما نمی خواهیم به نفع ما بگیرند چون این اتفاق نیافتاده است. می خواهیم داوران اشتباه ننمایند.

برانکو ایوانکوویچ بعد از پیروزی تیمش مقابل ذوب آهن در نشست خبری اظهار کرد: به بازیکنان و طرفداران تبریک می گویم. آن ها یاری مان کردند تا خاتمه نیم فصل بیشترین امتیازات را بگیرم. به بازیکنان تبریک می گویم که بعد از فینال لیگ قهرمانان آسیا از 4 بازی، سه بازی را بردیم و یک بازی را مساوی کردیم. از نظر روحی و روانی کار سختی داشتیم. بازیکنان شخصیت و خصوصیات یک تیم قهرمان را نشان دادند. متاسفانه آقای خمارلو موضع ما را اعلام کردند. نباید این صحبت ها صورت بگیرد اما رفتار با قهرمان ایران و نایب قهرمان آسیا شرم آور است.

او اضافه کرد: با تیمی که اینقدر طرفدار دارد، نباید اینگونه برخورد گردد. همانطور که مدیر رسانه ای تیم گفت، یک نامه به باشگاه بدهند که ما نباید قهرمان شویم و ما هم خیلی راحت بازی می کنیم تا مسابقات تمام گردد.

سرمربی پرسپولیس درباره کارت های زدی که بازیکنان این تیم به خاطر اعتراض به داور دریافت می نمایند، گفت: صحبت کردن درباره این موضوع راحت است. شما حق دارید که ایراد بگیرید. در جلسه قبل از بازی بیش از جلسه فنی را به صحبت درباره داوری گذراندم. گفتم که چه چیزی در انتظار ما است. ما تجربه بدی از داوری ها در بازی با ذوب آهن داشتیم. من نمی دانم چرا کمال کامیابی نیا کارت زرد گرفت. هر دو بازیکن به هم خوردند. فقط بازیکن ذوب آهن افتاد زمین که کمال کارت زرد گرفت. بازیکنان جوان نسبت به بی عدالتی حساس هستند. چرا گل ما مقابل ماشین سازی را قبول نکردند؟ چرا گل آفساید سایپا را مردود اعلام نکردند؟ داور خطای بازیکنان ذوب آهن را نمی گیرد تا کرنر و اوت بگیرند. ما مربیان از داوران بهتری هستیم چون در زمین هستیم. فکر می نمایند ما متوجه نمی شویم؟ من می توانم عمدا در تمرین بد داوری کنم؟ چرا ما را احمق فرض می نمایند؟

برانکو در واکنش به اینکه اشتباهات داوری تا کجا علیه تیمش ادامه دارد، گفت: روند اشتباهات داوری از چهار سال قبل ادامه دارد. در تلویزیون بررسی می نمایند و شاهد هستید که ما بیشتر از همه از اشتباهات داوری متضرر شدیم. آیا ما تا به حال یاریی خواستیم؟ آیا می توانید فکر کنید که بارسلونا و رئال مادرید بیشتر از همه متضرر شوند؟ ما قهرمان لیگ برتر هستیم. هر کاری می نمایند ما قهرمان نشویم اما ما قهرمان خواهیم شد.

او همچنین در واکنش به اینکه همچون گذشته مانند دژ محکمی نیست و این موضوع می تواند موجب صدمه دیدن تیم گردد، گفت: من باید از بازیکنانم حمایت کنم. من هر روز با آن ها هستم. هر روزبا بی عدالتی روبه رو می شوم. نمی توانم آرام باشم که هر روز بگیوند ببخشید. نمی گردد آرام بود. اگر سردبیر شما زیر گوشتان بزند، تحمل می کنید؟ اگر نصف مقاله شما را خط بزند و بگوید چیزی نمی فهمی، چه واکنشی خواهید داشت. من فقط مثال می زنم.

او در پاسخ به این سوال که آیا به دعوت داوران برای تدریس داوری پاسخ مثبت می دهد، گفت: چطور متوجه نمی شوید؟ من فوق لیسانس تربیت بدنی دارم. گرایش من فوتبال بود. دو سال هم دوره مربیگری عالی فوتبال را گذراندم. پرو لایسنس فیفا را دارم. در همه این ها قانون و مقررات فوتبال گنجانده شده است. 13 سال فوتبال بازی کردم و 30 سال مربی بودم. چطور می توانند بهتر از من داوری نمایند؟ نه من بلکه از منصوریان و داوری می توانند بهتر داوری نمایند؟ چطور می گردد که داور وسط تصمیم یاری داور را رد می نماید؟

سرمربی پرسپولیس درباره صحبت های منصوریان درباره عملکرد خوب داور اظهار کرد: عملکرد داور برای آن ها خوب بود. حاضرم امضاء کنم که همیشه همانند بازی های ذوب آهن و سپاهان برای ما قضاوت نمایند. داور خودش را گول می زند.

برانکو درباره اینکه تیمش در این بازی شادابی بازی های گذشته را نداشت، گفت: ما باید تکلیف بازی را در نیمه نخست تعیین می کردیم. ما پنج، شش موقعیت عالی داشتیم. البته ذوب آهن بسیار بهتر از جایگاهش در جدول است. اگر گل دوم یا سوم را می زدیم قضیه فرق می کرد. در نتیجه یک بر صفر این امکان وجود دارد که شرایط خوب نباشد چون عدم اطمینان و عدم دقت وجود دارد. برخلاف ذوب آهن که موقعیتی نداشت، پنج، شش موقعیت داشتیم. باید این را بدانیم که این بیستمین بازی ما بود. بیشترین بازی ها را انجام دادیم. عملا می گویم که در تمام بازی ها از رقبا بهتر بودیم. از لحاظ بصری و آماری در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا بهتر بودیم. فقط مقابل کاشیما 10 دقیقه بدشانس بودیم. اگر تمرکز داشتیم، نتیجه بهتر بود. وظیفه من است که مدام برای بهبود کار کوشش کنم. امروز دیدید که احسان حسینی برای اولین بار بازی کرد. آن ها بازیکنان جوان هستند که دنبال فضا می گردند.

او در واکنش به اینکه فکر نمی نماید صحبت هایش تبعاتی در آستانه بازی با سپاهان داشته باشد گفت: من اسم سپاهان را آوردم و گفتم می بریم.

برانکو در واکنش به اینکه گفت اگر عملکرد داوران در بازی های تیمش همانند بازی های سپاهان باشد راضی هستند و احتمال هرگونه تبعات برای او گفت: ما تجربه بدی از داوری داریم. مگر عجیب است؟ یک بازی را نشان دهید که داور یک اوت به نفع ما بگیرد. عمدی یا غیر عمدی علیپور را له کردند. خیلی از پنالتی ها هست که غیر عمدی رخ می دهد. نمی دانم صحبت هایم عواقب دارد یا خیر.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "برانکو: این رفتار با نایب قهرمان آسیا شرم آور است، هرکاری می نمایند تا ما قهرمان نشویم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برانکو: این رفتار با نایب قهرمان آسیا شرم آور است، هرکاری می نمایند تا ما قهرمان نشویم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید