برنامه های سفر ریاست جمهوری به استان گیلان تشریح شد

به گزارش وبلاگ بانیما، مصطفی سالاری شامگاه یکشنبه در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه باران با اشاره به سفر رئیس جمهوری طی هفته جاری به استان گیلان، اظهار کرد: در این سفر تعدادی از پروژه ها در بخش های مختلف مورد بهره برداری قرار می گیرد.

برنامه های سفر ریاست جمهوری به استان گیلان تشریح شد

وی با اشاره به اینکه بهره برداری از خط آهن قزوین - رشت مهم ترین پروژه قابل افتتاح در سفر ریاست جمهوری است، اضافه نمود: این پروژه با حضور رئیس جمهور و با اعزام 120 نفر از خانواده های شهدا و ایثارگران به مشهد مقدس به صورت رسمی افتتاح می گردد.

استاندار گیلان در ادامه به سایر برنامه های رئیس جمهور اشاره و نشست با نخبگان، شرکت در جلسه توسعه گیلان به منظور تبادل توافقنامه میان بانک ها و دستگاه های اجرایی را بخشی از برنامه های سفر رئیس جمهور به این استان مطرح کرد و گفت: پروژه ها با حضور وزرا و به صورت ویدئو کنفرانس از سوی رئیس جمهور افتتاح می گردد.

وی با بیان اینکه شرکت در جلسه شورای اداری استان بخش دیگری از برنامه های ریاست جمهوری در استان گیلان است، گفت: تصمیمات نهایی برای استان گیلان در این جلسه و بعد از دریافت گزارشات وزرا از شهرستان ها و همچنین جلسه فردا با رئیس جمهور اتخاذ و اعلام می گردد. نشست مطبوعاتی آخرین برنامه سفر ایشان در گیلان است.

خط ریلی قزوین - رشت پروژه ای منحصر به فرد با مزایای ملی و بین المللی

استاندار گیلان با اشاره به بهره برداری از پروژه خط ریلی قزوین - رشت با حضور ریاست جمهوری، توضیح داد: بهره برداری از این پروژه تحقق انتظار تاریخی و مطالبه به حق مردم گیلان در طول سال های گذشته بوده که می خواستند از ظرفیت ملی و استانی آن بهره مند شوند.

وی در ادامه با بیان اینکه برای اجرا، تکمیل و بهره برداری از این پروژه در دوره ها و دولت های مختلف پیگیری های لازم صورت گرفته است، اعلام کرد: خط ریلی قزوین - رشت هم در حوزه طراحی و هم اجرا منحصر به فرد بوده و از رشته کوه های البرز نیز گذر نموده است.

سالاری با بیان اینکه در دو سه هفته اول بعد از بهره برداری از این پروژه هر دو روز یک بار به یک قطار سمت تهران و هر هفته به سمت مشهد حرکت می نماید، اضافه نمود: با بهره برداری از این خط ریلی تردد مسافر تسهیل و بخشی از بار ترافیکی استان نیز کاهش می یابد.

وی همچنین به اتصال این خط ریلی به بندرانزلی و کاسپین و آستارا نیز اشاره و تأکید کرد: با انجام این پروژه درآمد ترانزیتی خوبی شامل استان گیلان می نماید. ظرفیت مسافربری این خط ریلی حدود 4 میلیون نفر بوده و ظرفیت بار آن نیز به تدریج افزایش می یابد.

استاندار گیلان با تأکید بر اینکه در حوزه استانی حمل و نقل مسافری برای مردم و مسئولان گیلان حائز اهمیت است در حالی که از دید بین المللی حمل و نقل باری در اولویت قرار گرفته است. امیدواریم با توجه به افزایش مبادلات با کشورها حاشیه خزر نقش جدی برای سنوات برای کشور و استان ایجاد کند.

اهمیت اتصال خط ریلی رشت به آستارا برای رئیس جمهور

وی درباره اتصال این پروژه به بندر آستارا و اهمیت آن برای خود رئیس جمهور اشاره و تأکید کرد: رئیس جمهور شخصاً خود پیگیر این موضوع بوده و در سفر به آذربایجان نیز با همتای آذری خود مذاکراتی نیز در این باره انجام داده است. زمان آغاز عملیات اجرایی این پروژه نیز توسط خود رئیس جمهور اعلام می گردد.

سالاری یادآور شد: اتصال خط ریلی قزوین - رشت به بندرانزلی و کاسپین نیز در سه قطعه پیش بینی شده و پیمانکار در حال کار است انشعاب به بند کاسپین باید با حمایت رئیس جمهور و وزیر راه شاهد انجام گردد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه پروژه ها توسط وزرا و معاونین رئیس جمهور در شهرستان های استان گیلان بهره برداری می گردد و تعداد دقیق آن تا قبل از جلسه فردا معین نیست، اضافه نمود: حدود 3 میلیارد تومان پروژه به بهره برداری می رسد.

استاندار گیلان ادامه داد: درباره توسعه استان گیلان نیز که جز دستاوردهای سفر ریاست جمهوری است خود ایشان باید اعلام نمایند که آن نیز در جلسه شورای اداری مطرح می گردد.

سالاری با بیان اینکه خوشبختانه در میان مسئولان استان گیلان شاهد اتحاد خوبی هستیم، اضافه نمود: باید با یک برنامه ریزی خوب آنچه که شایسته نام گیلان است رقم زده و میزبان خوبی باشیم و در کنار همه اینها خواسته های برای استان در حوزه زیرساختی، یاری به اشتغال و عمران و خدمات وجود دارد که از ریاست جمهوری مطالبه خواهد شد.

وی با اشاره به حضور حدود دو سوم هیئت دولت در سفر ریاست جمهوری به استان گیلان، ادامه داد: این نشان دهنده اهمیت این استان برای رئیس جمهور و هیئت دولت است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "برنامه های سفر ریاست جمهوری به استان گیلان تشریح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه های سفر ریاست جمهوری به استان گیلان تشریح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید