اخبار اقتصادی

حرکت پرشتاب دنیا به سوی انقراض: آیا دنیا سیاه خواهد شد؟

جمعیت ژاپن از 128 میلیون نفر جمعیت در سال 2017 به کمتر از 53 میلیون نفر تا سرانجام قرن خواهد رسید. پیش بینی می گردد که ایتالیا هم کاهش بسیار چشمگیری در میزان باروری مشاهده کند و در همین چارچوب زمانی جمعیت آن از 61 میلیون نفر به 28 میلیون نفر کاهش پیدا کند.

23 شهریور 1399

تغییر رنگ دلخواه خودرو مانعی ندارد

رئیس مرکز شماره گذاری پلیس هدایت و رانندگی گفت: تغییر رنگ وسیله نقلیه به رنگ دلخواه مانعی ندارد اما قبل از آن باید مجوز لازم از واحدهای شماره گذاری اخذ گردد.

15 شهریور 1399

تورم 240 درصدی کالاهای وارداتی

اقصادنیوز: شاخص قیمت کالاهای وارداتی در سال 1398 برابر با 3498,4 است که نسبت سال قبل 240 درصد افزایش داشته است.

11 شهریور 1399

تعدیل نیروی گسترده در اتحادیه فوتبال انگلیس برای جبران ضرر های مالی ناشی از شیوع کرونا

نهاد حاکم بر فوتبال انگلیس به منظور جبران ضررهای مالی وارد آمده به این سازمان پس از شیوع کرونا قصد دارد با گروه پرشماری از کارکنان خود قطع همکاری کند.

9 شهریور 1399

خبرنگاران جسد نوجوان غرق شده گنبدی از آب بندان خارج شد

گنبدکاووس - خبرنگاران - رییس جمعیت هلال احمر گنبدکاووس خاطرنشان کرد: با کوشش تیم های امدادی این جمعیت و نیز یاری نیروهای محلی جسد نوجوان 12 ساله از اهالی روستای ایمر ملاساری بخش مرکزی این شهرستان که در آب بندان حومه روستا غرق شده بود، از آب خارج شد. ...

4 شهریور 1399

ورود سازمان بازرسی به عملکرد صندوق ذخیره کارکنان شهرداری، در سال 96 حدود 140 میلیارد تومان زیان انباشته داشتیم

مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره کارکنان شهرداری تهران گفت: نحوه انعقاد قراردادها و شفاف نبودن مباحث اقتصادی باعث ورود سازمان بازرسی به عملکرد موسسه صندوق ذخیره کارکنان شهرداری شد.

2 شهریور 1399

فیفا شرکت عربستانی را به خاطر دزدی حق پخش محکوم کرد

به گزارش خبرنگاران و به نقل از روزنامه الرایه قطر، فیفا گزارش نهایی سازمان تجارت جهانی را در مورد دزدی حق پخش شرکت بی.اوت.کیو عربستان تصویب کرد.

1 شهریور 1399

احتمال تعویق دوباره المپیک وجود دارد

هارویوکی تاکاهاشی، عضو کمیته سازماندهی المپیک 2020 در این مورد گفت: موضوع تعویق دوباره المپیک توکیو انتها باید حل وفصل شود.

26 مرداد 1399

روش کم هزینه ای برای بهبود کارآیی پنجره های هوشمند

پژوهشگران آمریکایی در آنالیز جدید خود، روش کم هزینه ای ابداع نموده اند که می تواند به رنگ آمیزی هوشمند پنجره ها و کاهش مصرف انرژی یاری کند.

20 مرداد 1399

تصمیم جدید بورسی در راه است ، امتیازی ویژه برای شرکت های جدید بورسی

به گزارش خبرنگاران، یک عضو شورای عالی بورس با اشاره به پیشنهاد جدید برای بازار سهام، این تصمیم را در جهت بازار سرمایه عنوان و بیان نمود: به زودی اطلاعات بیشتری در این باره منتشر خواهد شد.

13 مرداد 1399

گل محمدی: 80 درصد فعالیت های ورزشی استان تهران از سرگرفته شده است

رضا گل محمدی در مصاحبه با خبرنگاران با تاکید بر اینکه کرونا تأثیر مستقیم برای روی فعالیت تمام عرصه های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی و … داشت، گفت: البته ورزش جزو بخش هایی بود که بیشترین تأثیرگذاری را از کرونا و بحران ایجاد شده از شیوع و گسترش آن داشته است...

12 مرداد 1399

اعلام نرخ سود سپرده گذاری و اعتبارگیری بانک ها از بانک مرکزی

بر اساس دستورالعمل عملیات بازار باز و اعطای اعتبار در قبال وثیقه توسط بانک مرکزی و مصوبه هیات عامل بانک مرکزی، نرخ سود سپرده گذاری بانک ها نزد بانک مرکزی 10 درصد و نرخ سود اعتبارگیری از بانک مرکزی در قبال وثیقه کافی 22 درصد خواهد بود.

11 مرداد 1399

تکمیل زیرساخت سایت های گردشگری شبنم و زیتون تپه در آزادشهر

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان در نشستی با فرماندار آزادشهر و مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان، توسعه زیرساخت های دو سایت گردشگری شبنم و زیتون تپه و همچنین رفع مسائل آغاز به کار بازارچه صنایع دستی را از مهم ترین برنامه های سال...

7 مرداد 1399

موزه هایی برای برابری

با توجه به شعار سال جاری روز جهانی موزه ها مبنی بر موزه ها برای برابری: تنوع و فراگیری، ترویج برابری و تأکید بر این امر اجتماعی با وجود اختلافات موجود در شرایط کنونی جوامع، از جمله وظایف موزه است که موجبات القای برابری در جامعه را با وجود تنوعات بسیار،...

1 مرداد 1399

تحلیل اسوشیتدپرس از صعود بورس ایران

بازار بورس به یکی از جذاب ترین مقاصد سرمایه گذاری برای ایرانیان تبدیل شده است.

31 تیر 1399

امارات خبر مرگ وزیر خارجه خود را تکذیب کرد

وزیر مشاور در امور خارجه امارات متحده عربی گزارش برخی رسانه ها درباره مرگ وزیر امور خارجه این کشور را تکذیب کرد.

22 تیر 1399

سنای آمریکا خواستار تحریم چین توسط دولت ترامپ شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، سنای آمریکا با تصویب طرحی خواستار تحریم چین شده است.

20 تیر 1399

روحانی: نگذاشتیم اولویت نان یا جان به راه بیفتد

جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا صبح یکشنبه با رهبر انقلاب، رئیس جمهور، اعضای ستاد ملی و حضور ویدئوکنفرانسی استانداران سراسر کشور تشکیل شد. حسن روحانی، وزرای بهداشت و کشور و رئیس ستاد کل نیرو های مسلح در این جلسه گزارشی از اقدامات اجرا شده در زمینه مقابله...

17 تیر 1399

بانک مرکزی انگلیس: بریتانیا در آستانه بدترین رکود 300 سال اخیر است

بانک مرکزی انگلیس با اشاره به اینکه ضربه ناشی ازکرونا می تواند بزرگ ترین رکود 300 سال اخیر را در سال2020 برای بریتانیا رقم بزند، برای اتخاذ تدابیر تازه اعلام آمادگی کرد.

15 تیر 1399

برنده جایزه نوبل اقتصاد: دنیا شاهد سوء مدیریت ترامپ در دوران کرونا است

یک اقتصاد دان برجسته آمریکایی با اشاره به اینکه نه سیستم اقتصادی و نه سیاسی آمریکا برای وقوع چنین بحرانی (کرونا) آماده نبود گفت: دنیا شاهد سوء مدیریت ترامپ در دوران کرونا است.

13 تیر 1399
تعداد: (140)