تراکتورسازی و استیل آذین، شباهت های خطرناک!

به گزارش وبلاگ بانیما، جمع شدن ستاره ها در یک تیم، حضور سه ماهه سرمربی و حاشیه های شبیه به هم مثل اعتراض به تعویض و ... از شباهت های استیل آذین در سالهای گذشته و تراکتورسازی سال جاری است.

تراکتورسازی و استیل آذین، شباهت های خطرناک!

به گزارش وبلاگ بانیما ، اکبر منتشلو ، سال 1388 تیم استیل آذین با راهنمایی حمید استیلی توانست پس از صعود به لیگ برتر، به صندلی پنجمی دست پیدا کند. این تیم در دورانی که استیلی راهنماییش را برعهده داشت، با ترکیبی از بازیکنان باتجربه و جوان توانست به موفقیت بزرگی در اولین سال حضورش در لیگ برتر برسد. این شرایط البته برای مالک متمول این تیم خیلی ایده آل نبود. در حالی که پس از استیلی راهنمایی تیم به افشین پیروانی سپرده گردیده بود، لوبیسا تومباکوویچ در 14 تیر 1389 برای ایجاد تحولی بزرگ در این تیم، راهی ایران شد و راهنمایی استیل آذین را برعهده گرفت. این تنها کار مالک استیل آذین نبود و کار تازه آغاز گردیده بود. در روزهایی که گفته می شد سرمربی منتخب و خارجی استیل آذین اطلاعی از جذب بازیکنان نداشت، ستاره های فوتبال کشورمان در این تیم جمع شدند. بازیکنانی مثل علی کریمی، مهدی مهدوی کیا، فریدون زندی، علی رضا واحدی نیکبخت، سیاوش اکبرپور، حسین کعبی، علی انصاریان، سوشا مکانی، حسن اشجاری، میلاد زنیدپور، حامد کاویانپور، ابراهیم میرزاپور، امیر شاپورزاده، محمد پروین، پژمان جمشیدی، محمد محمدی، محمد غلامی، محسن خلیلی و ... که هر تیمی آرزوی داشتن یکی از این بازیکنان را داشت. به طور مثال تیم های مطرحی در لیگ آن سال به دنبال جذب کریمی و یا مهدوی کیا بودند اما اوضاع در استیل آذین به گونه ای پیش می رفت که این همه ستاره در این تیم جمع شد. همه چیز بر وفق مراد مالک این تیم پیش می رفت، سرمربی حرف گوش کن و جذب ستاره های فوتبال کشورمان، استیل آذین را به یک تیم فوق کهکشانی تبدیل نموده بود. اما آنچه رخ داد کاملاً برعکس همه برنامه ریزی ها در تیم بود. این تیم خیلی زود گرفتار حاشیه های مختلف از جمله تعویض این بازیکنان و ... شد که در نهایت لوبیسا تومباکوویچ 23 مهر 89 از ایران رفت و دیگر برنگشت. این انتها کار استیل آذین نبود، این تیم آنقدر ضعیف عمل کرد که در نهایت خیلی زود از لیگ برتر حذف شد و حتی به لیگ دسته دوم کشور برگشت. لوبیسا تومباکوویچ کمتر از سه ماه در استیل آذین پرستاره دوام آورد و ایران را ترک کرد.

حالا انگار همین اتفاقات در تراکتورسازی تکرار می گردد، تیمی که چندین سال با ترکیبی از بازیکنان با تجربه و جوان توانسته افتخارات خوبی در لیگ برتر کسب کند، سال جاری متفاوت عمل نموده و بازیکنانی را به خدمت گرفته است که کسی باور نمی کرد این بازیکنان را حداقل به این زودی ها در لیگ برتر ببیند و حتی برخی از تیم های مطرح کشورمان به دنبال جذب آنها بودند، اما آنها به یک باره در تبریز دور هم جمع شدند. بازیکنانی مثل اشکان دژاگه، مسعود شجاعی، احسان حاج صفی و حتی صحبت از حضور کریم انصاری فرد در این تیم و تعدادی از بازیکنان خارجی که یاد و خاطره تیم کهکشانی استیل آذین را زنده می نماید. در همان روزهای نخست و با قطعی شدن حضور توشاک در تبریز هم شایعاتی در باره اینکه او از جذب بازیکنان اطلاع ندارد، به گوش می رسید و خیلی زود با تعویض هایی که در بازیها و به خصوص تعویض زودهنگام دژاگه انجام داد، این شایعات را قوت بخشید و در حالی که در 18 خرداد ماه به عنوان سرمربی تراکتورسازی انتخاب گردیده بود، حالا بعداز گذشت کمتر از 3 ماه صحبت از رفتن او از تراکتورسازی است و مالک تراکتورسازی او را به تمرینات راه نداده تا او از کشور خارج گردد. این انتها داستان تراکتورسازی نخواهد بود، اما تکرار داستانی است که در گذشته در لیگ برتر رخ داده و حالا دوباره شاهد آن هستیم. اتفاق ناخوشایندی که برای استیل آذین رخ داد و باعث شد تقریباً این تیم از فوتبال حذف گردد، حتماً برای تراکتورسازی رخ نخواهد داد، اما این تجربه ها والبته نتایجی که برخی تیمها با سرمایه گذاری روی استعدادهای فوتبال کشورمان گرفتند، نشان می دهد که جذب ستاره ها و جمع کردن آنها دورهم بیشتر اوقات نتیجه برعکس می دهد. شاید به همین خاطر و با توجه به همین تجربه باشد که می توان مدعی شد حفظ توشاک بهترین کار برای تراکتورسازی در چنین شرایطی باشد.

12-2

منبع: ایران ورزشی

به "تراکتورسازی و استیل آذین، شباهت های خطرناک!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تراکتورسازی و استیل آذین، شباهت های خطرناک!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید