تعاونی ها یارانه سود تسهیلات می گیرند

به گزارش وبلاگ بانیما، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از پیش بینی پرداخت یارانه سود تسهیلات اعطایی به تعاونی ها اطلاع داد .

تعاونی ها یارانه سود تسهیلات می گیرند

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفت وگو با ایسنا گفت: برای افزایش سهم بخش تعاون باید به سمت ایجاد تعاونی های پیشرو و نوآور حرکت کنیم و ظرفیتهای بخش تعاون را در فعالیتهای نوین به کار گیریم.

وی درباره راهکارهای ارتقای سهم بخش تعاون در اقتصاد ملی اظهار کرد: سهم بخش تعاون کم است که ما باید این سهم را افزایش دهیم و لازمه آن حرکت به سمت تعاونی های نوآور و پیشرو است که در زمینه فناوری های نوین کار می نمایند.

وی اضافه کرد: آنچه مسلم است حرکت ما در استفاده و استقرار نظام تعاونی در هر شرایطی از کشور باید متناسب با آن شرایط باشد؛ لذا تاکید ما این است که برای بالا بردن سهم و صندلی بخش تعاون، تعاونی های خلاق و نوآور تشکیل و راه اندازی شوند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: در حال حاضر صندوق ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاون را داریم که از تعاونی هایی که وثیقه بانکی مورد احتیاج را در اختیار ندارند، حمایت و وام ها و تسهیلات آنها را ضمانت می نماید؛ در کنار آن بانک توسعه تعاون برای تأمین اقتصادی شرکت های تعاونی می تواند به یاری بیاید و می خواهیم از امکانات موجود حداکثر بهره مندی را داشته باشیم و فعالیت های نوآورانه در حوزه تعاون را گسترش بدهیم.

شریعتمداری همچنین ایجاد و گسترش تعاونی ها در مناطق محروم و کم برخوردار و راه اندازی تعاونی های توسعه شهری و روستایی را در افزایش سهم تعاونی ها مؤثر خواند و گفت: استفاده از مکانیسم هایی همچون پرداخت یاری های فنی و تخصصی به واحدهای تعاونی که اصطلاحاً به آن یارانه سود تسهیلات اعطایی گفته می گردد از جمله راهکارهای پیش بینی شده است که به توسعه بخش تعاون یاری خواهد نمود.

وی درعین حال بر لزوم برون سپاری ها و واگذاری ها به بخش تعاون تاکید نمود و گفت: بعضی دست اندازی ها و سو استفاده هایی که ممکن است به دنبال خصوصی سازی ایجاد گردد را می توانیم با واگذاری به بخش تعاون کاهش دهیم.

به اعتقاد وزیر کار واگذاری ها به بخش تعاون موجب افزایش سهم تعاونی ها می گردد از این رو باید به سمت استفاده از ظرفیت تعاونی ها در جریان خصوصی سازی رفته و سهم قابل توجهی از واگذاری ها را به بخش تعاون اختصاص داد.

شریعتمداری در سرانجام گفت: از مجلس خواستیم که ردیف بودجه ای خاصی را برای یاری به توسعه تعاونی ها و ارتقای سهم بخش تعاون در نظر بگیرد.

به گزارش ایسنا، در لایحه بودجه سال 1398، وزارت کار صاحب بیشترین بودجه بعد از آموزش و پرورش است. در این لایحه، دولت بودجه مربوط به یاری به شکل گیری و توانمندسازی تعاونی ها را 10 میلیارد تومان پیش بینی نموده است.

منبع: همشهری آنلاین

به "تعاونی ها یارانه سود تسهیلات می گیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعاونی ها یارانه سود تسهیلات می گیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید