توصیه به نوشیدن شیر نیمه گرم برای افراد افسرده در بحران کرونا

به گزارش وبلاگ بانیما، رئیس انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور گفت: افرادی که در بحران کرونا دچار افسردگی و اضطراب شده اند، بهتر است عصرها شیر نیمه گرم بنوشند و البته با توجه به شدت بیماری می توانند مکمل استفاده نمایند اما در مواردی همچون تپش قلب حتما باید مداخله های روانشناسی و روانپزشکی صورت بگیرد.

توصیه به نوشیدن شیر نیمه گرم برای افراد افسرده در بحران کرونا

به گزارش وبلاگ بانیما از ایسنا، جلال الدین میرزای رزاز در پاسخ به این سوال که مصرف چه مواد غذایی برای افرادی که در بحران کرونا حالت افسردگی دارند مناسب است؟ گفت: مصرف چای، کافئین و انواع شکلات می تواند برای دستگاه عصبی نوعی محرک باشد و محرک مغزی اضطراب را به خصوص در افرادی که اختلال خواب دارند، افزایش دهد؛ بنابراین نباید از این مواد استفاده کرد.

وی در ادامه با اشاره به مواد غذایی که باید در دوران نقاهت کرونا استفاده کرد، گفت: با توجه به تحقیقات اجرا شده، ترمیم اعضای بدن مبتلایان به کرونا که دچار آسیب شده، چندین هفته و چندین ماه زمان احتیاج دارد.

میرزای رزاز اضافه کرد: بیماران بعد از دوران نقاهت کرونا به سه گروه شامل افرادی که با سوء تغذیه روبرو نیستند، افرادی که سوء تغذیه متوسط دارند و افرادی که با سوءتغذیه شدید روبرو هستند، تقسیم می شوند.

وی توضیح داد: توصیه ما به افرادی که با سوء تغذیه متوسط روبرو هستند، درمان های خانگی و به افرادی که با سوء تغذیه شدید روبروند، مشاوره های تخصصی غذایی است.

رئیس انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور همچنین اعلام کرد: تقویت سیستم ایمنی بدن باید تنوع و تعادل و تبعیت از هرم غذایی رعایت گردد. در این رابطه استفاده از کربوهیدرات ها، غلات، سبزیجات، لبنیات و پروتئین ها شامل انواع پروتئین های گیاهی، حیوانی، چربی ها اهمیت بسیاری دارد.

میرزای رزاز گفت: برای ارتقای سیستم ایمنی بدن باید از مواد غذایی که دارای یک سری ویتامین های محلول در چربی شامل ویتامین A , B ,E هستند، استفاده کرد، همچنین استفاده از ویتامین A و B به تبعیت از رژیم غذایی متنوع که بیش از 85 درصد مواد معدنی را تامین می نماید، تاثیرگذار است.

وی با اشاره به کمبود بعضی ویتامین ها اضافه کرد: بعضی هموطنان ما با کمبود ویتامین D روبرو هستند، توصیه می گردد این ویتامین به صورت مکمل مصرف گردد.

میرزای رزاز ادامه داد: ویتامین D به طور معمول و به صورت روزانه 1000 واحدی و به صورت هفتگی یا دو هفته یکبار 50 هزار واحدی مصرف می گردد که باید به وسیله داروخانه ها تهیه گردد. اما در ایام کرونا مصرف 800 تا 1000 واحدی ویتامین D کافی است.

رزاز در خصوص سایر ریز مغذی های شامل زینک و سلنیوم هم گفت: این ریز مغذی ها در همه غذاها یافت می گردد. توصیه سازمان بهداشت جهانی این است که ویتامین C را به وسیله غذا و و سبزیجات در ایام کرونا استفاده کرد.

منبع: جام جم آنلاین

به "توصیه به نوشیدن شیر نیمه گرم برای افراد افسرده در بحران کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه به نوشیدن شیر نیمه گرم برای افراد افسرده در بحران کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید