حقایقی جالب که دید شما به دنیا را تغییر می دهد!

به گزارش وبلاگ بانیما، خبرنگاران: تا به حال در آن شرایط ناخوشایند بوده اید که در یک اتاق با افرادی باشید که به سختی آن ها را می شناسید و هیچ کدامتان نمی دانید چه بگویید؟ سکوت بی سرانجام به نظر می رسد ... اگر امروز با ما در خبرنگاران همراه باشید به شما حقایق جالبی را نشان می دهیم که در این مواقع به یاری شما می آیند و می توانید با بیان آن ها اطلاعات خود را به رخ افراد دیگر بکشید! چرا که نه! پس در ادامه با ما همراه باشید.

حقایقی جالب که دید شما به دنیا را تغییر می دهد!

1. تنبل ها کندترین حیوانات دنیا هستند ما فقط در خصوص نحوه حرکت آن ها صحبت نمی کنیم. یک ماه طول می کشد تا این پستانداران یک برگ را هضم نمایند! بیشتر آن ها نیز فقط هفته ای یک بار به مدفوع می نمایند! برای مقایسه، بسته به نوع غذا، انسان ها فقط 12 تا 48 ساعت برای خوردن یک وعده غذایی، هضم آن و خلاص شدن از شر مواد زائد آن احتیاج دارند.

2. احساس سوزشی که در دهان بعد از خوردن فلفل های تند دارید ناشی از یک ترکیب شیمیایی خاص در آن ها است که حسگر های عصبی شما را به این باور می رساند که در حال سوختن می باشند.

3. بعضی از پرندگان کوچک و حشرات، دنیا را به صورت اسلوموشن مشاهده می نمایند، زیرا سرعت پردازش اطلاعات در آن ها بسیار بالا است. از سوی دیگر، برای بعضی از حیوانات عظیم، زمان به معنای واقعی کلمه سریع می گذرد، زیرا آن ها به زمان بیشتری برای درک اطلاعات احتیاج دارند.

4. اگر فکر می کنید گربه شما زیادی می خوابد، پس در خصوص کوالا ها چه خواهید گفت؟ این پستانداران از 18 تا 22 ساعت در روز می خوابند! آن ها انرژی زیادی را برای هضم غذای مملو از فیبر خود صرف می نمایند و چرت زدن روشی عالی برای بالا بردن این انرژی است.

5. آیا تا به حال هنگام گوش دادن به موسیقی مو های بدنتان سیخ شده است؟! در این حالت مغز شما دوپامین آزاد می نماید که یک ترکیب شیمیایی است که باعث ایجاد لذت می گردد.

6. می دانید چرا سرآشپز ها آن کلاه های سفید بلند را می پوشند؟ به این کلاه توک گفته می گردد و تعداد چین در چنین کلاهی (که معمولاً 100 عدد است) نشانگر تجربه یک سرآشپز است.

7. اگر به گربه ها حساسیت و آلرژی دارید، این را نیز در نظر بگیرید: گربه ها همچنین می توانند به شما حساسیت داشته باشند! تنها دلیلی که این آلرژی آنقدر ها به چشم نمی آید یا برجسته نیست این است که ریزش مو های بدن شما به اندازه گربه ها نیست.

8. اگر دقت نموده باشید، آسانسور ها هنگامی که به طبقه مورد نظر می رسند یک زنگ (دینگ) را برای اطلاع شما پخش می نمایند. اگر به دقت گوش کنید، ممکن است متوجه شوید که بعضی از آسانسور ها تعداد متفاوتی از زنگ ها را فراوری می نمایند. معمولاً، یک زنگ به معنای این است که آسانسور در حال بالا رفتن است و دو زنگ نشان دهنده پایین آمدن آسانسور است.

9. صفحات قاره ای با همان سرعتی که ناخن های شما رشد می نماید، در حال حرکت هستند. فعالیت زیرزمینی که باعث حرکت آن ها می گردد همچنین باعث فوران آتشفشانی و زمین لرزه نیز می گردد. در کل، صفحات تکتونیکی در نهایت تا 5 سانتیمتر در سال حرکت می نمایند.

10. حتماً متوجه شده اید که هر چه هوای بیرون سردتر باشد، وقتی روی برف ها گام برمی دارید صدای بلندتری ایجاد می گردد. این اتفاق می افتد، زیرا وقتی که قدم برمی دارید، برف فشرده می گردد و دانه های یخی کوچک بر روی یکدیگر ساییده می شوند. هرچه درجه حرارت پایین تر باشد، اصطکاک بین یخ ها بیشتر می گردد و صدایی بلندتر فراوری می گردد.

11. گربه های بالغ، تنها برای ارتباط برقرار کردن با ما انسان ها میو می نمایند. بچه گربه ها می توانند برای مادران خود میو نمایند، اما گربه های بالغ از این طریق با یکدیگر تعامل ندارند. دانشمندان حتی دریافته اند که این حیوانات در هنگام ارتباط با انسان، متقلب های عظیمی هستند! گربه ها می توانند گام صدای خود را طوری تغییر دهند به طوری که بیشتر شبیه گریه نوزادان می گردد تا از این طریق غذا و توجه بیشتری را دریافت نمایند!

12. چشمان گوزن شمالی در تابستان از طلایی به رنگ آبی در زمستان تغییر می نماید. چنین تغییر رنگی دید حیوانات را بهبود می بخشد، زیرا بر نحوه بازتاب نور به وسیله شبکیه تأثیر می گذارد.

13. برس های پله برقی ها برای تمیز کردن کفش های ما طراحی نشده اند. آن ها به دلایل ایمنی بسیار مهمتری اختراع شده اند. بین قسمت پله ها و دیواره پله برقی شکاف وجود دارد که اگر چیزی مانند یک تکه لباس، داخل این شکاف گردد، ممکن است در پیچ و خم موتور ها و چرخ دنده ها گیر کند. سپس پله برقی نه تنها می تواند خراب گردد بلکه به جسم خارجی نیز آسیب برساند. برس های پله برقی با ترساندن شما از نزدیک شدن شما به لبه ها جلوگیری می نماید و از بروز چنین حوادثی جلوگیری می نمایند. به محض اینکه مو های این برس ها را روی پای خود احساس کردید، به طور غریزی پای خود را کنار می کشید.

14. فقط یک صاعقه، انرژی کافی را برای یک توستر فراهم می نماید تا 84هزار دقیقه کار کند که برای طبخ تقریباً 100هزار قطعه نان تست کافی است.

15. صدای خروس ها می تواند فوق العاده بلند باشد و سؤال این است: اگر این صدای کر نماینده درست از میان منقارشان بیرون بیاید، چگونه ناشنوا نمی شوند؟ جواب ساده است . آن ها یک مکانیسم طبیعی دارند که به عنوان گوشواره داخلی کار می نماید! هنگامی که یک خروس منقار خود را باز نموده و آماده خواندن می گردد، کانال های شنوایی آن ها بسته می شوند و هیچ صدایی نمی تواند وارد گردد.

16. وقتی یخچال های طبیعی در حال ذوب شدن هستند، آن ها صدایی بلند فراوری می نمایند. صدایی که آن ها فراوری می نمایند مشابه صدایی است که هنگام باز کردن نوشیدنی های خنک ایجاد می گردد. ذوب شدن یخچال های طبیعی، میلیون ها حباب هوای ریز را که قرن ها در یخ به دام افتاده اند را رها می نماید. این صدا آنقدر بلند است که از فواصل دور و بدون دیدن کوه یخی، می توانید آن را بشنوید.

17. اولین هلکوپتر ها دارای پروانه های چرخان چوبی بودند. در آن موقع، فایبرگلاس هنوز اختراع نشده بود و چوب بهترین مواد موجود (قوی، سبک و مقاوم) بود.

18. در سال 2018 دانشمندان 300 عدد کرم منجمد ماقبل تاریخ را در قطب شمال جمع آوری کردند. وقتی یخ همه کرم ها ذوب شد، دو عدد از آن ها زنده شدند! آن ها آغاز به حرکت کردند و حتی غذا خوردند. یکی از آن ها به طور غیرقابل باور حدود 32000 سال قدمت و دیگری تقریباً 42000 سال قدمت داشت!

19. حس بویایی سگ ها نسبت به انسان ها بسیار قویتر است. اما وقتی نوبت به حس چشایی می رسد، در انسان ها با اختلاف زیاد نسبت به سگ ها بهتر است. در حالی که شما می توانید از بیش از 9000 جوانه چشایی بهره ببرید، اما سگ شما فقط 1700 عدد از آن ها را دارد. البته سگ ها نیز می توانند 4 طعم شیرین، تلخ، ترش و شور را مانند انسان ها تشخیص دهند.

20. فضانوردان در فضا باید حداقل 2 ساعت در روز ورزش نمایند تا بدن خود را قوی نگه دارند؛ و مانند ما بر روی زمین، آن ها نیز هنگام ورزش عرق می نمایند. اما به دلیل بی وزنی در فضا، عرق آن ها بر روی پوست سرازیر نمی گردد، بلکه حباب های شوری تشکیل می دهد که به بدن می چسبند.

21. حلقه های تنه درخت نه تنها می توانند به شما بگویند یک درخت چند ساله است، بلکه همچنین بیانگر این است که آب و هوا در طول عمر درخت چگونه تغییر نموده است. حلقه های درخت در سال های خشکسالی باریک تر و در سال های پرباران پهن تر می شوند.

22. در هر لحظه، حدود 2000 طوفان رعد و برق در مکان های مختلف روی زمین اتفاق می افتد؛ و اگر بخواهیم این عدد را برای یک سال کامل حساب کنیم، این تعداد بیش از 16میلیون خواهد بود!

23. انواع فوبیا و ترس های عجیب و غریب وجود دارد، و دکستروفوبیا یکی از آنهاست. افرادی که به این فوبیا مبتلا هستند، از اشیاء و چیز هایی که در سمت راست آنهاست، می ترسند!

منبع: BrightSide

منبع: برترین ها

به "حقایقی جالب که دید شما به دنیا را تغییر می دهد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حقایقی جالب که دید شما به دنیا را تغییر می دهد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید