خبرنگاران اردوغان با ترامپ و مرکل درباره ادلب گفت وگو کرد

به گزارش وبلاگ بانیما، تهران- خبرنگاران- رییس جمهوری ترکیه تماس های تلفنی جداگانه با رییس جمهوری آمریکا و صدراعظم آلمان درباره تحولات اخیر در شمال غرب سوریه گفت وگو کردند.

خبرنگاران اردوغان با ترامپ و مرکل درباره ادلب گفت وگو کرد

به گزارش خبرگزاری آناتولی، رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه آدینه شب در تماس تلفنی با دونالد ترامپ همتای آمریکایی خود درباره روابط دوجانبه و مسایل منطقه ای به ویژه تحولات استان ادلب در سوریه گفت وگو کردند.

اردوغان در گفت وگو با ترامپ بر قاطعیت ترکیه برای خارج کردن نیروهای دولت سوریه از مناطق تعیین شده در توافق سوچی تاکید نمود و دو طرف توافق کردند که اقدامات فوری برای پیشگیری از آنچه فاجعه انسانی در ادلب خوانده شده، انجام دهند.

ترامپ بر حمایت آمریکا از کوشش های ترکیه برای کاهش تنش در شمال غرب سوریه و پیگیری از وقوع فاجعه انسانی تاکید نمود.

رییس جمهوری همچنین در تماسی جداگانه با آنگلا مرکل صدراعظم آلمان گفت وگو کرد. به گفته خبرگزاری آناتولی، مرکل در این گفت وگو حمله به نیروهای ترکیه ای را محکوم کرد و از دولت سوریه خواست به این حملات خاتمه دهند.

به گزارش وبلاگ بانیما، دیده بان حقوق بشر سوریه روز پنجشنبه اعلام نمود که دستکم 34 نظامی ترکیه در حمله هوایی در حومه ادلب کشته شدند.

به گفته شبکه المیادین، دیده بان حقوق بشر سوریه اضافه کرد: کاروان نیروهای نظانی ترکیه در منطقه جبل الزوایه واقع در حومه ادلب هدف حمله هوایی قرار گرفته است.

بر اساس این گزارش، دستکم 34 نظامی ترکیه کشته و ده ها تن دیگر زخمی شدند.

در هفته های اخیر منطقه امن ادلب بر اثر تحرکات تروریست ها متشنج شده و ورود ارتش ترکیه به این منطقه و درگیری ان با نیروهای ارتش سوریه و نیز گلوله باران مناطق پیرامون ادلب ازسوی گروه های تروریستی بر تنش ها به شدت اضافه کرده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران اردوغان با ترامپ و مرکل درباره ادلب گفت وگو کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران اردوغان با ترامپ و مرکل درباره ادلب گفت وگو کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید