رویترز: مکرون میانجی می گردد

به گزارش وبلاگ بانیما، فارس نوشت: یک مقام فرانسوی از کوشش های رئیس جمهور این کشور برای بهبود روابط بین روسیه و اوکراین حین دیدار آینده ولادیمیر پوتین از فرانسه اطلاع داد.

رویترز: مکرون میانجی می گردد

یک مقام دولت فرانسه سه شنبه از سفر ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به این کشور و دیدار با رئیس جمهور فرانسه اطلاع داد.

به نوشته خبرگزاری رویترز این مقام فرانسوی در این زمینه گفت که امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه به دنبال ترغیب همتای روس خود در هفته آینده و به هدف از سرگیری مذاکرات صلح با اوکراین است.

بر اساس این گزارش، پوتین برای برگزاری گفت وگوهای دوجانبه پیش از برگزاری نشست جی-7، در 19 اوت (دوشنبه 28 مرداد) به تفرجگاه مکرون در جنوب فرانسه سفر می نماید.

چندی قبل نیز ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهور جدید اوکراین خواهان مذاکرات مجدد صلح با پوتین شد. رئیس جمهور اوکراین ماه گذشته با انتشار فیلمی در فیسبوک، پیشنهاد داد که با میانجیگری سران آمریکا، انگلیس، آلمان و فرانسه نشستی بین او و همتای روس او در شهر مینسک برگزار گردد.

زلنسکی در این فیلم گفت: می خواهم ولادیمیر پوتین را مخاطب قرار دهم. آیا ما احتیاج به صحبت کردن داریم؟ بله، ما به این کار احتیاج داریم. بیا درباره اینکه کریمه متعلق به چه کسی است و چه کسانی نباید در دونباس باشند، صحبت کنیم.

درگیری بین نیروهای روس و اوکراینی از سال 2014 تاکنون حدود 13000 کشته برجای گذاشته و در حالی که توافق آتش بس از سوی فرانسه و آلمان به درگیری بین اوکراین و روسیه در سال 2015 انتها داد، ولی کماکان درگیری های کوچک هنوز هم ادامه دارد.

به نوشته رویترز، این مقام فرانسوی درباره سفر آینده پوتین به فرانسه گفت: به گفت وگوهای خود با پوتین قبل از برگزاری نشست جی-7 ادامه می دهیم و کوشش های خود را در مورد ابهام اوکراین در مورد گروه نرماندی شدت خواهیم بخشید. ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین نیز پیشنهادهایی ارائه داد و ما فکر می کنیم که رئیس جمهور روسیه نیز باید به طرز دلگرم کننده ای واکنش نشان دهد.

گروه نرماندی شامل فرانسه، آلمان، اوکراین و روسیه می گردد اما سران آن از اکتبر (مهر) سال 2016 با هم دیدار نکرده اند.

کرملین نیز سه شنبه اظهار داشت که ولادیمیر پوتین تا چندی دیگر برای گفت وگو با همتای فرانسوی خود راهی فرانسه می گردد.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "رویترز: مکرون میانجی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویترز: مکرون میانجی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید