ماس: تنش ایران-آمریکا، بحران های عراق، لبنان و سوریه را پیچیده تر می نماید

به گزارش وبلاگ بانیما، وزیر خارجه آلمان تاکید نمود که تنش بین ایران و آمریکا حل و فصل بحران در سوریه، لبنان و سوریه را پیچیده تر خواهد نمود.

ماس: تنش ایران-آمریکا، بحران های عراق، لبنان و سوریه را پیچیده تر می نماید

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ بانیما، هایکو ماس وزیر خارجه آلمان گفت که نقش روسیه برای حل بحرانهای غرب آسیا و اوکراین حیاتی است.

ماس که قرار است به همراه آنگلا مرکل صدراعظم آلمان در روز شنبه به مسکو سفر کند به پایگاه خبری فونکه گفت: این سفر در راستای کاهش تنشها در لیبی و دیگر مسائل بین الملل و دوجانبه انجام خواهد شد.

وی اضافه نمود: برای حل این بحرانها ما احتیاج داریم کشورهایی که آنجا نفوذ دارند را بیاوریم دور میز مذاکره، به ویژه روسیه. ما احتیاج داریم که با مسکو مذاکره کنیم، یک طرف توافق هسته ای ایران. تا برجام را حفظ کنیم و از تنشهای جدید در خلیج فارس جلوگیری کنیم. علاوه بر آن، ما باید روی چگونگی پیشبرد توافقات میسنک برای حل و فصل بحران و بازگرداندن صلح و ثبات تمرکز کنیم.

هایکو ماس در ادامه تاکید نمود که تنش بین ایران و آمریکا، بحرانهای عراق، لبنان، سوریه و یمن را پیچیده تر خواهد نمود.

دولت آلمان روز آدینه ضمن درخواست برای نجات توافق هسته ای ایران، تقاضای دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای خروج کشورهای اروپایی از این توافق را رد کرد.

راینز بروئل سخنگوی وزارت خارجه آلمان گفت: هدف ما هنوز نجات برجام است چرا که ما متقاعد شدیم که تنها ابزار برای جلوگیری از دستیابی احتمالی ایران به سلاح اتمی است.

پیش از این فرانسه و بریتانیا نیز ضمن اعلام حمایت دوباره از برجام چنین درخواستی را رد نموده بودند.

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "ماس: تنش ایران-آمریکا، بحران های عراق، لبنان و سوریه را پیچیده تر می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماس: تنش ایران-آمریکا، بحران های عراق، لبنان و سوریه را پیچیده تر می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید