سامان قدوس: دوست دارم همانند یک الکترون، آزاد باشم، بازیکنی سوپرسرعتی و گلزنی تمام عیار نیستم

به گزارش وبلاگ بانیما، سامان قدوس، ملی پوش ایرانی تیم فوتبال آمیا در مصاحبه با یک روزنامه فرانسوی مطالب مختلفی را بیان نمود.

سامان قدوس: دوست دارم همانند یک الکترون، آزاد باشم، بازیکنی سوپرسرعتی و گلزنی تمام عیار نیستم

به گزارش وبلاگ بانیما، روزنامه Courrier picard فرانسه مصاحبه ای از سامان قدوس، ملی پوش ایرانی آمیا به عنوان برترین بازیکن ماه اکتبر این تیم منتشر نموده است که در زیر می آید:

سامان قدوس، چه چیز اشتباهی در تیم آمیا رخ می دهد؟

این پرسش مربوط به سرمربی است. به نظرم خوب بازی می کنیم، اما کافی نیست. پیش از این خیلی خوب بازی نمی کردیم، اما پیروز می شدیم. الان شرایط بهتری از نظر بازی داریم، اما شکست می خوریم. چیزهای مثبتی هستند که می توانند تمامی نکته های منفی را پاک نمایند. مهمترین مسئله این است که انسجام خود را حفظ کنیم و همه باید برای برتری کوشش نمایند. البته این هدف پیش از هر چیز به من نیز برمی شود، زیرا در بازی های گذشته به اندازه کافی خوب نبودم. باید کوشش بیشتری کنم و تیم آمیا دوباره به پیروزی برسد.

البته شما سختی های کار تیم آمیا در خط حمله و دفاعی را می شناسید ...

این روشن است. نمی توانیم گل بزنیم و این مسئله ای برای بازیکنان خط حمله است. ما همچنین بسیاری از گل ها را به ثمر می رسانیم، اما موفقیت در این راه به تمام تیم باز می شود و باید از آن به خوبی محافظت کنیم.

آیا از پست خود در زمین بازی راضی هستید؟

این کمی سخت است، زیرا باید خیلی از خودم دفاع کنم و واقعاً چنین چیزی را دوست ندارم. دوست دارم همانند یک الکترون، آزاد باشم و بیشتر حمله کنم. در تیم آمیا باید از خودمان دفاع هم کنیم و آن را پذیرفتم. خوشحالم که می توانم در هر بازی تیم آمیا حضور داشته باشم، زیرا به من اجازه پیشرفت می دهد. البته زمینه آسان نیست، زیرا در کشور جدیدی با زبانی جدید و تیم جدیدی هستم. همین اواخر هتل را ترک و به یک خانه نقل مکان کردم. اکنون می توانم وعده های غذایی ام را آماده کنم و روی تخت خودم بخوابم. قطعاً در زبان فرانسه پیشرفت می کنم و خیلی از چیزها بهبود می یابند.

آیا می توانید در خط میانی رو به جلو بازی کنید؟

بله. این نقشی است که آن را به خوبی ارزیابی می کنم و سرمربی آمیا هم می داند، اما زمان هایی شما باید در پست های دیگری با توجه به نقاط ضعف وقوت حریفان بازی کنید. زمان هایی هم باید پست های خود را عوض کنیم تا تیم های مقابل نتوانند انتظار دقیقی از ما داشته باشند. اما بازی به عنوان مهاجم میانی واقعاً مرا خوشحال می نماید!

در چه پستی بیشترین آسایش را احساس می کنید؟

این بستگی به نحوه تکامل تیمی مان دارد. در سیستم 3-3-4 ترجیح می دهم جلو بازی کنم، اما در سیستم 1-3-2-4 مایلم هافبک تهاجمی باشم.

بازی های خودتان را چگونه ارزیابی می کنید؟

فرازونشیب هایی داشتم. زمان هایی خوب بازی کردم، اما گلی نزدم و این روی هم رفته خوب است. دوست دارم به تیمم یاری کنم و اگر کسی هم باشد که گلزنی کند، این اتفاق خوبی است. در برخی بازی ها بد بودم و گل هم زدم. همان طور که پیش از این گفته بودم باید در بازی قدرتمندتر باشم. باید یاد بگیریم و خیلی سریع عمل کنم، زیرا زمان می گذرد. می دانم که پیشرفت خواهم کرد و بدین خاطر نگران نیستم.

آیا رده بندی تیمی مورد توجه شما قرار می گیرد؟

نه، زیرا هر روز تمرین می کنم و توانمندی های دیگر بازیکنان تیم آمیا را می بینم. فکر می کنم ما از بسیاری از تیم ها بهتر هستیم. بازی هایی بودند که باید به پیروزی می رسیدیم، اما شکست خوردیم. این چرخ می چرخد.

توانمندی های اصلی شما چیست؟

باید در همه نقاط خودم را بهتر کنم. از زمانی که کارم را شروع کردم در همه جا خوب بودم. به طور کلی نمی توانم تمایزی قائل شوم، اما بازیکنی سوپرسرعتی و گلزنی تمام عیار نیستم. من یک گلزن و حمل نماینده خوب هستم. در زمین خیلی می دوم و توانمندی های خودم را دارم، اما واقعاً می خواهم پیشرفت کنم. من دوست دارم سخت تمرین کنم. من نخستین نفر تمرین هستم و آخرین نفر بیرون می روم. تمرین، بدنسازی و همیشه در حال بهبود خودم هستم.

درباره سطح فنی لوشامپیونه فرانسه چه فکری می کنید؟

سطح خوبی دارد. بسیار فیزیکی و سرعتی است. این یک ریتم بزرگ بازی است.

آیا زندگی در آمیا برای شما مناسب است؟

آمیا شهری زیبا، آرام و نزدیک پاریس است. غذای فرانسوی خوب است و مردم این کشور مهربان هستند، اما خیلی به زبان انگلیسی صحبت نمی نمایند!

چه نوع بازیکنانی را بیشتر دوست دارید؟

بازیکنان تکنیکی همانند ادن آزارد، لوکا مودریچ و آسنسیو.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "سامان قدوس: دوست دارم همانند یک الکترون، آزاد باشم، بازیکنی سوپرسرعتی و گلزنی تمام عیار نیستم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سامان قدوس: دوست دارم همانند یک الکترون، آزاد باشم، بازیکنی سوپرسرعتی و گلزنی تمام عیار نیستم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید