عارف: اگر مصمم باشیم تحریم ها اثری نخواهد داشت

به گزارش وبلاگ بانیما، رئیس فراکسیون امید مجلس گفت: ما در دهه پنجم انقلاب هستیم و هنوز بسیاری از مردم در تامین مایحتاج خود مانده اند و برخلاف نگاهی که امام با آن انقلاب را راهنمایی کرد و در جنگ، جنگیدیم، نتوانستیم به حداقل هایی که فکر می کردیم زودتر باید به آن دست یابیم، برسیم.

عارف: اگر مصمم باشیم تحریم ها اثری نخواهد داشت

به گزارش وبلاگ بانیما، محمدرضا عارف طی سخنانی در پنجمین همایش ملی مدیریت جهادی با بیان اینکه می خواستم از جریان های سیاسی کشور گلایه کنم که به خاطر مسائل فرعی، مسائل اصلی را فراموش می نمایند، گفت: ما نباید به منافع گروهی و شخصی بپردازیم. کشور ما امروز با چالش های جدی روبرو است. انقلاب ما انقلاب فرهنگی بوده و اگر به جوان ها نرسیم از انقلاب و فرهنگ فاصله می گیرند.

وی اضافه نمود: ما در دهه پنجم انقلاب هستیم و هنوز بسیاری از مردم در تامین مایحتاج خود مانده اند و برخلاف نگاهی که امام با آن انقلاب را راهنمایی کرد و در جنگ، جنگیدیم، نتوانستیم به حداقل هایی که فکر می کردیم زودتر باید به آن دست یابیم، برسیم.

رئیس فراکسیون امید با اشاره به اینکه ما آرمان هایی داریم که برای آن انقلاب کردیم، گفت: تجربه روحیه جهادی را در دهه اول انقلاب شاهد بودیم. نمی گوییم تحریم ها اثری نداشته اما این ها چالش ها را بیشتر می نماید و می توان با باوری که باید یک کارگزار، به نظام داشته باشد، این ها را بی اثر کنیم که اگر ما مصمم باشیم تحریم ها اثری نخواهد داشت.

وی تاکید نمود: ما باید به آرمان ها و ارزش های خود افتخار کنیم و برای اینکه این مهم عملی گردد، باید وفاق ملی داشته باشیم و اختلاف نظر نیز می تواند باعث حرکت گردد ولی در این شرایط باید هدف، تامین امنیت ملی باشد.

عارف با بیان اینکه در اقتصاد مقاومتی باید سهم اقتصاد دانش بنیان پنجاه درصد باشد، اظهار کرد: ما باید جوابگوی مردم باشیم و وظیفه ماست که دغدغه معیشت مردم را داشته باشیم. ما باید آن انگیزه و فضایی که باعث پیروزی انقلابمان شد را حفظ کنیم. باید به آرمان ها برگردیم و آن را مبنای حرکت قرار دهیم. هرچند بسیاری حاضر نیستند مسئولیت بپذیرند و جایشان کسانی می آیند که به دنبال منافع شخصی هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "عارف: اگر مصمم باشیم تحریم ها اثری نخواهد داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عارف: اگر مصمم باشیم تحریم ها اثری نخواهد داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید