ناکامی ژاپن در رهگیری موشک های بالستیک کره شمالی مقام های توکیو را نگران کرد

ایرنا نوشت: مقامات ژاپن از شکست این کشور در رهگیری راستا انواع جدید موشک های کوتاه برد آزمایش شده کره شمالی و افزایش توانمندی دفاعی این کشور ابراز نگرانی کردند.

ناکامی ژاپن در رهگیری موشک های بالستیک کره شمالی مقام های توکیو را نگران کرد

روزنامه ماینیچی به نقل از این مقامات مطلع نوشت، این موشک ها که برد شماری از آنها به ژاپن می رسد، به خاطر پرواز در ارتفاع پایین تر از حد معمول و خط سیر غیرمعمول پیروز به فرار از دید تجهیزات رهگیری ژاپن شدند و توکیو معتقد است کره شمالی در کوشش است به شبکه دفاع موشکی فعلی ژاپن نفوذ کند.

به گفته این مقامات، دولت ژاپن نگران پیشرفت های فنی کره شمالی است و در نظر دارد دو یا ناوشکن مجهز به سامانه دفاع موشک بالستیک ایجیس را به کار بگیرد و قابلیت های راداری کشور را تقویت کند.

ماینیچی خاطر نشان کرد، شکست ژاپن در رهگیری موشک های کره شمالی و پیروزیت کره جنوبی در این کار باعث نگرانی بیشتر ژاپن از تصمیم سئول برای لغو همکاری اطلاعاتی با توکیو شده است.

طبق اعلام وزارت دفاع ژاپن و ارتش کره جنوبی، موشک هایی که کره شمالی ماه گذشته آزمایش کرد، شامل KN-23، نوع جدید یک موشک بالستیک کوتاه برد دارای قابلیت شلیک چند راکت است. این موشک که مشابه موشک پیشرفته بالستیک فراوری روسیه است می تواند ژاپن را هدف قرار دهد و به گفته مقامات این کشور، به خاطر قابلیت طی خط سیر غیرمعمول معروف و شناخته شده است.

قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل شلیک موشک های بالستیک از سوی کره شمالی را ممنوع نموده است.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "ناکامی ژاپن در رهگیری موشک های بالستیک کره شمالی مقام های توکیو را نگران کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناکامی ژاپن در رهگیری موشک های بالستیک کره شمالی مقام های توکیو را نگران کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید