نتیجه سفر ترامپ به توکیو؛ ژاپن 105 فروند اف-35 می خرد

به گزارش وبلاگ بانیما، رئیس جمهور آمریکا که به توکیو سفر نموده، پس از گفت وگو با مقام های ژاپنی گفت، دولت ژاپن تصمیم گرفته 105 فروند جنگنده اف-35 بخرد.

نتیجه سفر ترامپ به توکیو؛ ژاپن 105 فروند اف-35 می خرد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ بانیما، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز دوشنبه از تصمیم ژاپن برای خرید ده ها فروند هواپیمای نظامی از آمریکا اطلاع داد.

به نوشته خبرگزاری فرانسه، ترامپ که به توکیو سفر نموده، در نشست خبری مشترک با آبه شینزو نخست وزیر ژاپن گفت در جریان مذاکرات اجرا شده میان دو کشور، قرار شده قراردادی برای فروش 105 فروند جنگنده اف-35 به ژاپن منعقد گردد.

رئیس جمهور آمریکا گفت: تصمیم شان را برای خرید 105 فروند هواپیمای رادارگریز جدید اف-35 اعلام کردند. رادارگریز، به این دلیل که نمی توانید آن ها را ببینید. این خرید، ژاپن را در میان متحدان ایالات متحده به دارنده بزرگترین ناوگان اف-35 تبدیل می نماید.

ارزش این قرارداد هنوز اعلام نشده، اما در منابع عمومی قیمت هر فروند جنگنده اف-35 بین 95 تا 120 میلیون دلار برآورد شده است.

ترامپ در بخش دیگری از این نشست خبری گفت آمریکا و ژاپن قصد دارند برنامه تازه ای برای همکاری های نظامی شروع نمایند که هدف آن نخست سفر به ماه و سپس سفر به مریخ خواهد بود.

رئیس جمهور آمریکا این هفته برای گفت وگو درباره مسائل دوجانبه از جمله مذاکرات تجاری به ژاپن سفر کرد و به اولین رهبر خارجی بدل شد که با ناروهیتو امپراطور جدید ژاپن دیدار نموده است.

ترامپ در بدو ورود به ژاپن از کسری تجاری میان دو کشور صحبت نموده و گفته بود میخواهد سران توکیو را برای خرید جنگ افزار و افزایش واردات از آمریکا تحت فشار قرار دهد.

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "نتیجه سفر ترامپ به توکیو؛ ژاپن 105 فروند اف-35 می خرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نتیجه سفر ترامپ به توکیو؛ ژاپن 105 فروند اف-35 می خرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید