موج جدیدی از انتقادها به اظهارات ترامپ درباره سربازان آمریکایی کشته شده

به گزارش وبلاگ بانیما، دونالد ترامپ با موج جدیدی از انتقادها نسبت به اظهاراتش درباره سربازان کشته شده آمریکایی در جنگ روبرو شده است.

موج جدیدی از انتقادها به اظهارات ترامپ درباره سربازان آمریکایی کشته شده

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا این سخنان را تکذیب نموده اما نشریه آتلانتیک و همچنین خبرگزاری آسوشیتدپرس به طور مستقل سخنان او را منتشر نموده اند که طی آن رئیس جمهوری آمریکا سربازان کشته شده در جنگ جهانی را بازندگان خوانده است.

روز آدینه (چهارم سپتامبر) همزمان با تکذیب این اظهارات از سوی ترامپ، وزیر دفاع آمریکا هم گفت رئیس جمهوری بالاترین احترامات را برای ارتش آمریکا قایل است. با وجود این، چند کانون سربازان سابق ارتش آمریکا با انتشار بیانیه هایی به شدت از ترامپ انتقاد نموده اند.

ووت وتس، موسسه ترقی خواه آمریکایی ویدیویی از اعضای خانواده سربازان کشته شده در جبهه جنگ منتشر کرد که یکی از آنها می گوید: تو چه می دانی فداکاری و از جان گذشتگی چیست؟

پال ریکوف، از انجمن سربازان سابق جنگ های عراق و افغانستان در توییتر نوشت: چه کسی واقعا از انتشار این اظهارات شگفت زده شد؟

هم زمان تحلیلگران در رسانه های آمریکا می گویند این ماجرا می تواند به دونالد ترامپ ضربه بزند آن هم در جایی که او به رای نظامیان برای پیروزی در انتخابات آینده احتیاج مبرم دارد.

مجله آتلانتیک در گزارشی نوشت، ترامپ در سال 2018 بازدید از یک قبرستان سربازان آمریکایی در خارج از پاریس را لغو کرد و گفت که این قبرستان پر از بازندگان است. این ادعاها از آن موقع توسط دو مقام ارشد نظامی در گزارشی در خبرگزاری آسوشیتدپرس تأیید شده است.

اما رئیس جمهوری آمریکا در یک توییت این ادعاها را ساختگی و خبر جعلی دانسته است.

ترامپ در سفر خود به فرانسه در سال 2018 بازدید از قبرستان آمریکایی آیز-مارن را لغو کرد و در آن موقع کاخ سفید دلیل این امر را آب و هوای نامناسب بیان کرد. با این حال چهار منبع به مجله آتلانتیک گفتند که ترامپ ایده بازدید را رد کرد زیرا باران موهای او را آشفته می کرد و او احترام گذاشتن به کشته شدگان جنگ را مهم نمی دانست.

به گزارش شبکه خبری بی بی سی، در کنار موج انتقادی که علیه ترامپ شکل گرفته، جو بایدن، رقیب او و نامزد حزب دموکرات گفته این اظهارات نشان می دهد که دونالد ترامپ برای رهبری این کشور صلاحیت ندارد.

او گفت: اگر این گزارش ها درست باشد که با در نظر دریافت اظهارات دیگر دونالد ترامپ به نظر می رسد درست باشد، این یک افتضاح کامل است.

تمی داکورس، سناتور دموکرات که خود مجروح جنگی است و دو پایش را در جنگ عراق از دست داده است، گفت دونالد ترامپ دوست دارد ارتش آمریکا را فقط در جهت خودخواهی خود به خدمت بگیرد.

اما ترامپ قویا این گزارش ها را رد نموده و آن را خبر جعلی رسانه های مخالف خودش خوانده است.

او گفت: با آن همه کاری که من برای ارتش نموده ام که هیچ کسی ننموده، بودجه ارتش را افزایش داده ام، حقوق سربازان را بالا برده ام، این که من درباره ارتش و قهرمانان جنگ سخنی منفی گفته باشم حتی قابل تصور هم نیست... این یک قضیه ننگین است که یک مجله، یک مجله افتضاح به بار آورده است.

دونالد ترامپ قبلا هم به خاطر اظهاراتش در خصوص کهنه سربازان آمریکایی مورد انتقاد قرار گرفته بود. او در سال 2015 قهرمانی جان مک کین، سناتور جمهوری خواه را که در جریان جنگ ویتنام اسیر شده بود، زیر سوال برد.

او در مصاحبه ای در این باره گفت: من افرادی را که اسیر نشده اند، دوست دارم.

گفته می گردد ترامپ در طول جنگ ویتنام پنج بار معافیت از اعزام به جنگ ویتنام دریافت نموده است؛ چهار مورد به دلایل آکادمیک و یک مورد به دلیل مشکل در پاشنه پای خود. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "موج جدیدی از انتقادها به اظهارات ترامپ درباره سربازان آمریکایی کشته شده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موج جدیدی از انتقادها به اظهارات ترامپ درباره سربازان آمریکایی کشته شده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید