ویرایش جدید روزنامه حزب خران منتشر شد

ویرایش جدید روزنامه حزب خران نوشته سیدفرید قاسمی منتشر شد.

ویرایش جدید روزنامه حزب خران منتشر شد

به گزارش خبرنگاران، چاپ پنجم و ویرایش دوم این کتاب با افزوده های نو در 500 نسخه و با قیمت 40 هزار تومان توسط نشر امرود منتشر شده است.

در بخشی از درآمد کتاب روزنامه حزب خران آمده است: باشگاه خران سال 1321 از طریق گروهی خوش ذوق در کرمانشاه تاسیس شد. سال 1326 نشریه توفیق این سوژه را دستمایه کار خود قرار داد و یکباره این تشکل محلی به یک حزب ملی بدل شد که با اُفت و خیز از امرداد 1326 تا امرداد 1332، اعضای حزب به فعالیت می پرداختند. به دلیل توقیف توفیق و مسائل سیاسی کشور، دفتر دوره اول حیات این حزب در امرداد 1332 بسته شد تا این که سال 1346 به همت گردانندگان مجله توفیق، حزب خران حیات دوباره یافت و روزنامه حزب خران از 14 شهریور 1346 تا 7 تیر 1350 (توفیق، س 50، ش 15، 7 تیر 1350) دوام آورد.

درباره حزب ها و گروه هایی که در تاریخ معاصر ایران تشکیل شده اند ده ها کتاب و صدها مقاله و رساله نگاشته اند. نام حزب خران اما در هیچ یک از این پژوهش ها - جز یک اثر - دیده نمی گردد! برای این که نام حزب خران از دفتر زمانه محو نگردد ضرورت داشت، دفتری مستقل درباره این حزب و روزنامه اش انتشار یابد، آن چه پیش رو دارید در پاسخ به این ضرورت است!

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ویرایش جدید روزنامه حزب خران منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویرایش جدید روزنامه حزب خران منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید