کشف یک جمجمه 4 میلیون ساله در اتیوپی ، پرسش های جدید در برابر دیرینه شناسان

به گزارش وبلاگ بانیما، محققان از کشف یک جمجمه 4 میلیون ساله در اتیوپی خبر داده اند ؛ نتایجی که سئوالات جدیدی را در مقابل دیرینه شناسان قرار داده است.

کشف یک جمجمه 4 میلیون ساله در اتیوپی ، پرسش های جدید در برابر دیرینه شناسان

وبلاگ بانیما: بی بی سی نوشت: محققان در اتیوپی یک جمجه تقریبا کامل پیدا نموده اند. این جمجمه سه میلیون و هشتصد هزار سال قدمت دارد. تحلیلی از نمونه های گرفته شده از این جمجمه در مجله نیچر، این ایده را به چالش کشیده که انسان های اولیه اجدادی گوریل - مانند داشته اند.

یورونیوز هم نوشت: دیرینه شناسان با انتشار یک گزارش اعلام کردند نتایج یک تحقیق نشانگر آن است که جمجمه تقریبا کامل یک انسان تبار که دو سال پیش در منطقه عفر اتیوپی کشف شد، متعلق به حدود سه میلیون و هشتصد هزارسال پیش است.

کشف این جمجمه با نام ام آردی MRD -که دانشمندان آن را بنیادین توصیف نموده اند- از آن روی مهم است که نشان می دهد برخلاف باورهای پیشین که انسان تباران در پی تکامل میمون تباران به وجود آمده اند، این دو گونه در حدود یکصد هزار سال همزمان با هم زندگی می کردند.

در سال 1974، دانشمندان در همین منطقه بقایای یک میمون تبار با قدمت 3/2 میلیون سال را کشف نموده بودند. این گونه معروف به آفرنسیس لوسی نامگذاری شد.

استفانی ملیلو، دیرین - مردم شناس از موسسه ماکس پلانک در آلمان می گوید: ما تاکنون فکر می کردیم آنامنسیس (ام آردی) در طول زمان به عفرنسیس تکامل می یابد … اما تحقیقات اخیر فهم ما از روند تکامل را دگرگون کرد و پرسش های جدیدی را در مقابل ما قرار داد؛ از جمله اینکه [با توجه به حیات همزمان این دو] آیا میان این دوگونه رقابت برای کسب جا و غذا در میان بوده است؟

به این ترتیب این پژوهش جدید به این معنی است که علاوه بر لوسی، گونه های دیگری هم می توانند در روند تکاملی متفاوت، منشا ما انسان های امروزی باشند.

منبع: چمدان

به "کشف یک جمجمه 4 میلیون ساله در اتیوپی ، پرسش های جدید در برابر دیرینه شناسان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف یک جمجمه 4 میلیون ساله در اتیوپی ، پرسش های جدید در برابر دیرینه شناسان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید