تصاویر جتی با سرعت 12 برابر سرعت صوت

به گزارش وبلاگ بانیما، از دیرباز سرعت، یکی از آرزوهای همیشگی انسان بوده، در نتیجه به دنبال کشف راه حل های جدیدی برای محقق کردن این آرزو است. تصور کنید روزی فرا برسد که فاصله بین نیویورک و لندن را تنها در یک ساعت بپیمایید؟ حتی تصور طی این راستا در مدت زمانی کوتاه نیز لذت بخش است. طرح اولیه و مفهومی از هواپیمای جدیدی با نام Skreemr رونمایی شده که می تواند با سرعتی معادل 10 برابر سرعت صوت پرواز کند.

تصاویر جتی با سرعت 12 برابر سرعت صوت

Charles Bombardier ، مهندس کانادایی است که پیروز به طراحی این جت شده است. وی مدعی شده، این جت می تواند هشتصد مایل را در مدت زمانی در حدود یک ساعت بپیماید. این جت پیشرفته به چهار بال، دو موتور موشک و سیستم سوخت اکسیژن مایع مجهز شده تا از سرعتی باورنکردنی 12 هزار و 231 کیلومتر بر ساعت بهره مند شود.

سرعت صوت فاصله ای است که یک موج صوتی در مدت زمان یک ثانیه در یک سیال می پیماید. سرعت صوت معین می کند که این موج در بازه معینی از زمان چه مسافتی را طی می کند. در هوای خشک و در دمای 20 درجه سانتی گراد (68 درجه فارنهایت)، سرعت صوت 343.2 متر بر ثانیه (1126 فوت بر ثانیه)، 1236 کیلومتر بر ساعت (768 مایل بر ساعت) یا به طور تقریبی، یک کیلومتر در سه ثانیه یا تقریبا یک مایل در پنج ثانیه است.

این آمار و ارقام در حالی است که جت Skreemr از سرعت 12 هزار و 231 کیلومتر بر ساعت برخوردار است. از دیگر قابلیت های این جت می توان به ورود به ناوگان حمل و نقل عمومی اشاره کرد. این جت می تواند در هر پرواز 75 مسافر را بین قاره های مختلف کره زمین و در مدت زمانی کوتاه جابه جا کند.

اما در حال حاضر، این تکنولوژی و جت مافوق صوت در اهداف نظامی مورد آزمایش قرار خواهد گرفت تا شاید در سال های آینده وارد ناوگان حمل و نقل عمومی شود. مسافران معمولی نیز می توانند رویای سفرهای مافوق صوت با این جت را داشته باشند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تصاویر جتی با سرعت 12 برابر سرعت صوت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصاویر جتی با سرعت 12 برابر سرعت صوت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید