خبرنگاران بارندگی ها در خلخال بیش از 39 برابر افزایش یافت

به گزارش وبلاگ بانیما، اردبیل - خبرنگاران - رییس اداره هواشناسی خلخال از افزایش 39.6 برابری بارندگی های تیرماه سال جاری در مقایسه با میزان بارندگی اولین ماه تابستان سال گذشته اطلاع داد.

خبرنگاران بارندگی ها در خلخال بیش از 39 برابر افزایش یافت

فرامرز فرض الله پور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ بانیما اضافه نمود: در حالی که مجموع بارندگی های 31 روز از تیرماه سال گذشته زیر یک میلی متر در این شهر بوده، تیرماه سال جاری بیش از 36 میلی متر باران در این منطقه باریده است.

او با بیان اینکه این حجم از بارندگی در اولین ماه از تابستان سال جاری در این شهر بی سابقه است، اظهارداشت: میزان بارندگی های تیرماه سال جاری خلخال در مقایسه با میزان بارندگی بلندمدت 33 ساله این شهر نیز که 1.9 میلی متر است، بیش از 70 درصد افزایش نشان می دهد.

رییس اداره هواشناسی خلخال اضافه نمود: بارش باران شدید و رگباری درروزهای پایانی تیرماه سال جاری در خلخال موجب آبگرفتگی و جاری شدن سیل در معابر عمومی این شهر و طغیان رودخانه ها شده و خساراتی را به تاسیسات زیربنایی شهری ، واحدهای مسکونی و دامی روستایی و بخش کشاورزی و باغی منطقه وارد نموده است.

وی از ورود جبهه هوای سرد و مرطوب به منطقه اطلاع داد و گفت: با ورود سامانه سردو بارشی به خلخال ،بارش های رگباری همراه با رعد و برق در بعد ازظهرها پیش بینی می گردد و انتظار از شهروندان بویژه کشاورزان و دامداران پرهیز از تردد در حاشیه رودخانه ها و مسیل آب های روان تا زمان آرام شدن شرایط جوی منطقه است.

رییس اداره هواشناسی خلخال از کاهش قابل ملاحظه دمای هوای این شهر اطلاع داد و اضافه نمود: در حالی که دمای هوای این شهر در ظهر روز گذشته به 34.2 درجه افزایش یافته بود با ورود سامانه سرد و مرطوب به منطقه دمای فعلی هوای این شهر 19 درجه است که در مقایسه با زمان مشابه روز قبل 15 درجه کاهش نشان می دهد.

اواظهارداشت: سردترین روز تیرماه سال جاری با 6.3 درجه در روز دهم تیر و گرم ترین روز این ماه نیز 31 تیرماه با بیش از 34 درجه به ثبت رسیده است.

بهبود علیزاده ، مدیر جهاد کشاورزی خلخال نیز با اشاره به هشدار اداره هواشناسی استان مبنی بر احتمال شروع بارندگی های تند و رگباری و جاری شدن سیل در منطقه به کشاورزان و دامداران توصیه کرد تا آرام شدن شرایط جوی از تردد در حاشیه رودخانه ها و چرای احشام در مسیل آب های روان پرهیز نمایند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران بارندگی ها در خلخال بیش از 39 برابر افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بارندگی ها در خلخال بیش از 39 برابر افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید