مخدری در لباس برنج که بسیاری را به کام مرگ می کشاند

به گزارش وبلاگ بانیما، ماده مخدر نخ که شکل ظاهری اش مانند برنج خوراکی سوخته است سبب توهمات شدید می شود و عوارض زیادی دارد.

مخدری در لباس برنج که بسیاری را به کام مرگ می کشاند

سپهر بهرام زاده روانشناس و درمانگر اعتیاد در گفت وگو با خبرنگار ، درباره ماده مخدر توهم زای نخ گفت: ماده مخدر نخ از گروه مواد روانگردان است و شکل ظاهری آن همانند برنج خوراکی سوخته است که به طور مستقیم بر مغز و اعصاب اثر می گذارد و تکه های بزرگ این ماده مخدر با پیچیدن به دور سیگار توسط افراد مصرف کننده استعمال می شود، البته نخ را برای استعمال روی خراشیدگی های بدن نیز قرار می دهند که با این کار عمقی به عرض یک تا 2 سانتیمتر و طول 6 تا 7 سانتیمتر در بدن ایجاد می شود.

او در ادامه گفت: این ماده مخدر روانگردان که ترکیبی از مواد ال اس دی، متامفتامین، آمفتامین، کتامین و سایر مواد در حوزه بیهوشی و روانگردان ها است علاوه بر عوارض مخربی که دارد باعث می شود جوانان به مصرف سایر مواد مخدر گرایش پیدا کنند، لذا خانواده ها باید به شدت مراقب جوانان و نوجوانان خود در خصوص استفاده از نخ باشند.

این روانشناس با اشاره به زیان بار بودن مصرف این ماده مخدر گفت: خروج از هوشیاری، اختلال در شناسایی، افزایش فشار خون، لرزش عضلات، ورم مغز، نزدیک دیدن بلندی ها و فاصله های دور، تشخیص ندادن خانواده از دیگران و تأثیرات منفی بر قلب، کلیه و کبد از جمله عوارض این ماده مخدر روانگردان است.

بهرام زاده گفت: این ماده مخدر روانگردان مانند سایر مخدرهای صنعتی از کشورهای جنوب شرق آسیا وارد ایران می شود و بسیاری ماده مخدر نخ را بی خطر می دانند و بر این باورند که این مخدر اعتیاد آور نیست، در صورتی که نخ عوارض بسیار خطرناکی برای افراد دارد، درمان دارویی خاصی نیز برای این مخدر در دسترس نیست و فقط از طریق درمان غیر دارویی می توان نسبت به درمان اشخاص مصرف کننده اقدام کرد.

راهکارهایی برای ترک اعتیاد فرزندان معتاد در خانواده

علائم ظاهری اعتیاد به مواد مخدر را بهتر بشناسید

ترامادول مخدری با اعتیاد خاموش!

رازهای مرگبار نهفته در یک نخ سیگار+فیلم

ترامادول مخدری با اعتیاد خاموش!

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "مخدری در لباس برنج که بسیاری را به کام مرگ می کشاند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخدری در لباس برنج که بسیاری را به کام مرگ می کشاند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید