نماینده سازمان ملل امضای توافق ریاض را به ولیعهد سعودی تبریک گفت

به گزارش وبلاگ بانیما، فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور یمن، در دیدار با ولیعهد سعودی امضای توافق ریاض را به وی تبریک گفت.

نماینده سازمان ملل امضای توافق ریاض را به ولیعهد سعودی تبریک گفت

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ بانیما به نقل از خبرگزاری رسمی سعودی(واس)، محمد بن سلمان ولیعهد سعودی، روز گذشته در ریاض از مارتین گریفیتس فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن استقبال کرد.

گریفیتس در این دیدار، به ولیعهد سعودی موفقیتش را در میانجی گری که منجر به امضای توافق ریاض میان دولت عبدربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن و شورای انتقالی جنوبی شد، تبریک گفت و بر اهمیت انتها دادن به خشونت به منظور دستیابی به راه چاره سیاسی جامع در یمن تأکید کرد.

ولیعهد سعودی نیز با این ادعا، که ریاض علاقه مند به برقراری صلح و امنیت و ثبات در یمن است، ابراز امیدواری کرد که توافق ریاض راستا را برای تفاهم بیشتر میان ملت یمن هموار کند تا برای انتها دادن به بحران خود، به راه چاره سیاسی جامع دست یابند.

در این دیدار همچنین آخرین تحولات یمن و کوشش های انجام شده در این زمینه مورد بحث و آنالیز نهاده شد.

پیشتر درگیری هایی میان نیروهای دولت مستعفی یمن و نیروهای شورای انتقالی جنوب که مورد حمایت امارات هستند در شهر عدن و تعدادی از شهرهای جنوب یمن رخ داد. نیروهای این شورا طی این درگیری ها شهر عدن و مناطق دیگری را اشغال کردند. به دنبال این درگیری ها ریاض میانجیگری برای حل بحران میان دو طرف را برعهده گرفت و این میانجیگری به امضای توافق ریاض در سه شنبه هفته گذشته در پایتخت عربستان سعودی منجر شد.

محمدعلی الحوثی رئیس کمیته عالی انقلاب یمن و عضو شورای عالی سیاسی این کشور ساعاتی پس از امضای توافق ریاض بین دولت مستعفی یمن و شورای انتقالی جنوب به این توافق واکنش نشان داد و تأکید کرد که این توافق یمنی نیست، چراکه دو طرف توافق از مزدوران ائتلاف سعودی هستند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "نماینده سازمان ملل امضای توافق ریاض را به ولیعهد سعودی تبریک گفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده سازمان ملل امضای توافق ریاض را به ولیعهد سعودی تبریک گفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید