پورغلامی: ملوانی می سازم که همه از دیدن بازی آن لذت ببرند، منافع برخی در این است که ما به لیگ برتر صعود نکنیم

به گزارش وبلاگ بانیما، سرمربی تیم فوتبال ملوان بندر انزلی قول داد تیمی می سازد که همه از بازی آن لذت ببرند.

پورغلامی: ملوانی می سازم که همه از دیدن بازی آن لذت ببرند، منافع برخی در این است که ما به لیگ برتر صعود نکنیم

فرهاد پورغلامی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی باشگاه وبلاگ بانیما وبلاگ بانیما پویا درباره تساوی یک - یک ملوان بندرانزلی مقابل کارون اروند خرمشهر گفت: بازیکنان کوشش زیادی کردند و موقعیت های زیادی به وجود آوردند. در نیمه دوم، سه فرصت تک به تک با دروازه بان را از دست دادیم و بازی باید با پیروزی پرگل ما تمام می شد.

*بازیکنان ما یک لحظه تمرکز خود را از دست دادند وی ادامه داد: به حریف موقعیتی ندادیم و کارون تنها یک ضربه در چارچوب دروازه داشت که آن هم وارد دروازه ما شد. بازیکنان ما یک لحظه تمرکز خود را از دست دادند و همین باعث شد دو امتیاز را از دست بدهیم. فکر می کنم این یک نوع مجازات فوتبال است که وقتی از موقعیت های خود استفاده نکنیم، باید منتظر هر پیشامدی باشیم.

*جنجال های لیگ یک در لیگ برتر دیده نمی گردد سرمربی ملوان درخصوص نقدهاش نسبت به قضاوت داور مسابقه گفت: داور در چند صحنه باید خطاهایی به سود ما می گرفت که این کار را نکرد، اما حرف اصلی ما این است که اگر قرار باشد نیمکت نشینان یک تیم کنار زمین جنجال بسازند و برخی داوران هم تحت تأثیر قرار گیرند، آموزش بدی برای مربیان آینده است. قانون در لیگ برتر، لیگ دسته اول یا دسته چهارم تفاوتی ندارد، اما این رفتارها در لیگ برتر دیده نمی گردد. چون با آن برخورد می گردد. مقررات باید در زمین اجرا گردد.

*نیمکت نشینان برخی تیم ها فشار زیادی روی داوران می آورند پورغلامی در این مورد که برخی از کارشناسان اعتقاد دارند مربیانی در لیگ دسته اول موفق هستند که کنار زمین جنجال به پا می نمایند، توضیح داد: من این موضوع را به وضوح دیدم. نیمکت نشینان برخی تیم ها فشار زیادی روی تیم داوری می آورند و همین باعث می گردد داوران تحت تأثیر قرار بگیرند.

*کارمان با تساوی مقابل کارون سخت شد وی در مورد کسر 6 امتیاز از ملوان در ابتدای فصل و کسب هشت امتیاز توسط این تیم در چهار هفته گذشته گفت: اگر کارون اروند را شکست می دادیم، به خواسته خود می رسیدیم، اما کار ما با این تساوی سخت شد. از زحمات بازیکنانم تشکر می کنم که با تمام توان بازی کردند. *پروژه ای 3 تا 5 ساله داریم سرمربی ملوان درباره حاشیه های تیمش گفت: کارمان را با منفی 6 امتیاز شروع کردیم و یک پروژه سه تا پنج ساله برای بومی سازی داریم. متأسفانه افرادی که بیرون تیم حضور دارند، شانتاژ می نمایند و نقدهای مطرح می گردد که منصفانه نیست. شکل فوتبال ملوان را تغییر می دهیم که این تغییر، یک شبه صورت نمی گیرد. دو سال پیش گواردیولا به منچسترسیتی رفت و در سال اول با آن بازیکنان بزرگ نتیجه نگرفت، اما همه از او حمایت کردند و دیدید که فصل بعد به قهرمانی انگلیس رسید.

*برخی افراد از بیرون تیم به من بازیکن معرفی کردند ما تاکنون هشت امتیاز کسب کردیم و نقدها مطرح گردیده منصفانه نیست. پورغلامی با بیان این جمله به وبلاگ بانیما گفت: از روزی که به ملوان آمدم، همه از من خواسته هایی داشتند که تمام شدنی نیست. آنها بازیکنان مختلفی به من معرفی کردند. من به عشق ملوان و طرفداران به این تیم آمدم و زمانی راهنمایی ملوان را بر عهده گرفتم که باشگاه مالکی نداشت. حتی اگر مجبور بودیم فصل را با منفی 12 امتیاز شروع کنیم، باز هم سرمربی ملوان می شدم. *ملوانی می سازم که همه از بازی آن لذت ببرند وی با بیان اینکه 70 درصد تیمش را در طول سه تا پنج سال بومی خواهد نمود، گفت: هر بازیکنی که جذب کردیم، گفتند چرا این بازیکن غیربومی را گرفتی. مگر می گردد تیمی را یک شبه بومی کرد؟ تعداد اندکی هستند که می خواهند تمرکز ما و بازیکنان را به هم بزنند. آیا مربیانی که به ملوان آمدند، از جمله فیروز کریمی، مایلی کهن، استیلی و دست نشان، همه بد بودند؟ ساختن تیم خوب زمانبر است. هدف ما تنها موفقیت ملوان است و ما را زود قضاوت ننمایند. مطمئن باشید ملوانی می سازم که همه از بازی تیم لذت ببرند. سال 91 همین قول را دادم و دیدید چه ملوانی ساختم.

*صعود نساجی، نفت مسجدسلیمان و سپیدرود با یکدلی رقم خورد سرمربی ملوان بندر انزلی با تمجید از شاگردانش گفت: من به تیم و کارم اعتقاد دارم و طرفداران مان را در آینده خوشحال می کنیم؛ البته منظورم از این آینده، فردا نیست. می گویند چرا در دقیقه 94 گل خوردید و تیم لیدر ندارد. مگر سال گذشته که لیدر داشتیم، هشت بازی را در دقایق اضافه نباختیم؟ از طرفداران خواهش می کنم که تحت تأثیر این افراد قرار نگیرند و از تیم حمایت نمایند. اگر تیم هایی چون نساجی، نفت مسجدسلیمان و سپیدرود به لیگ برتر صعود کردند، به خاطر این بود که همه یکدل بودند.

*اگر من سرمربی ملوان هستم، به تصمیماتم احترام بگذارید پورغلامی با بیان اینکه اگر از تیمش امتیاز کسر نمی شد، ملوانان اکنون در رتبه چهارم جدول حضور داشتند، گفت: اگر سکان راهنمایی ملوان را به من سپرده اید، لطفاً به تصمیمات من احترام بگذارید. در کلاس مربیگری می گفتند برای ارائه بازی مالکانه باید 100 جلسه تمرین کنید. ما تنها چهار هفته بازی کردیم. این حجم نقدها برای چیست؟ لیگ دسته اول 34 هفته است، نه چهار بازی. ما می خواهیم با طرفداران به موفقیت برسیم.

*منافع برخی ها در این است که ملوان به لیگ برتر صعود نکند وی با اشاره به برکناری خود از راهنمایی ملوان در سال 89 توضیح داد: چند سال پیش همین عده خاص سبب جدایی من از ملوان شدند. ما در رتبه هفتم جدول بودیم و تنها پنج امتیاز با صدر جدول فاصله داشتیم. تعدادی طرفدار پشت دو دروازه می نشستند و شرایط بدی ایجاد می کردند. بقیه طرفداران هم با این افراد همراه شدند. در 18 دوره لیگ برتر، کدام مربی که تیمش در رتبه هفتم جدول بود، برکنار شد؟ منافع برخی ها در این است که ملوان در لیگ یک بماند و به لیگ برتر صعود نکند. از طرفداران می خواهم تنها به موفقیت ملوان فکر نمایند و هوشیار باشند. حرف های زیادی دارم، اما نمی خواهم طرفداران را آشفته خاطر کنم. در آینده همه اتفاقات را برملا خواهم کرد.

*دربی گیلان حساسیت زیادی دارد سرمربی ملوان بندر انزلی درخصوص مصاف روز جمعه تیمش مقابل سپیدرود در مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی گفت: این دیدار بازی تیم های دو شهر از یک استان است و حساسیت زیادی دارد. امیدوارم طرفداران به هم احترام بگذارند و تنها تیم محبوب خود را تشویق نمایند. این جمله بارها گفته گردیده اما هیچ وقت عملی نگردیده است!

*طرفداران حرمت ها را حفظ نمایند پورغلامی با بیان اینکه تیمش برای شکست تیم همشهری کوشش می نماید، بیان کرد: از روز گذشته (یکشنبه) تمرینات خود را برای این دیدار شروع کردیم و امیدوارم عملکردی خوب ارائه کنیم و به برتری رسیم. علی کریمی دوست بسیار خوب من است و از طرفداران می خواهم حرمت ها را حفظ نمایند. انشاءالله روز خوبی برای استان گیلان رقم بخورد و مردم فوتبال زیبایی ببینند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "پورغلامی: ملوانی می سازم که همه از دیدن بازی آن لذت ببرند، منافع برخی در این است که ما به لیگ برتر صعود نکنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پورغلامی: ملوانی می سازم که همه از دیدن بازی آن لذت ببرند، منافع برخی در این است که ما به لیگ برتر صعود نکنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید