اعتبار دفترچه های درمانی تامین اجتماعی را تمدید نکنید

به گزارش وبلاگ بانیما، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تمدید دفترچه های بیمه درمانی تامین اجتماعی به صورت اتوماتیک اطلاع داد و گفت نیازی به مراجعه بیمه شدگان برای تمدید این دفترچه ها نیست.

اعتبار دفترچه های درمانی تامین اجتماعی را تمدید نکنید

به گزارش وبلاگ بانیما به نقل از ایرنا، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: برای کاهش خروج مردم از منازل، سازمان تأمین اجتماعی تمامی دفترچه های درمانی دارای اعتبار تا خاتمه بهمن ماه را تا خاتمه فروردین 1399 و بدون احتیاج به مراجعه حضوری بیمه شدگان تمدید کرد.

وی با هشتگ #باهم-کروناراشکست-می دهیم، نوشت: در جهت رفاه حال بیمه شدگان و برای کاهش ضرورت خروج مردم از منزل، سازمان تأمین اجتماعی تمامی دفترچه های درمانی که تاخاتمه بهمن اعتبار دارند را بدون احتیاج به مراجعه به شعب سازمان یا کارگزاری ها تا خاتمه فروردین 1399 تمدید اعتبار کرد.

این اقدام با هدف کاهش رفت و آمدها و پیشگیری از شیوع هرچه بیشتر ابتلا به ویروس کرونا انجام شده است.

مصطفی سالاری مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی نیز گفت: با تأکید وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی و با توجه به شرایط فعلی و خطر شیوع ویروس کرونا، به منظور جلوگیری از ازدحام جمعیت در شعب و کارگزاری های تأمین اجتماعی، دفترچه بیمه افرادی که تا خاتمه بهمن ماه دارای اعتبار باشد، تا خاتمه فروردین دارای اعتبار تلقی شده و می توانند از خدمات درمانی بهره مند شوند و عملاً احتیاج به تمدید اعتبار نخواهد بود که با این کار، پیش بینی می گردد بیش از چهار میلیون مراجعه حضوری به شعب و کارگزاری های تأمین اجتماعی کاهش یابد.

وی اضافه کرد: همچنین با توجه به اتخاذ تمهیدات مختلف برای دورکاری و کاهش ساعت کار بیمه شدگان در کارگاه های تحت پوشش، به رغم بعضی ملاحظات، انجام تمامی بازرسی های مربوط به احراز اشتغال بیمه شدگان در کارگاه های مشمول، بنا به مصالح عمومی فعلاً متوقف گردد.

منبع: همشهری آنلاین

به "اعتبار دفترچه های درمانی تامین اجتماعی را تمدید نکنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتبار دفترچه های درمانی تامین اجتماعی را تمدید نکنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید