تاکید معاون استاندار آذربایجان شرقی بر معرفی گسترده ظرفیت های بوم گردی روستایی و عشایری

به گزارش وبلاگ بانیما، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی بر لزوم معرفی گسترده ظرفیت های بوم گردی روستایی و عشایری استان تاکید نمود.

تاکید معاون استاندار آذربایجان شرقی بر معرفی گسترده ظرفیت های بوم گردی روستایی و عشایری

به گزارش وبلاگ بانیما به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، جلسه رونمایی از نقشه راه توسعه گردشگری روستایی و بوم گردی آذربایجان شرقی با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی، نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان و جمعی از فعالان حوزه گردشگری استان، عصر شنبه 6 مرداد برگزار گردید.

رحیم شهرتی فر معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی در این جلسه بر توسعه متوازن شهری و روستایی تاکید نمود و گفت: با توجه به اینکه تمام نقاط آذربایجان شرقی اعم از شهرستان ها و روستاها از ظرفیت های متنوع گردشگری برخوردار هستند، لذا توجه به توسعه گردشگری مناطق روستایی امری ملزم و ضروری است، اما این توسعه باید با عدم گسیختگی اجتماعی محیط روستایی به لحاظ مردم شناسی، فرهنگ و سبک زندگی همراه باشد.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری آذربایجان شرقی با اشاره به نقش مهم تدوین نقشه جامع بوم گردی استان و اقلام تبلیغاتی گردشگری در توسعه صنعت گردشگری منطقه، ادامه داد: تدوین نقشه جامع بوم گردی استان، زمینه لازم برای فعالیت کارشناسان و مشتاقان حوزه گردشگری روستایی را فراهم نموده و موجب تقویت ظرفیت های مهم این مناطق می گردد.

شهرتی فر در سرانجام با تاکید براینکه موفقیت این طرح در گرو همکاری بخش خصوصی خواهد بود، ادامه داد: این طرح با مشارکت بخش خصوصی به نتیجه مطلوبی خواهد رسید چراکه همواره بخش خصوصی با خلاقیت و نوآوری خود توانسته است قابلیت ها و ظرفیت های گردشگری مناطق را به طور ویژه ای معرفی کند.

شهاب الدین بیقدار نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی، نیز در این نشست اظهار کرد: آذربایجان شرقی با توجه به پیشینه تاریخی، موقعیت جغرافیایی و منابع طبیعی به لحاظ گردشگری به نسبت دیگر استان ها داشته های بسیاری دارد، باید به این باور رسید که تقویت و معرفی کاربردی این ظرفیت ها می تواند چرخه اقتصادی کشور را رونق بخشیده و زمینه اشتغال را برای جوانان فراهم سازد.

او با اشاره به اهمیت موضوع بوم گردی در توسعه گردشگری استان، ادامه داد: در امسال شاهد توجه ویژه اداره کل میراث فرهنگی استان به موضوع بوم گردی بودیم که به موجب آن می توانیم زمینه مناسب را برای معرفی مناطق روستایی و عشایری آذربایجان به گردشگران داخلی و خارجی فراهم سازیم.

بیمقدار در سرانجام ضمن تقدیر از نگاه استانی اداره کل میراث فرهنگی در زمینه معرفی قابلیت های گردشگری استان، اظهار کرد: شاهد جهش بسیار خوبی در اقدامات تبلیغی در حوزه گردشگری هستیم که تداوم آن ها ثمرات بسیاری برای استان خواهد داشت.

منبع: میراث آریا

به "تاکید معاون استاندار آذربایجان شرقی بر معرفی گسترده ظرفیت های بوم گردی روستایی و عشایری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید معاون استاندار آذربایجان شرقی بر معرفی گسترده ظرفیت های بوم گردی روستایی و عشایری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید