ظریف: برگزاری جشن نوزور نشانه امیدواری ایرانیان است

به گزارش وبلاگ بانیما، تهران- خبرنگاران- وزیر خارجه ایران در پیغام نوروزی خود گفت اینکه مردم ایران در میانه تحریم ها و فشارهای بی سابقه، غیرانسانی و غیرقانونی آمریکا برای از بین بردن معشیت آنان نوروز را جشن می گیرند، نشان دهنده بزرگواری و قاطعیت آنان در امیدواری است.

ظریف: برگزاری جشن نوزور نشانه امیدواری ایرانیان است

به گزارش چهارشنبه شب وبلاگ بانیما، محمد جواد ظریف وزیر خارجه کشورمان پیغامی تصویری به زبان انگلیسی به مناسبت نوروز منتشر کرد.

ظریف در این پیغام گفت: فردا ما ایرانی ها و دیگران در منطقه ما و فراتر از آن نوروز را به مناسبت آمدن بهار و شروع سال ایرانی جشن می گیریم. این نشان دهنده شخصیت، گوهر و بزرگواری مردم ما است که در میانه تحریم ها و فشارهای بی سابقه، غیرانسانی و غیرقانونی [این روز را] جشن می گیرند. در واقع، به رغم روش های قرون وسطایی که ایالات متحده آمریکا برای از بین بردن معیشت آنها استفاده می نماید، آن ها در احساس امید تردید ندارند.

وزیر خارجه کشورمان اضافه نمود: البته این چیز جدیدی نیست: همانطور که مردم ما به هفت رئیس جمهوری متوالی آمریکا نشان داده اند، ما ایرانی ها برابر سختی ها تنها مقاومت نمی کنیم، بلکه آن را به عنوان فرصتی برای بازسازی خود و پیشرفت قرار می دهیم.

ظریف ادامه داد: نوروز نشان دهنده فرهنگ نو شدن و امید پایدار است. ما نه تنها نو شدن طبیعت را جشن می گیریم، بلکه اراده می کنیم که افکار، اعمال و کوشش هایمان را برای آینده ای روشن تر برای خودمان، عزیزانمان، ملت مان و البته سیاره مان تجدید کنیم. در این سال، ما در دولت در خط مقدم این سنت هستیم و بر کوشش خود برای بهتر کار کردن برای مردممان - چه در وطن و چه در خارج از کشور - تاکید دوباره می کنیم.

وزیر خارجه ایران همچنین در پیغام خود گفت: در سال آینده، ایرانیان منافع یک اقتصاد منعطف نوظهور را تجربه خواهند کرد که به صورت فزاینده ای از معیشت آنان صیانت می نماید. ارتباطات، کارآیی، شفافیت بیشتر و شاید مهمتر از همه پاسخگویی بیشتر ویژگی های این اقتصاد خواهد بود. به موازات آن، ما برای آنکه دیوار غیر انسانی را که دولت ایالات متحده کوشش نموده دور ما بکشد، آجر به آجر از بین ببریم، به همکاری با شرکایمان همچنان ادامه خواهیم داد.

وزیر خارجه ایران توضیح داد: اشتباه نکنید: ما برای غلبه بر هر چالشی تنها بر مردم خودمان تکیه می کنیم. اما از مشارکت سازنده، از جمله با مجموعه گسترده ای از کشورهایی که به اندازه ما از زورگویی آمریکا خسته شده و به تنگ آمده اند، استقبال می کنیم. ما چه به وسیله همکاری نزدیک تر با همسایگان یا شرکایمان در توافق هسته ای و فراتر از آن، همچنان به کوشش برای ایستادن در صندلی خودمان به عنوان مرکزی امن و قابل اعتماد برای تجارت و بازرگانی در منطقه ای که دچار مشکل است ادامه خواهیم داد.

ظریف ادامه داد: هیچ تردیدی نداریم که راستا پیش رویمان سخت است، اما من به کسانی که به دنبال آسیب رساندن به ما هستند یادآوری می کنم که ایرانی ها بیش از 3000 نوروز را جشن گرفته اند و نوروزهای بی شمار دیگری را نیزجشن خواهند گرفت؛ و تن به دستور اجانب نخواهند داد چه برسد به دیکته هایی که از سوی قدرتی که روز به روز منزوی تر می گردد و امروز از واقعیت های دنیای پساغربی بی خبر است، صادر می گردد.

ظریف تاکید نمود: ما ایرانیان با افتخار از بسیاری از تجاوزگری ها رسته ایم، اما مردم ما همیشه نشان داده اند که تبادل نظر و مشارکت سازنده بیشتر را به تنش های منطقه ای و دنیای به شدت ترجیح می دهند.

وی اضافه نمود: می خواهم برای همه هموطنان ایرانی و همه کسانی که در دنیا نوروز جشن می گیرند، آرزوی سال نویی شادتر، سلامت تر و امیدوارانه تر داشته باشم. ایرانی ها با ایمان و امید نشان داده اند که هیچ چیز نمی تواند ما را از دنبال کردن آینده ای روشن تر نگاه دارد. آنگونه که مولانا می گوید:

آمد بهار عاشقان، تا خاکدان بستان گردد آمد ندای آسمان، تا مرغ جان پران گردد!

سال نو بر همه شما مبارک.

شبد**9416**9122

منبع: ایرنا

به "ظریف: برگزاری جشن نوزور نشانه امیدواری ایرانیان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: برگزاری جشن نوزور نشانه امیدواری ایرانیان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید