مقامات انگلیس خواهان کاهش تنش میان ایران و آمریکا شدند

به گزارش وبلاگ بانیما به نقل از رویترز، ترزا می، نخست وزیر انگلیس پیش از سفر به ژاپن برای شرکت در اجلاس گروه 20 با تکرار بعضی ادعاهای همیشگی از جامعه بین المللی خواست در برابر آنچه او فعالیت های بی ثبات نماینده ایران نامید، ایستادگی نمایند.

مقامات انگلیس خواهان کاهش تنش میان ایران و آمریکا شدند

ترزا می در عین حال خواستار تنش زدایی فوری میان ایران و آمریکا و توسل به راهکارهای دیپلماتیک برای حل مسائل بین دو کشور شد و گفت: اولویت بایستی تنش زدایی فوری و توسل به راهکارهای دیپلماتیک باشد.

نخست وزیر انگلیس همچنین در پیغام خود که به گفته رسانه ها کنایه به دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا است، گفت: تنها به وسیله همکاری و مصالحه است که ما می توانیم از امنیت و رفاه شهروندانمان محافظت نموده و جهان را به مکانی امن تر برای زندگی تبدیل کنیم.

همزمان، پنی موردانت وزیر دفاع انگلیس که برای شرکت در نشست وزیران امور خارجه کشورهای اروپایی به بروکسل سفر نموده، اوضاع ملتهب منطقه خلیج فارس را عمیقاً نگران کننده خواند و تاکید نمود: هدف اصلی ما کاهش تنش هاست و این کاری است که ما برای آن کوشش می کنیم.

وزیر دفاع انگلیس در جمع وبلاگ بانیما اضافه کرد: ما می خواهیم تردد کشتی ها را حفاظت کنیم و این برای بسیاری از کشورها حائز اهمیت است. اوضاع را همانطور که پیش می رود دنبال نموده و به صورت موردی واکنش نشان خواهیم داد.

وی درعین حال تکرار کرد که کاهش تنش های منطقه خلیج فارس در اولویت دولت انگلیس قرار گرفته است و این کشور نیرو و دارایی های بسیاری در منطقه دارد و برای هر وضعیتی آماده است.

وزیر امور خارجه انگلیس همچنین گفت: گمان نمی کند تهران یا واشنگتن خواستار جنگ باشند اما بسیار نگران آن است که جنگ به صورت تصادفی رخ دهد.

بسیاری از کارشناسان اعزام ناوها و تجهیزات نظامی آمریکا به خلیج فارس را مهمترین عامل تشدید تنش در منطقه عنوان نموده اند.

از سوی دیگر اعزام ناوها و تجهیزات نظامی آمریکا به خلیج فارس با نگرانی بسیاری از کشورها و بویژه کشورهای منطقه روبرو شده و رهبران سیاسی کشورها و شخصیت های بین المللی خواستار پرهیز از تنش در منطقه شده اند، هرچند تجاوز پهپاد آمریکایی به حریم هوایی ایران نشان می دهد که واشنگتن برخلاف هشدارها همچنان با ماجراجویی در منطقه به دنبال افزایش تنش ها است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "مقامات انگلیس خواهان کاهش تنش میان ایران و آمریکا شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقامات انگلیس خواهان کاهش تنش میان ایران و آمریکا شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید