نگرانی احزاب سیاسی افغانستان از تشدید بحران پس از برگزاری انتخابات

شماری از احزاب سیاسی افغانستان با تاکید بر اولویت برقراری صلح در این کشور، نسبت به رفتن افغانستان بسوی بحران در پی برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ابراز نگرانی کردند.

نگرانی احزاب سیاسی افغانستان از تشدید بحران پس از برگزاری انتخابات

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، در حالی که تنها 3 روز تا زمان معین شده برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری افغانستان باقی مانده است شماری از احزاب سیاسی بار دیگر در یک گردهمایی بر تعویق انتخابات و اولویت دادن به روند صلح تاکید کردند.

محمد یونس قانونی عضو ارشد حزب جمعیت اسلامی افغانستان در این نشست گفت که اگر افغانستان به دلیل برگزاری انتخابات به سمت بحران پیش رود هیچکس این کشور را حفظ نخواهد کرد.

وی با تاکید بر ضرورت برقراری صلح اظهارداشت که تصمیم احزاب سیاسی برای تحقق صلح به حل مسائل این کشور کمک خواهد کرد.

معاون اول رئیس جمهور سابق افغانستان افزود: بزودی برنامه احزاب سیاسی برای صلح با مردم این کشور درمیان گذاشته می شود و تیمی برای آماده سازی طرح صلح در حال کار است.

حامد کرزی رئیس جمهور سابق افغانستان که در نشست گذشته احزاب نیز بر ضرورت تعویق انتخابات تاکید کرده بود در این نشست نیز حضور داشت.

کرزی گفته بود که برگزاری انتخابات در شرایط کنونی که مردم آن را رهبری نمی کنند افغانستان را بسوی بحران خواهد برد.

این در حالی است که برخی کنندگان مجلس افغانستان نیز ابراز نگرانی می کنند که اگر انتخابات آینده بدرستی مدیریت و برگزار نشود، احتمال رفتن این کشور بسوی جنگ های داخلی وجود دارد .

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "نگرانی احزاب سیاسی افغانستان از تشدید بحران پس از برگزاری انتخابات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی احزاب سیاسی افغانستان از تشدید بحران پس از برگزاری انتخابات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید