چگونه هوش مصنوعی صنعت خودروسازی ژاپن را نجات می دهد؟ ، طرحی میانبر برای جبران نیروی کار سالخورده

این روزها صنعت خودرو در ژاپن تحولاتی جالب را تجربه می نماید. اما به نظر می رسد این تحولات بر پایه قانون جدید جامعه 5.0 است. قانونی که قرار است از نقش هوش مصنوعی برای رشد آدینه انسانی یاری بگیرد.

چگونه هوش مصنوعی صنعت خودروسازی ژاپن را نجات می دهد؟ ، طرحی میانبر برای جبران نیروی کار سالخورده

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، صنعت خودرو در ژاپن پیروز به کسب تجربه ای خیره نماینده شده است. این تجربه نشان می دهد هوش مصنوعی نقشی موثر در بهبود زیرساخت های مالی دنیا خواهد داشت.

نتایج پژوهش های جدید نشان می دهد هوش مصنوعی در کنار تمامی فواید خود می تواند کشورهایی مثل ژاپن را از بحران های نیروی کار و بحران مالی نجات دهد. درواقع این روزها که تمرکز بر نیروی انسانی رو به کاهش است، روبات ها جای انسان ها را گرفته اند.

این روزها ژاپنی ها به شدت روی استفاده از هوش مصنوعی در محل کار متمرکز شده اند اما چرا؟ پاسخ این سوال ساده به نظر می رسد؛ ژاپن هشت سال متوالی را با بحران کاهش جمعیت گذرانده است، بنابراین انتظار می رود همچنان که بسیاری از ساکنان این کشور در حال پیر شدن هستند، استفاده از هوش مصنوعی نیز در این کشور رونق بگیرد و درواقع هوش مصنوعی به جایگزینی برای نیروی انسانی تبدیل گردد. محققان پیش بینی می نمایند که تا سال 2036 یکی از سه شهروند ژاپنی سالخورده هستند و در نتیجه هوش مصنوعی می تواند افراد را از این شرایط نجات دهد.

ژاپن، که جمعیتی 127 میلیون نفری دارد، مدت هاست روی روباتیک و توسعه هوش مصنوعی متمرکز است، هدف از این کار، افزایش بقای مالی است. بر اساس گفته موسسه ملی تحقیقات امنیت جمعیت ژاپن پیش بینی می گردد نرخ جمعیت این کشور، تا سال 2049 به زیر 100 میلیون نفر برسد.

اکنون ژاپنی ها با اتخاذ یک طرح جدید به نام جامعه 5.0، که یک مدل مالی جدید است در تلاشمند وضعیت کشور را تغییر دهند. این طرح ترکیبی از زیرساخت های انقلاب چهارم صنعتی و توسعه طرح های جدید مراقبت های بهداشتی، تدارکات، و هوش مصنوعی است.

منبع: انتخاب

به "چگونه هوش مصنوعی صنعت خودروسازی ژاپن را نجات می دهد؟ ، طرحی میانبر برای جبران نیروی کار سالخورده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه هوش مصنوعی صنعت خودروسازی ژاپن را نجات می دهد؟ ، طرحی میانبر برای جبران نیروی کار سالخورده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید