ابراز امیدواری دولت مسکو بر برگزاری هفته فرهنگی روسیه در ایران درسال آینده

به گزارش وبلاگ بانیما، یک مقام عالی رتبه روسیه ابراز امیدواری کرد که سال آینده، هفته فرهنگی روسیه در تهران و یکی دیگر از شهرهای بزرگ ایران برپا گردد.

ابراز امیدواری دولت مسکو بر برگزاری هفته فرهنگی روسیه در ایران درسال آینده

به گزارش وبلاگ بانیما سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که به روسیه سفر نموده است در حاشیه مراسم افتتاحیه همایش بین المللی فرهنگی سن پترزبورگ با ولادیمیر مدینسکی همتای روسی خود در موزه مردم شناسی این کشور دیدار و رایزنی کرد .

صالحی در این دیدار با تقدیر از مساعدت دولت روسیه برای برگزاری هفته فرهنگی ایران در این کشور اظهار امیدواری کرد که هفته فرهنگی روسیه در ایران سال آینده برگزار گردد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شرکت طرفین در نمایشگاه های کتاب به عنوان مهمان ویژه، دریچه ای برای ارتباطات دو کشور توصیف کرد و برگزاری هفته های فرهنگی را تکمیل کننده راه های شناخت مردم دو کشور از یکدیگر دانست.

وی در این دیدار با آنالیز همکاری های ایران و روسیه در حوزه فرهنگی، تعاملات بوجود آمده میان دو کشور را سازنده و رو به رشد خواند.

بر اساس اعلام سفارت ایران در روسیه ،ولادیمیر مدینسکی وزیر فرهنگ فدراسیون روسیه نیز در این دیدار از آمادگی کشورش برای گسترش روز افزون روابط با ایران سخن گفت.

وی با اشاره به برگزاری هفته ایران در شهرهای مسکو و اوفای روسیه ابراز امیدواری کرد که روسیه نیز سال آینده هفته فرهنگی خود را در تهران و یکی دیگر از شهرهای بزرگ ایران برپا کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ابراز امیدواری دولت مسکو بر برگزاری هفته فرهنگی روسیه در ایران درسال آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابراز امیدواری دولت مسکو بر برگزاری هفته فرهنگی روسیه در ایران درسال آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید