تاثیر ویتامین D در تقویت سیستم ایمنی بدن و مقابله با کرونا

به گزارش وبلاگ بانیما، رئیس انستیتو تحقیقات تغذیه کشور گفت: کمبود ویتامین D می تواند توان ایمنی بدن را کاهش دهد. بنابراین اگر کمبود ویتامین D داشته باشیم مقابله با ویروس کرونا برای بدن سخت تر می شود.

تاثیر ویتامین D در تقویت سیستم ایمنی بدن و مقابله با کرونا

به گزارش وبلاگ بانیما به نقل از ایسنا، دکتر جلال الدین میرزای رزاز با تاکید بر لزوم آگاهی سطح سرمی ویتامین D که نقش تعیین کنندهای برای تصمیم به مصرف مکمل ویتامین D برای مقابله با ویروس کرونا دارد، گفت: با توجه به شرایط موجود جامعه و شروع ویروس کرونا بهتر است از سطوح سرمی کافی برای مقابله با ویروس کرونا برخوردار باشیم.

وی خاطر نشان کرد: بنابراین اگر کمبود ویتامین D در بدن وجود دارد پیشنهاد این است که ویتامین D دریافتی با مشاوره متخصص تغذیه به صورت مکمل دریافت شود.

علائم کمبود ویتامین D

این استاد دانشگاه پیشنهاد کرد: تامین ویتامین D کافی از طریق غذا واقعاً امکان پذیر نیست؛ ویتامین D به صورت سنتز پوستی در نتیجه قرار دریافت در معرض آفتاب ساخته می شود و منظور ما از آفتاب مستقیم، آفتابی است که بیشتر در تابستان داریم و بدون ابر و شیشه و به صورتی که حداقل پنج درصد بدن در معرض آفتاب قرار گیرد. بنابراین خیلی از مواقع از طریق آفتاب مستقیم بخصوص در شهرهای صنعتی امکان تامین ویتامین D در بدن امکان پذیر نیست و 800 تا 1000 واحد نیاز روزانه آن، از طریق غذا به طور کافی و آن مقدار که می خواهیم تامین نمی شود. بنابراین پیشنهاد این است که از طریق مکمل با مشورت مشاورین و متخصصین تغذیه جبران شود.

بنابر اعلام روابط عمومی انستیتو و دانشکده علوم تغذیه، وی درخصوص چگونگی دریافت ویتامین D برای بچه ها اضافه نمود: ویتامین D به اشکال مختلف موجود است؛ هم فرم پاستیل و هم مکمل هایی مانند مکمل های مولتی ویتامین مینرال یا مکمل های تک مینرالی یا تک ویتامینی مثل ویتامین D که لازم است هنگام مصرف به برچسب و دُز آن هم توجه لازم صورت گیرد.

میرزای رزاز در خاتمه شرح داد: مطالعات نشان داده اند که دریافت روزانه ویتامین D برای سلامتی و تقویت سیستم ایمنی بدن برای مقابله با بیماری به صورت مصرف روزانه 800 تا 1000 واحدی تاثیر بیشتری نسبت به دریافت مگا دوزهای 50 هزار واحدی ماهانه، دارد.

منبع: همشهری آنلاین

به "تاثیر ویتامین D در تقویت سیستم ایمنی بدن و مقابله با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاثیر ویتامین D در تقویت سیستم ایمنی بدن و مقابله با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید